Kuidas värvida valget šokolaadi

Šokolaadi värvimiseks peate selle esmalt sulatama. See on alati keeruline protsess ja veelgi keerulisem valge šokolaadi puhul, mis kergesti põleb. Võimalusel andke lisaaega õigete koostisosade leidmiseks ja proovipartii kallal töötamiseks.

1
Valige valge šokolaad. Koostisosade loetelus peaks olema kirjas, kas valge šokolaad on valmistatud ehtsa kakaovõiga või mõne odavama taimeõli aseainega. Imitatsioonitooted jäävad väiksema tõenäosusega kinni (muutuvad sõmeraks) kui ehtsa kakaovõiga valmistatud šokolaad. Eksperdid toetavad maitse osas tõelist šokolaadi, kuid mõned šokolaadiimitatsiooni kaubamärgid võistlevad pimedates maitsetestides hästi. Kasutage värskelt ostetud šokolaadi. Šokolaadi maitse ja tekstuur kannatavad, kui seda hoitakse liiga kaua, eriti kui see on tõeline asi. Üksikasjaliku šokolaadikunsti jaoks kasutage õhukest šokolaadi kastmist või katmist.

2
Valige oma toiduvärv. Isegi tilk vett võib muuta teie sulanud šokolaadi sõmeraks jamaks. Parimate tulemuste saamiseks ostke pulbri- või õlipõhiseid toiduvärve spetsialiseeritud küpsetuspoest või veebist. Võite kasutada allolevaid juhiseid tavalise vedela toiduvärviga, kuid see protsess on palju keerulisem.Õlipõhiseid toiduvärve on kõige parem kasutada heledate värvide jaoks, kuna liiga palju värvaineid võib lisada mõru maitse ja määrida suud.Need toiduvärvid on kontsentreeritumad kui vedelad värvained. Need määrivad riideid, nahka ja tööpindu.

3
Eelnevalt soe õlipõhine värvimine. Nagu šokolaadi kuivana hoidmine poleks olnud piisavalt keeruline, võib šokolaad kinni jääda ka siis, kui toiduvärv on šokolaadist erineva temperatuuriga. Kui kasutate õlipõhist toiduvärvi, tõstke see kõigepealt toatemperatuurist kõrgemale. (Muud tüübid hoidke toatemperatuuril.) Asetage suletud pudel tõmblukuga kotti. Eemaldage kotist nii palju õhku kui võimalik, seejärel sulgege see tihedalt. Kastke kott 10–15 minutiks sooja vee kaussi. Vesi peaks tunduma katsudes mõnusalt soe, mitte kõrvetama. Raputage pudelit protsessi jooksul üks või kaks korda, et kuumus jaotuks ühtlaselt. Asendage vesi, kui see on jahtunud toatemperatuurini. Eemaldage pudel kotist ja kuivatage see põhjalikult.

4
Kuumuta kahekordne boiler keema. Kui teil pole topeltboilerit, tehke see suurest pannist ja kuumakindlast segamiskausist või väikesest pannist, mis mahub suurema otsa. Alustage ainult suurest katmata pannist. Kuumutage 1–3 tolli (2,5–7,5 cm) vett, kuni see keeb madalal kuumusel. Kuivatage ülemine anum ja segamisriistad oodates põhjalikult, isegi kui need ei tundu märjad. Ideaalne on kummist või silikoonist segisti, kuna puulusikad võivad sisaldada imanud niiskust.

5
Otsustage, millal toiduvärvi lisada. Ajastus sõltub sellest, millist tüüpi toiduvärvi te kasutate. Enne alustamist lugege läbi allolevad täielikud juhised, kuna teil võib tekkida vajadus muuta toimingute järjekorda: Lisage pulbrilist värvainet kohe, kui šokolaad hakkab sulama. Võite lisada õlipõhist värvainet pärast šokolaadi sulamist, kuni olete soojendanud. värvaine nagu ülalpool kirjeldatud. Vedel värvaine põhjustab väiksema tõenäosusega kinnijäämist, kui see lisatakse kohe, enne šokolaadi sulamist. (Seetõttu pole vaja värvainet eelnevalt soojendada.)

