Kuidas valmistada šokolaadist kaunistusi

Šokolaad mitte ainult ei maitse suurepäraselt, vaid seda saab kasutada ka dekoreerimiseks ja küpsetamiseks. Sulatatud šokolaadist saab torukotiga kujundeid ja tähti luua, mida saab seejärel küpsetistele, näiteks kookidele, panna. Šokolaadi sulatamine ja torustamine on üsna kiire ja lihtne protsess ning ei nõua väga palju seadmeid. Tegelikult on teil tõenäoliselt kõik, mida vajate.

1
Määrake, millist tüüpi torukotti soovite kasutada. Professionaalseid torukotte saate osta hulgipoest või veebist, saate ise valmistada pärgamentpaberist torukotti või kasutada torukotina ziploc-tüüpi kotti. Kõik need valikud töötavad tõhusalt, kuid kui soovite kasutada uhkeid toruotsikuid, peate ostma professionaalse torustiku. Sulašokolaadi torustamiseks võite kasutada mõnda neist valikutest. Torude paigaldamiseks on kõige parem kasutada professionaalset torukotti. šokolaadi glasuur, kuna jääkatte paksuse tõttu peate kasutama uhkeid toruotsikuid. Professionaalsed torukotid on ühekordselt kasutatavast plastikust või korduvkasutatavast lõuendist või silikoonist.

2
Kasutage torukoti ostmise või valmistamise asemel plastikust ziploc-tüüpi kotti. Lihtsaim viis plastikust ziploc-tüüpi kotti torukotina kasutada on selles olev šokolaad mikrolaineahjus. Kui šokolaad on koti sees sulanud, suruge kätega kogu sulašokolaad ühte nurka. Seejärel lõigake sellesse nurka väike auk ja alustage torude paigaldamist. Olge koti mikrolaineahjust välja võttes ettevaatlik, kuna šokolaad on kuum. Võimalik, et peate koti esmasel käsitsemisel kasutama ahjukindaid.

3
Tehke oma torukott, kasutades 18 tolli (46 × cm) pärgamentpaberit. Veenduge, et pärgamendipaberi ristküliku kõik neli külge oleksid ühtlased. Vajadusel kasutage kulunud servade eemaldamiseks kääre. Asetage küpsetuspaberitükk köögilauale tasaseks. Rebige maha rohkem kui 18 tolli (46 cm), kui teie pärgamentpaberi laius on üle 18 tolli (46 cm).

4
Voldi küpsetuspaber kokku, et moodustada 2-kihiline kolmnurk. Voldi pärgamendiristküliku ülemine parem nurk alla ja aseta paberi parem külg tasaselt vastu paberi alumist külge. Kasutage kääridega, et lõigata ära väike ristkülikukujuline küpsetuspaberitükk. Visake ristkülikukujuline küpsetuspaberitükk välja. Hoidke kolmnurkne tükk pärgamentpaberit.

5
Rulli kolmnurkne küpsetuspaberitükk koonuseks. Asetage kahekihiline kolmnurgakujuline pärgamenditükk oma töölauale tasaseks. Rullige kolmnurgakujuline paber kätega koonuseks. Veenduge, et koonuse paber oleks piisavalt pingul, et koonuse otsas ei oleks auku. Lõpptulemuseks peaks olema jäätisekoonuse kujuline küpsetuspaberitükk.

6
Kinnitage koonus, voltides paberi lahtisest otsast sisse. Koonuse lahtine ots, kuhu lõpuks sulatatud šokolaad kallate, ei ole veel ühtlane. Tõenäoliselt jäävad selle algse kolmnurga servad välja. Voldi kõik need tükid koonusesse nii, et lahtine ots oleks ühtlane ring. Kui otsad on sissepoole volditud, peaks paberikoonus kuju ise hoidma.

7
Kasutage vaheldumisi mõru või poolmagusat šokolaadi. Kibešokolaadis on umbes 70% kakaod, poolmagusas šokolaadis aga umbes 60% kakaod. Nende maitsed on nii lähedased, et kui te pole šokolaadimeister, on neid raske eristada! Kasutage sulatamiseks ja voolimiseks ükskõik millist šokolaadi. Nii mõrkjas- kui ka poolmagus šokolaad maitsevad eraldi süües “normaalselt”. Seetõttu saab seda kasutada retseptides, kus šokolaadi ei segata teiste koostisosadega.

