Kuidas teha modelleerivat šokolaadi

Modelleerivast šokolaadist saab vormida erinevaid kujundeid ja kaunistusi kookidele ja sarnastele küpsetistele. Pliidil või mikrolaineahjus saab väikese vaevaga ise voolimisšokolaadi valmistada. Siin on, kuidas.

1
Lõika šokolaad väikesteks tükkideks. Kui töötate pagarišokolaadi tükkide või šokolaaditahvlitega, tuleb see enne kasutamist terava noaga väikesteks tükkideks lõigata. Pange tähele, et šokolaaditükid ja enamik šokolaadivahvleid on tavaliselt piisavalt väikesed, et neid tükeldamata kasutada.

2
Asetage šokolaad topeltkatla ülemisse ossa. Jaotage šokolaad ühtlaselt topeltboileri ülemisse kaussi või kuumakindlasse klaasnõusse, mis mahub turvaliselt ja kindlalt kastruli peale. Ärge kunagi laske vett sulamise ajal veega otseselt kokku puutuda. See võib põhjustada šokolaadi kinnijäämist ning selle tekstuuri ja konsistentsi kasutamine muutub peaaegu võimatuks.

3
Täitke topeltboileri põhi veega. Täitke topeltboileri põhi või kastrul ligikaudu 5 cm (2 tolli) veega. Kui olete kausi sisse asetanud, peaksite kasutama ainult nii palju vett, et alumine pann vaevalt täita, ilma klaaskausi põhja puudutamata.

4
Hauta vett. Asetage topeltboileri ülemine osa tagasi põhja ja asetage kogu asi pliidile. Kuumutage madalal kuumusel, kuni see hakkab podisema. Ärge laske veel keemise ajal kausi põhjaga otse kokku puutuda. Peate auru jõudma kausi põhja, kuid vesi ise on liiga kuum. Veenduge, et topeltboileri jaoks kasutatav kauss oleks piisavalt kindlalt kinnitatud, et vältida auru sattumist šokolaadi sulamisel. Šokolaad vajab sulamiseks auru, kuid aurust saadavast niiskusest võib üksi piisata, et šokolaad kinni haaraks.

5
Sulata šokolaad. Segage šokolaadi spaatliga pidevalt, kuni see sulab ja muutub ühtlaseks. Jätkake segamist kuni tükkideta. Selleks võib kuluda mõni minut.

6
Eemaldage kauss topeltkatlast. Aseta kauss kuivale köögirätikule, et eemaldada põhjast niiskus.

7
Soojendage maisisiirup. Kuumutage maisisiirupit mikrolaineahjus umbes 30 sekundit, et see veidi soojeneda. Maisisiirup ei tohi olla kuum. Kui see läheb liiga kuumaks, võib see šokolaadi põletada. Võite kasutada toasooja maisisiirupit, kuid sooja maisisiirupit on lihtsam sisse segada. Vajalik maisisiirupi kogus sõltub kasutatava šokolaadi tüübist. Suurema rasvasisaldusega šokolaad vajab vähem maisisiirupit, samas kui väiksema rasvasisaldusega ja suurema kakaosisaldusega šokolaad vajab rohkem maisisiirupit.

8
Blenderda maisisiirup šokolaadi hulka. Lisage sulatatud šokolaadile soe maisisiirup ja hakake seda kohe segama. Šokolaad muutub kohe pärast maisisiirupi lisamist jäigaks. Ärge segage šokolaadi sel hetkel üle. Peate seda segama ainult umbes 20 korda.

9
Soovi korral lisa toiduvärvi. Kui soovite lisada värvi tervele valge šokolaadi partiile, on lihtsaim viis seda teha, kui lisada maisisiirupit lisades šokolaadile toiduvärv ja segada need mõlemad korraga. Värvi saate lisada ainult valgele modelleerimisele. šokolaad.Kui soovite lisada värvi ainult väikesele kogusele voolimisšokolaadile, saate seda teha hiljem, kui voolimisšokolaad on juba jahtunud, sõtkudes selle sisse.

