Kuidas teha šokolaadi kujundeid

Šokolaadikujundeid on lõbus teha, need näevad suurepärased välja ja on maitsvad. Käsitleme kolme meetodit: kiiret ja lihtsat viisi – šokolaadi sulatamine mikrolaineahjus, šokolaadi karastamine kahel katlal ja vormidesse või küpsisevormidesse asetamine ning sulatamine, et luua kunstipäraseid kaunistusi. Need on suurepärane maiuspala pühadeks ning muudavad iga roa kiiresti ja lihtsalt enda omaks.

1
Valige oma šokolaad. Asi on selles, et šokolaad pole sama. Šokolaadi sulatamine on teie parim valik ja annab kõige ühtlasemad tulemused, kuid tõenäoliselt on iga šokolaad maitsev, isegi kui see ei toimi nii, nagu soovite. Hea valik on ka kakaomassi püstolid ja tempereeritud šokolaadinööbid. Piimašokolaad ja valge šokolaad ei käi nii lihtsalt, kuid maitse on ilmselgelt tähtsam kui kõik. Kuid teadke, et söömiseks mõeldud šokolaad peaks sisaldama umbes 70–75% kakaod – rohkem ja see maitseb mõru. Mõrumagusat šokolaadi on umbes 65% ja see sobib suurepäraselt enamiku retseptide jaoks. Šokolaad, mis on 85% ja rohkem, sobib küpsetamiseks. Aga valge šokolaadi kaitseks? Kaunite värvide saamiseks võite sellele lisada õlipõhiseid toiduvärve!

2
Murdke šokolaaditahvel tükkideks ja pange need kaussi. Kui šokolaad on vaid üks hiiglaslik mass, siis see ei sula ühtlaselt. Külgedel hakkab kõrvetama ja keskel on külm nagu päeval. Nii et jagage oma batoon suupärasteks tükkideks, välja arvatud juhul, kui soovite, et teie kätel oleks räpane šokolaadine segadus.

3
Sulata šokolaad mikrolaineahjus. Lülitage see 1 minutiks poole võimsusega sisse, segades kohe pärast seda. See ei sula, nii et ärge oodake, et see oleks. Korrake seda protsessi, kuni see on sulanud. Saate teada, millal see on tehtud, kui see tilgub teie lusikast joana, nagu siirup. Seda ei saa üle pingutada: ärge küpsetage šokolaadi üle. Sellel 1 minutil poolel võimsusel on põhjus. Kui kontrollite seda perioodiliste ajavahemike järel, iga kord segades, mitte kunagi üle parda, ei lähe te kunagi kaugemale tagasitulekupunktist. Nii et olge kannatlik! Kuigi see ei tohiks olla probleem, veenduge, et šokolaadi sisse ei satuks vett – mitte ühtegi tilka. Kui see puutub kokku veega, muutub see teraliseks ja jämedaks.Kas kasutate valget šokolaadi ja toiduvärve? Lisa paar tilka kohe!

4
Valige oma tööriistad. Nüüd on šokolaadimaailm teie käeulatuses. Mis on teie köögis? Võite kasutada küpsiselõikureid, šokolaadivorme või isegi teha ise šabloone plakatitahvli ja terava noaga. Küpsisevormide puhul proovige jääda ümaramate vormide juurde. Mida rohkem punkte neil on, seda tõenäolisem on, et šokolaad puruneb. Mida iganes te kasutate, veenduge, et see talub kuumust – või muutke oma metoodikat. Ükski viis pole parem kui teine.