8
Hoidke kaunistuste jaoks eemal magustamata šokolaadist. Magustamata šokolaad on tekstuurilt väga tume ja mõrkjas ning murenev. Magustamata šokolaadi kasutatakse peamiselt siis, kui šokolaad segatakse teiste koostisosadega, eriti muude koostisosadega, mis annavad magusust. Ärge kasutage kaunistamiseks magustamata šokolaadi, sest see ei maitse hästi süües. Kakaopulbrit peetakse ka magustamata šokolaadiks, kuid seda saab kasutada väikestes kogustes kookide või trühvlite viimistlusdetailidena.

9
Tea, mis vahe on piima, tumeda ja valge šokolaadi vahel. Tume šokolaad on väga mõru ja sisaldab üle 70% kakaod. Piimašokolaadis on tavaliselt 20–40% kakaod, mis muudab selle pigem magusaks kui mõruks. Valge šokolaad on seevastu šokolaad, mis on valmistatud kakaovõi ja suhkruga, mitte kakaoga. Kõiki kolme tüüpi šokolaadi saab kasutada kaunistusteks vastavalt teie individuaalsetele eelistustele. Tume, piima- ja valge šokolaad muutuvad vastavalt väga mõrkjast väga magusaks.

10
Otsige hõlpsaks sulatamiseks šokolaadi vahvleid. Šokolaadivahvlid näevad välja nagu väikesed šokolaadinööbid, mille läbimõõt on umbes 1 tolli (2,5 cm). Šokolaadivahvleid leiate lahtiselt toidupoodidest. Kõik šokolaaditüübid on vahvlite kujul. Vahvlid on valmistatud ilma stabilisaatoriteta, mis tähendab, et need sulavad väga kergesti ega hoia oma kuju (erinevalt šokolaaditükkidest). Kui te ei leia šokolaadivahvleid šokolaadikaunistuste tegemiseks, kasutage selle asemel šokolaadiplokke. Lõika klotsid enne sulatamist väiksemateks tükkideks.

11
Vajadusel lõigake šokolaad väikesteks tükkideks. Kui kasutate kaunistusteks šokolaadivahvleid, ei pea te neid lõikama ega suurust vähendama. Kui kasutate šokolaadiplokke, lõigake šokolaad noaga väikesteks, umbes sama suurusteks tükkideks. Teise võimalusena kasutage šokolaadiplokki riivimiseks juusturiivi, mis sulab kergesti. Kui teie šokolaadiklotsid on riivimiseks liiga pehmed, pange need esmalt 30 minutiks külmkappi.

12
Ühe võimalusena kasutage šokolaadi sulatamiseks pliidiplaati. Valage kastruli põhja vesi ja pange kõrgele keeratud põletile. Kui vesi hakkab keema, vähendage põleti temperatuuri nii, et vesi jääks podisema, seejärel asetage klaaskauss kastrulisse. Aseta klaasnõusse šokolaad, mida soovid sulatada. Laske šokolaadil kausis sulada, ilma et keev vesi kaussi puudutaks. Kui see on sulanud, lülitage põleti välja ja eemaldage kauss kastrulist. Veenduge, et klaaskauss, mida kasutate, on toiduvalmistamiseks ja seda saab kuumutada. Valige kastrul, kuhu kauss mahub, ilma et see puudutaks keeduvett põhjas. kastrulisse. Võimalik, et peate kausi kastrulist eemaldamiseks kasutama ahjukindaid.

13
Sulatage šokolaad pliidi asemel mikrolaineahjus. Aseta klaasnõusse šokolaad, mida soovid sulatada. Alustuseks sulatage mitte rohkem kui 125 grammi (4,4 untsi) šokolaadi. Lülitage mikrolaineahi 1 minutiks sisse keskmisel tasemel. Kontrollige, kui palju šokolaad on sulanud, ja vajadusel küpseta seda veel minut aega mikrolaineahjus. Korrake seda protsessi, kuni šokolaad on täielikult sulanud. Olge väga ettevaatlik, et mitte lasta šokolaadil kõrbeda, küpsetades seda mikrolaineahjus kauem kui vaja. Kui te šokolaadi põletate, võite põletatud šokolaadi kasutada pigem torustiku harjutamiseks kui selle söömiseks.