6
Asetage šokolaad väiksemasse anumasse. Pane šokolaad topeltboileri ülemisse ossa, mis peaks olema veel toatemperatuuril. Asetage see anum keeva panni peale. Aurust tulenev kaudne kuumus soojendab šokolaadi aeglaselt, hoides seda madalamal kui külmumistemperatuur. Kui kasutate šokolaaditahvlit, purustage see umbes võrdse suurusega väikesteks tükkideks. Veenduge, et teie käed oleksid täiesti kuivad. Igasugune niiskus võib teie šokolaadi rikkuda. Kui kasutate šokolaadi ehtsa kakaovõiga, võite 1/3 šokolaadist hilisemaks kasutamiseks kõrvale panna. See on vajalik ainult siis, kui soovite, et teie šokolaadid näeksid välja läikivad.

7
Sega kuni sulamiseni. Valge šokolaad põleb väga kergesti ja temperatuur ei tohiks kunagi tõusta üle 115 ºF (46 ºC). Hoidke kuumust madalaimal tasemel või lülitage see täielikult välja, kui sulatate väikese partii šokolaadi. Segage aeglaselt ja pidevalt ühtlaseks massiks, seejärel eemaldage tulelt.Kui ülaltoodud juhised nõuavad värvaine lisamist enne šokolaadi sulamist, vaadake lisateavet altpoolt.Kui sulatate suure partii šokolaadi (mitu naela või kilo), siis šokolaaditermomeeter või 1 kraadise sammuga kiirloetav termomeeter on väga soovitatav. Hoidke šokolaadi temperatuuril 100–110 ºF (37–43 ºC).

8
Lisage värvaine aeglaselt. Enamik pulbrilisi ja õlipõhiseid toiduvärve on kontsentreeritumad kui tavalised vedelad värvid. Lisage väikeste osade kaupa ja segage hoolikalt, enne kui otsustate, kas lisada. Enne lisamist loksutage pudelisse villitud toiduvärvi. Kui šokolaad takerdub (muutub sõmeraks), eemaldage see tulelt ja segage lusikatäie kaupa neutraalse maitsega taimeõli. . Šokolaad muutub tavaliselt uuesti ühtlaseks, kuid see võib maitset mõjutada.

9
Tempera šokolaad (valikuline). Kui teie valge šokolaad sisaldab ehtsat kakaovõid, võib see pärast sulamist ja tardumist muutuda tuhmiks ja kergelt pehmeks. Maitset see ei mõjuta, kuid läike saab soovi korral taastada šokolaadi “temperdades”. Selleks on palju võimalusi. Siin on levinud lähenemisviis, mis ei nõua lisavarustust peale täpse termomeetri: Eemaldage šokolaad kuumusest ja mässige rätik ümber aluse, et hoida seda soojas. Lisage tükeldatud sulatamata šokolaadi, kuni suhe on 1 osa sulamata šokolaadist. 2 osa sulanud. Segage pidevalt, kuni šokolaadi temperatuur on 27-28 °C (80–82 °F) ja kogu šokolaad on sulanud.

10
Lase šokolaadil taheneda. Paljud šokolaaditootjad jahutavad šokolaadi aeglaselt toatemperatuuril, mistõttu on väiksem tõenäosus, et see praguneb või higistab. Teised eelistavad lasta sellel 10–20 minutit külmkapis taheneda, mis võib paremini toimida, kui teie köök on soe või niiske. Hoidke valmisšokolaadi jahedas, kuivas ruumis valguse eest kaitstult. Parimate tulemuste saavutamiseks asetage külmikusse paberrätikud niiskuse imamiseks. Kui valate šokolaadi vormidesse või kasutate seda dipikastmena, hoidke seda soojas, kuni olete lõpetanud. sellega töötades.