5
Valige oma metoodika. See sõltub suuresti teie tööriistadest, kuid jaotus on järgmine: kas kasutate vorme? Lihtsalt valage oma sulanud šokolaad otse puhastesse, määrimata vormidesse. Õhumullide eemaldamiseks koputage vorme kõvale pinnale ja pange need sügavkülma. Kui vormid muutuvad uduseks, võtke need välja ja koputades eemaldage šokolaadid.Kas kasutate plastist küpsisevormi? Enne lõikuritesse valamist võiksite lasta šokolaadil veidi (nii, nii kergelt) jahtuda. Asetage need vahapaberiga vooderdatud küpsetusplaadile, valage ja tõstke seejärel sügavkülma või külmikusse, kuni need muutuvad kõvaks.Kas kasutate metallist küpsiselõikureid? Teil on kaks võimalust: 1. valik: valage šokolaad otse vooderdatud küpsetusplaadil olevatesse lõikuritesse. Puudutage mullide eemaldamiseks, külmutage ja koputage lõikuritelt eemaldamiseks. Variant 2: Valage šokolaad vahapaberiga kaetud ahjupannile, raputage veidi, et šokolaadikiht ühtlustaks. Jahuta või jäta lauale tahenema. Seejärel soojendage oma lõikurid oma pliidi kohal ja hakake kujundeid tegema!Kas kasutate oma šablooni? Järgige ülaltoodud varianti teist, asendades oma šablooni lõikuriga (kuid ärge soojendage šablooni üles). Lihtsalt asetage šabloon oma šokolaadipanni peale, lõigates selle ümber terava noaga.

6
Eemaldage šokolaad ja puhastage vormid. Peaaegu iga meetodi puhul peate šokolaadi jahutama ja vormist eemaldamiseks vastu kõva pinda koputama. See on kõik! Seejärel lihtsalt puhastage oma vormid sooja seebiveega.

7
Valige oma šokolaad. Nagu eelmises meetodis arutatud, võib saadaolevate šokolaadide mitmekesisuse tõttu eeldada, et igasugused küpsetavad veidi erinevalt. Siin on mõned põhitõed. Šokolaadi sulatamine on ilmselgelt parim (sellepärast kutsutakse seda sulatamiseks šokolaadiks). Valge šokolaad ja piimašokolaad ei talu mõnikord hästi. Kui olete sulatusmängus uus, alustage millestki lihtsamast. Hea kakaosisaldus on umbes 70–75%. Palju rohkem ja see muutub mõruks ja sobib küpsetamiseks paremini.

8
Võtke oma topeltboiler välja. Selle meetodi parim osa on see, et see hoiab ära kõrbemise. Wahoo! Mikrolaineahi on palju kiirem, kuid see on üsna ebakindel; topeltboileriga, kui te pole neetud, peaks teie šokolaad olema korras. Pange topeltboileri põhja piisavalt vett, kuni see jõuab umbes 1,3 cm (1,3 cm) ülemise panni alla. Pange kahekordne boiler madalale kuumusele, soojendades vett.

9
Raseerige või lõigake šokolaad tükkideks ja asetage 2/3 sellest topeltkatlasse. Mida väiksemad on teie šokolaaditükid, seda kiiremini see sulab (ja topeltboileri meetodi puhul näete juba 15-20 minutit). Täitke topeltboileri ülaosa (tase, mis ei puuduta vett) šokolaadiga nii palju kui vaja. Ja jätkake segamist! See on võib-olla kõige olulisem märkus: ärge laske šokolaadil kokku puutuda isegi ühe tilga veega. Kui teete, muutub see teraliseks ja ausalt öeldes vastikuks. Nii et olge ettevaatlik! Ärge laske kiusata kuumust tõsta. Kui hoiate seda madalal tasemel, saate ühtlase šokolaadi, millel on jahutamisel läikiv läige.

10
Lükake termomeeter välja. Soovite tõsta šokolaadi temperatuurini umbes 100–105 °F (38 °C), kuid mitte kõrgemale. Kui see saavutab selle punkti, eemaldage kauss tulelt ja lisage ülejäänud šokolaad, mis peaks alandama üldtemperatuuri umbes 90 °F-ni (32 °C). Jätkake segamist. Kui see kõik on sulanud, olete valmis vormima! Kui teil pole kommitermomeetrit, on teil tõenäoliselt kõik korras. Tõstke šokolaad tulelt, kui see on täielikult sulanud ja segatud. Laske sellel enne vormidesse panemist hetk jahtuda. Kui kasutate valget šokolaadi ja soovite seda värvida, lisage selles etapis paar tilka õlipõhist toiduvärvi.

11
Kui soovite, proovige šokolaadi. Võtke lusikatäis ja asetage see natuke vahapaberile. Laske jahtuda – kas see on sile ja läikiv? See peaks olema! See tähendab, et see on täiuslik ja kasutamiseks valmis. Kui see ei tundu õige, jahutage see ja karastage uuesti. See on šokolaadi suurepärane omadus – see võib võtta peaaegu kõike!