10
Lase šokolaadil 1–3 tundi toatemperatuuril veidi jahtuda. Mähi šokolaad kilesse või suurde kilekotti ja lase jahtuda, kuni see muutub pehmeks ja elastseks. Soojas keskkonnas võib šokolaadi jahtumiseks kuluv aeg olla pikem. Teatud juhtudel võib selleks kuluda kuni 24 tundi.Pange tähele, et võite voolimisšokolaadi ka külmkapis kiiresti jahutada, kuid kui lasete sellel järk-järgult toatemperatuuril jahtuda, muudab voolimisšokolaad stabiilsemaks.Selleks hetkeks šokolaadi jahutamiseks , mähkige see kilesse või kilekotti ja asetage 30 minutiks kuni 2 tunniks külmkappi.

11
Sõtku voolimisšokolaad ühtlaseks. Sõtku seda kätega 20–30 sekundit, et see ühtlustuks ja vormitavaks muutuks. Sõtku šokolaadi nii, nagu sõtksid leivatainast. Tasandage see välja, keerake ümber, keerake ja korrake

12
Säilitage šokolaadi taassuletavas kilekotis. Hoia šokolaadi jahedas, päikesevalguse eest kaitstult kuni kasutusvalmiduseni.Hästi pakendatud ja õigesti säilitades säilib voolimisšokolaad kuni aasta.Ärge hoidke voolimisšokolaadi külmkapis.Kui see muutub mitme nädala pärast liiga kõvaks või kuude säilimise ajal sõtkuge enne kasutamist modelleerivasse šokolaadi veel umbes 1 spl (15 ml) maisisiirupit.

13
Haki šokolaad väikesteks tükkideks. Šokolaadilaastud ja enamik šokolaadivahvleid on piisavalt väikesed, et neid otse ilma tükeldamata kasutada, kuid kui alustate pagarišokolaadi tükkidega või šokolaaditahvlitega, peate šokolaadi enne sulatamist terava noaga väikesteks tükkideks lõikama. Kasutatavad tükid peaksid olema teie keskmise šokolaaditüki suurused.

14
Tõsta šokolaad mikrolaineahjukindlasse kaussi. Jaotage šokolaaditükid kuivas klaasnõus ühtlaselt laiali. Veenduge, et kausi sees ei oleks niiskust. Niiskus võib põhjustada šokolaadi kinnijäämist ja muutuda töökõlbmatuks.

15
Mikrolaineahjus lühikeste ajavahemike järel. Küpseta šokolaadi mikrolaineahjus 20–30 sekundit kõrgel kuumusel. Segage šokolaad ja jätkake selle mikrolaineahju kuumutamist 15–20-sekundiliste intervallidega, kuni see sulab. Pärast iga intervalli segage šokolaad. Kui te šokolaadi üle kuumutate, võib see kinni jääda või kõrbeda. Üldjuhul ei tohiks te enam mikrolaineahju küpsetamist jätkata, kui nõude põhi on puudutamiseks liiga kuum. Jätke kauss šokolaadi mikrolaineahjus küpsetamise ajaks katmata.

16
Soojendage maisisiirup. Valage maisisiirup eraldi kaussi ja küpsetage mikrolaineahjus täisvõimsusel umbes 30 sekundit. Maisisiirup ei tohi olla kuum. Kui see läheb liiga kuumaks, võib see šokolaadi põletada. Võite kasutada toasooja maisisiirupit, kuid sooja maisisiirupit on lihtsam sisse segada. Vajalik maisisiirupi kogus sõltub kasutatava šokolaadi tüübist. Suurema rasvasisaldusega šokolaad vajab vähem maisisiirupit, samas kui väiksema rasvasisaldusega ja suurema kakaosisaldusega šokolaad vajab rohkem maisisiirupit.

17
Blenderda maisisiirup šokolaadi hulka. Sega soojendatud maisisiirup sulatatud šokolaadi hulka, kuni see on ühtlaselt segunenud. Šokolaad muutub kohe pärast maisisiirupi lisamist jäigaks. Ära sega šokolaadi sel hetkel üle. Peate seda segama ainult umbes 20 korda.

18
Soovi korral lisa toiduvärvi. Kui plaanite värvida terve partii valget šokolaadi, lisage valgele šokolaadile koos maisisiirupiga vedelat toiduvärvi ja segage kaks vedelat koostisosa korraga. Värvi saate lisada ainult valgele modelleerivale šokolaadile. Kui soovite ainult et anda väikesele kogusele voolimisšokolaadile värvi, võid seda teha hiljem, kui voolimisšokolaad on juba jahtunud, sõtkudes selle sisse.