14
Segage šokolaadi pärast selle täielikku sulamist. Ärge segage šokolaadi sulamise ajal; oodake, kuni kogu šokolaad on täielikult sulanud. Kui šokolaad on sulanud, võtke suur lusikas ja segage šokolaadi, kuni see on ühtlane ja kreemjas. Kasutage väiksemat lusikat, et kraapida šokolaad suurelt lusikalt maha ja tagasi kaussi, et mitte raisata.

15
Jahuta sulatatud šokolaad toatemperatuurini. Jätke kauss sulanud šokolaadiga mõneks minutiks köögilauale, kuni see jahtub toatemperatuurini. Kuum, äsjasulanud šokolaad on liiga vedel, et vormida ja tähti vormida; see ei säilita kuju. Hoidke sulanud šokolaadil jahtumise ajal silma peal. Soovite, et see oleks piisavalt jahe, et hoida oma kuju torustamisel, kuid mitte piisavalt jahe, et see ei oleks enam vedel. Kui ootate liiga kaua, võite šokolaadi uuesti sulatada ja uuesti proovida.

16
Looge šabloonidega dekoratiivseid kujundeid ja tähti. Otsustage, milliseid kujundeid ja tähti soovite šokolaadiga luua. Tehke kindlaks, kas saate neid kujundeid luua vabakäeliselt või vajate abiks šablooni. Kui vajate šabloone, printige need oma printeriga tavalisele paberitükile või jälgige need paberitükile markeri abil. Asetage šabloon küpsetusplaadile. Ärge muutke kujundeid liiga suureks; pidage kinni kujunditest, mille läbimõõt on kuni 2 tolli (5,1 cm).

17
Pane küpsetusplaadile tükk küpsetuspaberit. Kui kasutate šablooni, peaksite nägema šablooni läbi pärgamendipaberi. Kui te ei saa šablooni täpselt eristada, kasutage musta markerit, et jälgida šabloonpaberil olevaid mustreid, et need oleksid läbi pärgamendipaberi paremini nähtavad. Kui te ei kasuta šablooni, asetage lihtsalt küpsetuspaber küpsetusplaadile. Alustage šokolaadikaunistuste jaoks ühest küpsetusplaadist, kuid võite vabalt kasutada nii palju küpsetusplaate, kui vajate.

18
Valage sulatatud šokolaad oma torukotti. Kui teie sulanud šokolaad on umbes toatemperatuuril, valage see oma torukotti. Ärge täitke torustiku kotti täielikult; jätke koti ülaossa umbes 2,5 cm (1 tolli). Pöörake koti ots alla (kui see on paberist) või keerake koti ots kokku (kui see on plastikust), et šokolaad sees oleks. Lõika kääridega koti pealt pisike tükk ära. Kui äralõigatud ots on liiga väike ja muudab šokolaadijooned liiga õhukeseks, kasuta kääre ja tee auk veidi suuremaks.

19
Šokolaadikujude ja tähtede joonistamiseks liigutage kogu oma käsi. Torustamisel hoidke torukotti umbes 1,9 cm (3–4 tolli) kõrgusel küpsetuspaberist. Kasutage šokolaadi kotist väljapressimiseks vaid väikest survet. Kasutage kotti nagu pliiatsit soovitud kujundite või tähtede loomiseks, kuid kirjutamise ajal liigutage kogu käsivart, mitte ainult randme. Jätkake aeglaselt. Pidage meeles, et võite süüa ükskõik millist šokolaadi, mida piibute, isegi kui see ei ole kaunistuseks piisavalt hea! Seetõttu tehke julgelt nii palju harjutusringe, kui vaja. Tähtede kursiivis kirjutamine võib olla lihtsam kui tähtede printimine, kuna te ei pea šokolaadi nii sageli paberilt üles korjama.

20
Lase šokolaadivormidel jahtuda ja taheneda. Kas jätke küpsetusplaat lauale järk-järgult jahtuma või asetage küpsetusplaat kiiresti jahtumiseks vähemalt 10 minutiks külmkappi. Jätke küpsetusplaat vajadusel külmikusse kauemaks kui 10 minutiks. Saate teada, et kujundid on lahedad ja kasutamiseks valmis, kui saate need üles võtta ilma, et need painduksid.

21
Tõsta kujundid käte või spaatliga küpsetuspaberilt maha. Võite šokolaadi kujundid ja tähed pärgamendilt kätega maha koorida nagu kleebised, või võite need pärgamendilt eemaldada väikese nihkelabida abil. Mõlemal juhul liikuge aeglaselt ja olge ettevaatlik; te ei taha kogemata tükki liiga tugevalt tõstes või tõmmates murda.Sellel hetkel saab šokolaadi kujundeid ja tähti niisama süüa või kasutada millegi muu (nt koogikesi) kaunistamiseks.

