Kuidas koguda kullajääke

Kullajääkide kogumine võib olla lõbus viis lisaraha teenimiseks. Selle tänapäevase aardejahi jaoks on parim valik kuldehteid otsida kirbuturgudelt ja vanakraamipoodidest. Kui soovite keemiaeksperimenti teha, saate kulda kaevandada ka oma vanadest arvutitest ja muust elektroonikast. Kui teil on kogumine käimas, saatke see ostjale veebis või kohapeal, et oma läikivad leidud raha sisse maksta!

1
Otsige kirbu turge või poode, kus on ehteid. See on lihtsaim viis vanakulla kogumiseks. Google’i kirbuturud ja vanakraamipoed teie lähedal. Parim on otsida suuremaid kirbuturge, kus on palju müüjaid, kuna need sündmused koondavad kõige potentsiaalsema kulla ühte kohta. Sisestage otsingukasti midagi sellist nagu “Suured kirbuturud Columbuse lähedal Ohio osariigis”. Mõned kirbuturud võivad toimida pigem festivalidena ja on avatud ainult kord aastas.

2
Külastage hommikul turgu. Mida varem turule või poodi jõuate, seda parem. Püüdke jõuda kohale 15 minutit enne avamist, et saaksite olla üks esimesi külastajaid, kes saavad ära lahedatest leidudest ja suurepärastest pakkumistest. Minge esmalt ehete väljapanekutele, seejärel liikuge edasi kallimate kollektsioonide juurde. Parim on ajastada kullajaht päevale, mil teil muud ei toimu. Valige töölt vaba päev või vaba laupäev, et saaksite veeta tunde oma aardeid otsides.

3
Leidke kaasavõetav taskusuurune magnet. Magneti saate osta veebist või kohalikust riistvarapoest. Otsige sellist, mis on umbes doominosuurune. Selle tööriistaga saate testida, kas ehted on kullast või muust metallist, mis on kullaga kaetud. Magnet ei kleepu ehtsa kulla külge. Katsetage kinnitusklambreid ja muid ehete osi eraldi. Mõnikord plaaditakse pannal, kuid suurem osa tükist on ehtne kuld.

4
Otsige märgiseid, mis näitavad tüki kullasisaldust. Otsige silte, mis näitavad, mis tüüpi kullast ehted on. Ameerika Ühendriikides on enamik ehteid tembeldatud 10K, 14K, 18K või 24K. “K†tähistab karaati (mõnikord ka karaati) – mõõt, mis näitab kulla kogust esemes. 24K tükk on puhas kuld. Väljaspool Ameerika Ühendriike valmistatud ehete puhul võite näha lihtsalt numbreid, mitte ainult numbreid. karaat märgistused. 10K tähendab 417, 14K on 585, 18K on 750 ja 24K on 999.

5
Vältige tootmismärgistega ehteid. Mõned ehted märgistatakse erinevate tähtedega. Need märgised näitavad, et kuld on kaetud. Hoidke eemal järgmistest asjadest: GE, mis tähendab kuldelektriplaati. Võite näha ka GP, mis tähistab kullaga kaetud.HGE või raske kullaga elektroonikaplaat. GF kullaga täidetud.HGP või raske kuldplaat. Samuti on hea rusikareegel mitte osta ebatavaliste või tuvastamatute märgistega ehteid. Need on tavaliselt hea näitaja, et see pole kuld.