19
Lase šokolaadil 1–3 tundi toatemperatuuril veidi jahtuda. Tõsta taignataoline šokolaad kilelehele või suurde kilekotti. Laske sellel jahtuda toatemperatuurini. Soojas keskkonnas võib šokolaadi jahtumiseks kuluv aeg olla pikem. Teatud juhtudel võib selleks kuluda kuni 24 tundi.Pange tähele, et võite voolimisšokolaadi ka külmkapis kiiresti jahutada, kuid kui lasete sellel järk-järgult toatemperatuuril jahtuda, muudab voolimisšokolaad stabiilsemaks.Selleks hetkeks šokolaadi jahutamiseks , mähkige see kilesse või kilekotti ja asetage 30 minutiks kuni 2 tunniks külmkappi.

20
Sõtku voolimisšokolaad ühtlaseks. Sõtkuge oma kätega šokolaadi 20–30 sekundit. Kui see on valmis, peaks see olema savitaolise konsistentsiga. Sõtku šokolaad nii, nagu sõtkuks leivatainast. Tasandage see välja, keerake ümber, keerake ja korrake.

21
Säilitage šokolaadi taassuletavas kilekotis. Asetage šokolaad vastupidavasse kilekotti ja hoidke jahedas, päikesevalguse eest kaitstult.Hästi pakendatud ja õigesti säilitades säilib voolimisšokolaad kuni aasta.Ärge hoidke voolimisšokolaadi külmkapis.Kui see muutub liiga kõvaks pärast mitmenädalast või -kuulist hoiustamist sõtkuge enne kasutamist modelleerivasse šokolaadi veel 1 spl (15 ml) maisisiirupit.

22
Eemalda tükike valget modelleerivat šokolaadi. Eraldage kogu partiist nii palju valget modelleerivat šokolaadi, kui kavatsete kasutada. See meetod on kõige kasulikum, kui soovite värvida vaid väikese osa modelleerivast šokolaadist. Kui plaanite värvida terve partii, oleks parem lisada värvi modelleeriva šokolaadi valmistamise ajal. Värvi saate lisada ainult valgele modelleerivale šokolaadile.

23
Pange šokolaadile tilk või rohkem toiduvärvi. Lisage toiduvärvi šokolaadile väikestes kogustes. Selle värvimistehnika kasutamisel kandke toiduvärviga töötades kummikindaid. Vastasel juhul võib toiduvärv teie käsi värvida. Vähem on selle tehnika jaoks rohkem. Alustage ühe või kahe tilga lisamisega. Kui vajate rohkem, saate selle hiljem sisse sõtkuda.

24
Lisa veidi maisitärklist. Puista voolimisšokolaadile maisitärklist ligikaudu võrdsetes kogustes toiduvärviga. Maisitärklis on vajalik, kuna aitab vedela toiduvärvi lisamisel voolimisšokolaadile lisatud niiskust imada. Samuti on maisitärklise lisamisega šokolaadi sõtkumine lihtsam, kuna tärklis muudab selle vähem kleepuvaks.

25
Sõtku toiduvärv ja maisitärklis šokolaadi sisse. Sõtkuge oma kätega modelleerivat šokolaadi, kuni see muutub ühtlaseks ja ühtlaseks värviks. Sõtkuge šokolaadi nii, nagu sõtksite leivatainast. Tasandage see välja, murrake ümber, keerake ja korrake seda, et maisitärklis ja toiduvärv määriks kogu modelleeriva šokolaadi tüki peale. Kui olete lõpetanud, ei tohiks olla tumedamaid triipe.

26
Vajadusel lisage veel värvaineid ja maisitärklist. Kui värv ei ole piisavalt hele, lisage voolimisšokolaadile aeglaselt veel paar tilka toiduvärvi ja sõtkuge see sisse nagu varem. Kui värv muutub liiga tumedaks, peate võib-olla sõtkuma rohkem valget voolimisšokolaadi.

27
Lase šokolaadil seista vähemalt 1 tund. Enne kui kasutate šokolaadi millegi modelleerimiseks, laske sellel umbes tund aega segamatult seista. Selleks ajaks, kui olete värvi šokolaadi sisse sõtkunud, põhjustab käte ja lihtsa sõtkumise käigus tekkiv soe modelleeriva šokolaadi. soojendada ja pehmendada oluliselt. Selle tulemusena on see praegu modelleerimiseks liiga soe. Kõigepealt peate laskma temperatuuril veidi langeda.