12
Vala vormidesse. Hakake oma sulanud, karastatud šokolaadiga seda vormidesse valama. Silikoon või metall sobivad hästi, kuid olge plastikuga ettevaatlik – see võib väänduda, kui see puutub liiga kaua kokku äärmuslike temperatuuridega. Koputage vorme üks kord täis, et šokolaad ühtlustada ja õhutaskud vabaneda. Teise võimalusena võite šokolaadi laotada vahapaberiga vooderdatud ahjuplaadile. Raputage seda veidi ja koputage mullide eemaldamiseks ja laske sellel külmkapis või letil jahtuda. Seejärel soojendate lihtsalt oma metallist küpsisevormid gaasipliidi kohal või nikerdate endale meelepäraseid kujundeid. Võite võtta oma šokolaadipanni ja kasutada plakatit šabloonina! Siis lihtsalt lõika ümber. Millised on teie peenmotoorika oskused?

13
Võtke vormid välja. Kui vormid on jahtunud ja külma temperatuuriga uduseks muutunud, on need tõenäoliselt kasutusvalmis. Lihtsalt puudutage neid ja šokolaad peaks kohe välja paiskuma. Ja siis jääb teile maitsev šokolaad ja mõned määrdunud vormid. Kui olete söömise lõpetanud, puhastage vormid seebi ja veega. Lihtne nagu pirukas!

14
Valige oma šokolaad. Jalutuskäik mis tahes gurmeetoidupoodi pakub teile rohkem kui hulga šokolaadivalikuid. Siin on mõned asjad, mida tuleks kaaluda (nagu eelnevalt arutatud): valge ja piimašokolaad võivad olla pisut temperamentsed. Aga valget šokolaadi saab värvida õlipõhise toiduvärviga! See toimib hästi, kui jääte usinaks. Kas sa sööd seda šokolaadi? Soovite hoida selles umbes 70–75% kakaod. Rohkem ja see on üsna mõru (aga kui sulle meeldib mõru, siis lase käia). Umbes 85% juures on see parim küpsetamiseks.

15
Sulata oma šokolaad. Üldiselt on valida kolme meetodi vahel: Mikrolaineahjus. Seda meetodit kirjeldatakse üksikasjalikult ülaltoodud meetodis 1, kuid selle lühike ja lühike on järgmine: pange šokolaad väikeste tükkidena poole võimsusega mikrolaineahju üheminutilise intervalliga, segades perioodiliselt, et vältida kõrbemist. Topeltkatlas. Seda meetodit kirjeldatakse üksikasjalikult ülaltoodud meetodis 2, kuid selle pikkus ja lühike on järgmine: pange šokolaad väikeste tükkidena kahekordsesse keeduklaasi madalal kuumusel, segades sageli. See meetod võtab kauem aega, kuid halvimal juhul on kõrbemise tõenäosus minimaalne.Üle pliidiplaadi. Asetage šokolaad madalal kuumusel regulaarselt segades kastrulisse. Hoidke sellel silm peal, kuna see meetod on eriti ohtlik. Liiga pikk või liiga kuum ja teie šokolaad võib kõrbeda.

16
Valage oma šokolaad pritspudelisse. Kui see on sulanud ja sile, on teie šokolaad valmis pritsimispudelisse valamiseks. Võite seda ka kühveldada.

17
Joonista vahapaberile kujundid ja lase jahtuda. Vahapaberiga vooderdatud ahjupannile hakka kujundeid joonistama! Lahtise otsaga süda on suurepärane garneering klaasi või taldriku küljel. Samuti saate magustoidu kaunistamiseks joonistada sõnu või keerulisi kunstiteoseid, lisades professionaalset puudutust. Tehke alati rohkem, kui vajate. Mõni läheb katki. Aktsepteerige see kohe ja asuge tööle. Kui teile meeldib taldrikuidee pool, joonistage kujund otse taldrikule ja jahutage see siis külmikus. Nendest saab ka suurepäraseid nimesilte! Ole loominguline.

18
Koorige vahapaber šokolaadi küljest lahti. Ja mitte vastupidi. Kui koorite šokolaadi üles, võite oma täiusliku loomingu rikkuda! Nii et võtke kuju oma kätte ja koorige paber õrnalt tagasi. See peaks hästi maha tulema, kui see on lõpuni jahtunud.