6
Ärge kulutage üle 10 USD tüki kohta. Ainus viis oma kullajääkidest raha teenida on mitte kulutada selle kogumisele liiga palju! Paljud kirbukad võimaldavad teil osta terve koti segatud ehteid hinnaga 2–10 USD. Saate valida ka üksikute tükkide ostmise. Ärge unustage kaubelda! Pakkuge oma müüjale küsitavast hinnast madalamat hinda ja kõhklege, kui nad teevad teile kõrgema vastupakkumise. Võiksite öelda midagi sellist: “Ma võin teile selle käevõru eest 5 dollari asemel 2 dollarit anda.â€

7
Olge valmis väikese koguse kullajäägiks. Enamik elektroonikaseadmeid kasutab juhtidena kulda. Arvutite ja nutitelefonide laiaulatuslik taaskasutamine võib küll saada palju kulda, kuid ühest arvutist ei saa te palju kasu. Peaksite seda pidama pigem lõbusaks isetegemise keemiaprojektiks kui rahateenimisskeemiks. Kui soovite tõesti vanakulla kogumisega raha teenida, pidage kinni kirbuturgudest. Need on ohutumad ja võtavad vähem aega. Selle katse tulemuseks on tõenäoliselt vähem kui 1 gramm (0,035 untsi) kulda, mille tulemusel saate tõenäoliselt umbes 30 USD või vähem. Kui otsustate kulla oma elektroonikast päästa, vältige mobiiltelefonide lahti võtmine. Teenite rohkem raha, kui tagastate telefoni oma teenusepakkujale.

8
Leidke ventileeritav koht ja hankige kaitsevarustus. Kasutate väga tugevaid ja ohtlikke kemikaale. Aurude kogunemise vältimiseks on teil vaja kas tõmbekapp või koht väljas. Teil on vaja ka laboriprille, kindaid ja respiraatorit. Nende kemikaalidega töötades kandke kindlasti kinniseid kingi.Ostke veebist laborikaitseprille ja -kindaid, et materjal oleks kemikaalidest eemal hoidmiseks piisavalt tugev. Respiraatori leiate Internetist või riistvarapoest.

9
Emaplaadi juurde pääsemiseks võtke vana arvuti lahti. Samuti saate lahti võtta kaugjuhtimispuldid ja DVD-, videomaki- või CD-mängijad. Nende trükkplaadid sisaldavad natuke kulda. Avage elektroonika korpused, keerates lahti kõik kruvid. Arvuti puhul tuleks siis juhtmed välja lõigata, et emaplaat paljastada. Eemaldage sellelt plaadilt järgmised kulda sisaldavad manused: keskseade (või CPU), mis on tavaliselt kaetud jahutusradiaatoriga. Selle osa vabastamiseks peate võib-olla tõstma kangi üles ja eemaldama CPU emaplaadilt. PCI, mis näeb välja nagu kuldsõrmedega mini-emaplaat. Selle saab lihtsalt emaplaadilt lahti rebida, välja arvatud juhul, kui selle külge on kinnitatud üks kruvi. Kui jah, keerake see esmalt lahti. RAM “kleepub”, mis on kinnitatud emaplaadile ja võib sisaldada ka kuldseid sõrmi.

10
Kasutage kuldsete sõrmede lõikamiseks paberitrimmerit. Kuldsed sõrmed näevad välja nagu kullaga kaetud ristkülikud, mis on kinnitatud roheliste metallitükkide külge. Kuldsõrmed saab ära lõigata suurematelt laudadelt. Lihtsaim ja puhtaim on kasutada suurt paberitrimmerit ja teha kiiret lõikelauda. Tükke saab eemaldada ka lintsaega.

11
Asetage oma esemed kausi kohale asuvasse sõela. Otsige üles plastsõel ja veidi suurem plastikust kauss, et need kaks saaks virnastada. Asetage kullatud sõrmed ja kõik kullatud plaadid kurnasse. Teil on vaja ka klaasplaati, mis katab täielikult virnastatud kurna ja plaadi. Nii klaas kui ka plast taluvad selles protsessis kasutatavaid kemikaale. Ärge kasutage metallist anumaid, kuna happed söövitavad neid materjale. Elektroonikasse lisatavad happed lahustavad kogu metallkatte ja muud materjalid, jättes maha ainult kulla.

12
Kuldhelveste eraldamiseks kasutage mullitajat. Akutoitega mullitaja leiate Internetist või lemmikloomapoodidest, kuna neid kasutatakse tavaliselt akvaariumis vee ringlemiseks. Asetage plasttoru kurna alla. Kui olete vesinikkloriidhappe ja vaskkloriidi segu sisse valanud, lülitate sisse mullitaja, et aidata kulda elektroonikast eraldada.