22
Hoidke kasutamata šokolaadi värskena jahedas kohas. Ärge hoidke kasutamata šokolaadi köögis soojas kohas, näiteks ahju, pliidi või nõudepesumasina läheduses. Hoidke oma šokolaadi sahvris, kui teil see on, või isegi keldris. Enne säilitamist veenduge, et šokolaad oleks korralikult originaalpakendisse ja kilesse pakendatud. Kui märkate šokolaadil heledaid laike, tähendab see, et need osad puutusid kokku niiskusega. Kui see juhtub, on šokolaad endiselt söödav. Te ei pea oma šokolaadi külmikus või sügavkülmas hoidma, välja arvatud juhul, kui teie kodus pole jahedaid kohti (nt elate väga kuumas kliimas, kus pole konditsioneeri).

23
Valmistage oma küpsetised kaunistamiseks valmis. Šokolaadiglasuuri paigaldamisel peate toru otse küpsetisele (nt koogile, koogile). Jääkattega tehtud kujundid ja tähed ei hoia oma kuju ja seetõttu ei saa neid liigutada. Enne jätkamist veenduge, et kaunistatav küpsetis on kaunistamiseks valmis. Ärge määrige glasuuriga küpsetistele, mis on veel soojad, vastasel juhul glasuur lihtsalt sulab ja jookseb.

24
Asetage toruotsik ühekordselt kasutatavasse torukotti ja seejärel lisage glasuur. Enamiku ühekordselt kasutatavate torukottide jaoks tuleb metallist otsad enne glasuuri lisamist kotti sisestada. Kui ots on koti sees ja täielikult alla lükatud, lõigake kilekoti ots ära ja veenduge, et ots jääb kotist välja ilma välja kukkumata. Kui ots on paigas, pange lusikaga glasuur kotti. Kui te ei saa kotti täitmise ajal käes hoida, võite selle asetada kõrgesse klaasi, et hoida seda paigal, samal ajal kui kasutate härmatise lisamiseks kahte kätt.

25
Valige ühendussüsteem, et saaksite torude paigaldamise ajal otsikuid vahetada. Võimalus vahetada toruotsikuid ilma uut torukotti alustamata on väga kasulik. Seda võimaldab „sidustisüsteem”. Sellisel süsteemil on sisemine ja välimine osa. Sisemine osa läheb ühekordselt kasutatavasse torukotti läbi koti otsa lõigatud augu. Toru ots ise läheb välimisse detaili, mis seejärel kruvitakse sisemise detaili külge. Kui kaks tükki on koos, saate oma glasuuri torustikku tõmmata. Otsikute vahetamiseks keerake lihtsalt kaks tükki lahti, eemaldage vana otsik, sisestage uus otsik ja keerake tükid uuesti kokku.

26
Rühkige ja kinnitage torukoti ots, kui see on täis. Torustikott (olenemata sellest, millist tüüpi te kasutate) tuleks täita ainult â…” kuni ¾ teest täis. Lükake oma kätega glasuur koti otsa poole, nagu teeksite hambapastatuubi puhul. Keerake koti ülaosa suletuks, täpselt selles piirkonnas, kus härmatis lõpeb. ‘Röögake kott kausi või kraanikausi kohale, et välja pigistada takistuseks olev õhk. Soovi korral saate koti otsa kinnitada keeratava sidemega või hoida kotti samal ajal keeratuna. sa piip. Mõlemal juhul saate koti uuesti avada, et lisada vajadusel rohkem härmatist.

27
Torutage oma šokolaadiglasuuri kaunistused torukotiga. Hoidke oma domineeriva käega koti otsast, kus olete selle kinni keeranud. Kasutage seda kätt, et pigistada glasuur kotist aeglaselt oma küpsetiste peale. Kasutage oma mittedomineerivat kätt koti juhtimiseks torude tegemise ajal ja/või kotti paigal hoidmiseks. Hoidke otsikut torustiku pinnast kõrgemal; ärge suruge otsa vastu pinda. Erinevate kaunistuste loomisel liikuge aeglaselt ja kindlalt. Asetage torukott kõrgesse klaasi, kui te seda ei kasuta. See hoiab teie leti puhtana ja härmatise voolab koti õigesse otsa.