13
Valage esemetele soolhape ja vaskkloriid. Ostke kemikaale veebist laborivarustusettevõttest. Valage elektroonika peale kolm osa hapet ja üks osa vaskkloriidi. Katke lahus klaasplaadiga ja lülitage mullitaja sisse. Lisage nii palju vedelikku, et materjalid oleksid täielikult kaetud. Vaskkloriidi asemel võite kasutada ka 3% kontsentratsiooniga vesinikperoksiidi.

14
Nädala pärast tühjendage lahus. Eemaldage sõrmidega kurn ja asetage see kõrvale. Asetage kohvifilter suure klaasist keeduklaasi kohale. Valage lahus keeduklaasi, jättes kullajäägid kausi põhja. Et filter keeduklaasi ei libiseks, kasutage selle all plastikust lehtrit. Et sõrmedelt võimalikult palju kulda saaks, peske sõrmi suures ämbris vees. Tühjendage vesi ja lisage teistele helvestele maha loputatud kullajäägid. Kui kavatsete seda protsessi rohkema elektroonika hankimiseks korrata, võite happelahuse valada plastmahutisse, et seda säilitada ja uuesti kasutada. Kui olete valmis happeid kõrvaldama, märgistage konteiner ja viige see ohtlike jäätmete jäätmekäitluskeskusesse.

15
Rafineerige vanakulla hapetega, et muuta see puhtaks. Enamik vanakullast ei ole täiesti puhas. Selle rafineerimine eraldab kõik muud metallid ja peaks andma teile 99,9% puhta kulla. Koguge kokku kogu vanakulla, mida soovite viimistleda. Kaaluge oma kulda köögikaalul, et teaksite, kui palju hapet peate lisama. Seejärel pange kuld suurde klaasist keeduklaasi. Valige kahe- või kolmeliitrine keeduklaas, et veenduda, et teil on piisavalt ruumi. Teil on vaja ka klaasist kellaklaasi või katet. Saate viimistleda elektroonikast või ehetest kogutud kullahelbeid. Ärge viimistlege 24K kulda, kuna see on juba puhas. Enne ehete viimistlemist võtke ühendust kohalike ostjatega. Kui nad on nõus teile head hinda andma, jätke viimistlemine vahele.

16
Lisage keeduklaasi lämmastikhape. Iga untsi (umbes 28 g) vanakulla kohta vajate 30 milliliitrit (1-fl untsi) lämmastikhapet. Lisage hape keeduklaasi ja oodake reaktsiooni toimumiseks vähemalt 30 minutit. Kui saate, oodake üleöö, et kahjulikud aurud ära põleksid. Lämmastikhape on äärmiselt söövitav. Olge selle materjali käsitsemisel äärmiselt ettevaatlik ning kandke kindlasti laboriprille, kindaid ja respiraatorit. Lämmastikhapet saate veebist osta laborivarustusettevõttest.

17
Looge aqua regia, lisades vesinikkloriidhapet. Lisage lämmastikhapet ja vanakulla sisaldavasse keeduklaasi vesinikkloriidhape. Iga untsi (ehk 28 g) kulla kohta vajate umbes 120 milliliitrit vesinikkloriidhapet. Oodake üleöö, et vesi saaks kulla täielikult lahustuda. Aqua regia on lämmastik- ja vesinikkloriidhappe segu, mis lahustab kulda või plaatinat.

18
Filtreerige lahus tahkete osakeste eemaldamiseks. Valage vedelik ettevaatlikult üle niisutatud kohvifiltri värskesse suurde keeduklaasi. Veenduge, et kõik tahked osakesed jääksid filtrisse. Need osakesed rikuvad teie kulla. See segu peaks nüüd olema smaragdrohelist värvi ja selge. Kui see on hägune, filtreerige see uuesti.

19
Keetke vee ja karbamiidi segu. Kuumuta üks liitrine (või umbes liiter) vett keema. Lisage veele 1 nael (0,45 kg) uureapulbrit. Lisage see aeglaselt Aqua Regia lahusele. Oodake, kuni vaht settib iga uue vee ja karbamiidi lisamisega.

20
Valige segule lisamiseks selektiivne sade. Minge veebis, et osta kulla rafineerimiseks mõeldud selektiivset sadet. Lahustage üks unts (28 g) sadet untsi kulla kohta teises liitris (või liitris) keevas vees. Lisage see aeglaselt smaragdrohelisele segule. Kandke respiraatorit ja hoidke oma nägu keeduklaasi avast eemal. Oodake umbes 30 minutit. Roheline segu muutub aeglaselt mudapruuniks. “Muda” on kullaosakesed. Selektiivset sadet on palju erinevat marki. Google’i “selektiivset sadestit kulla puhastamiseks müügiks” ja esile kerkib mitu võimalust. Igasugune töötab!

21
Testige segu kullasisalduse suhtes. Ostke veebist eelnevalt valmistatud väärismetallide tuvastamise vedelik. Selle abil saate kontrollida, kas kogu kuld on happest eraldunud. Kasta klaasist segamispulk happesse ja pane tilk seda paberrätikule. Kasutage pipeti, et lisada happele tilk tuvastamisvedelikku. Kui koht muutub lillaks, on happes ikka veel lahustunud kulda. Soovite, et kogu kuld muutuks mudaks ja settuks keeduklaasi põhja. Kui vedelikus on ikka veel lahustunud kulda, oodake veel 30 minutit ja testige uuesti. Kui saate siiski positiivse tulemuse, lisage rohkem sadet ja oodake uuesti enne testimist. Lilla võib olla mustjas või pruunikas.

22
Filtreerige hape teise anumasse. Ärge valage muda maha. Kui olete happe eemaldanud, lisage mudale kraanivett ja filtreerige see uuesti. See võib minna happega samasse konteinerisse. Korrake veega loputamist kolm kuni neli korda. Seejärel lisage kulla loputamiseks väike kogus ammoniaaki. Seejärel filtreerige see ka välja. Saate osta ammoniaaki veest. Happejäätmetest vabanemiseks peate võtma ühendust ohtlike jäätmete kõrvaldamisega tegeleva ettevõttega. Valage vedelikud anumasse ning seejärel märgistage ja kuupäevaga. Minge veebi, et leida vastuvõetav jäätmekäitluskeskus.

23
Kasutage kõigi kullaosakeste kogumiseks destilleeritud vett. Valage kullaosakesi sisaldavasse keeduklaasi väga väike kogus destilleeritud vett. Samuti võite filtrile vett valada, et koguda kokku loputusprotsessi käigus väljavalatud muda. Viige destilleeritud vee ja muda segu uude keeduklaasi ja asetage see pliidiplaadile. Seejärel keetke vesi ära ja kuivatage muda.

24
Sulata kuivatatud kullapulber. Kui teie kuldmuda on kuivanud, näeb see välja nagu pulber. Pange see pulber savitiiglisse. Ostke vorm, kuna vajate seda sulanud kulla kujundamiseks. Kasutage propaanipõleti, et muuta pulber uuesti metalliks. See sulab mõne minutiga. Valage sulanud kuld vormi ja laske sellel üleöö jahtuda. Kandke kindlasti tulekindlaid kindaid, kaitseprille ja pikki pükse. Olge äärmiselt ettevaatlik ja töötage leegikindlal pinnal. Et vältida pulbri õhku paiskumist selle põletamise ajal, kaaluge Burno tiigli kasutamist. Sellel juveliiritööriistal on väike kate. Kui olete saanud puhta kullaplaadi, helistage mõnele kohalikule kullaostjale ja otsige veebist, et leida parim viis oma kulla müümiseks.