Kuidas teha šokolaaditahvlit

Miski ei sarnane kvaliteetse šokolaaditahvli maitsele, mis on valmistatud täpselt nii, nagu soovite. Kuigi mõned poest ostetud kommid võivad teie magusaisu küllastada, võib see kasutada madala kvaliteediga liiga magusat šokolaadi, mis jätab teid pettuma. Teades, kuidas kakaotükkidest või kakaopulbrist ise šokolaadi valmistada või isegi eeltöödeldud šokolaadist suupistesuurused kohandatavad tahvlid vormida, saate oma isu suurepäraselt rahuldada.

1
Segage ½ tassi (60 g) kakao nibe pastaks. Kakao nibidel on tihe, rikkalik šokolaadimaitse ja see annab teile parima omatehtud šokolaadi. Kalla kakaotükid köögikombaini või blenderisse ja keera see kõige kõrgemale astmele. Jätkake nibide töötlemist, kuni need on peeneks pastaks jahvatatud. Mõnes maailma paigas võib kakaonibse olla raske leida, kuid need peaksid olema saadaval kohalikes tervisetoidupoodides või veebis. Kui te ei leia kakaotükke, proovige oma šokolaaditahvlite valmistamiseks mõnda muud meetodit.

2
Lisage kakaole ¼ tassi (25 g) tuhksuhkrut. Vala tuhksuhkur köögikombaini või blenderisse koos kakaopastaga. Keera blender või töötleja keskmisele kiirusele, kuni kaks koostisosa on täielikult segunenud. Kui eelistad magusamat šokolaaditahvlit, lisa veidi rohkem tuhksuhkrut. Ükskõik milline ¼ tassi (25 g) ja ½ tassi (50 g) vahel hoiab teie batooni konsistentsi õige, muutes samal ajal magusust.

3
Sulata ¼ tassi (40 g) kakaovõid. Valage väikesesse kaussi umbes ¼ tassi (40 g) kakaovõid ja sulatage see kas mikrolaineahjus või kahel katlal. Veenduge, et või oleks täielikult sulanud. Kakaovõi peaks olema saadaval kohalikus gurmee- või tervisetoidupoes. See on saadaval ka Internetis.

4
Vala sulatatud kakaovõi köögikombaini. Jätke köögikombain või blender tööle ja hakake sulatatud kakaovõid aeglaselt sisse voolama. Jätkake segamist, kuni kõik koostisosad on segunenud ja teil on ühtlane segu. Vajalik kakaovõi kogus sõltub retseptis kasutatud tuhksuhkru kogusest. Lisage see aeglaselt, kuni saavutate ühtlase tekstuuri, mis on lihtsalt valatav.

5
Valage šokolaadisegu vormidesse või küpsetusplaadile. Traditsioonilise šokolaaditahvli jaoks valage šokolaad küpsetuspaberiga vooderdatud ahjuplaadile ja määrige see kõikidesse nurkadesse. Kui soovid huvitavamaid või vaheldusrikkamaid vorme, otsi kodutarvete ja kokanduspoodidest saadaolevaid silikoon- või šokolaadivorme.

6
Külmutage šokolaad 3 kuni 4 tundi või kuni see on täiesti kindel. Asetage šokolaadivormid ettevaatlikult sügavkülma ja jätke mitmeks tunniks või üleöö seisma. See külmutab kakaovõi ja tahkub teie segu šokolaaditahvliteks.

7
Eemalda šokolaad vormidest ja säilita kuni 3 nädalat. Kui šokolaad on täiesti tahke, eemalda vorm sügavkülmast ja tõsta šokolaadid välja. Tõsta kilekotti või anumasse ja säilita kuni 3 nädalat. Kuna kakaovõi sulamistemperatuur on umbes 36 °C (97 °F), on kõige parem hoida seda külmikus, kuni olete valmis seda sööma. . See annab töödeldud šokolaadile sarnase hõngu.

8
Sulata väikeses potis 1/4 tassi (50 g) kookosõli. Mõõda kookosõli väikesesse kastrulisse ja tõsta pliidile. Pange kastrul keskmisele kuumusele ja laske kookosõlil sulada, aeg-ajalt segades. Kuigi šokolaad varjab peaaegu kõiki kookospähkli maitseid, võite valmis šokolaadis tuvastada selle mõne vihje. Kui sul ei ole kookosõli või ei meeldi selle maitse, võid selle asemel kasutada sama palju kakaovõid.

9
Sõelu 1/4 tassi (30 g) kakaopulbrit kookosõlisse. Mõõda välja kakaopulber ja sõelu see ettevaatlikult sulanud kookosõlisse, eemaldades töö käigus kõik tükid. Kasutage puulusikaga, et segada kaks koostisosa, kuni need on täielikult segunenud. Kasutage oma šokolaadi valmistamisel kõrgeima kvaliteediga magustamata kakaopulbrit. See on suurem osa teie batoonide maitsest, nii et halva kvaliteediga kakaopulbri tulemuseks on ebakvaliteetne šokolaad. Kuigi see ei ole nii hea kui kakaotükkidega valmistatud šokolaad, on kakaopulbrit tunduvalt lihtsam leida. Mõlema meetodi abil saab ikkagi maitsvat omatehtud šokolaadi.

10
Sega šokolaadisegusse magusained ja vaniljeekstrakt. Enne 1 tl (4,9 ml) vaniljeekstrakti segamist lisage kastrulisse 1–1–2 supilusikatäit (22–22 ml) mett ja vahtrasiirupit. Segage segu hoolikalt, kuni kõik koostisosad on täielikult segunenud ja šokolaad on homogeenne. Laske oma mõõtelusikas või tass kuuma vee all enne kasutamist mee või vahtrasiirupi kogumiseks. Jääksoojus ei lase neil lusika külge kleepuda ja muudab kastrulisse sattumise palju lihtsamaks. Vaniljeekstrakt ei anna teie šokolaadile tugevat vaniljemaitset, vaid toob esile ainult kakao šokolaadisuse. pulber. Kui teil on selle vastu eriti suur vastumeelsus, võite selle retseptist välja jätta.

11
Vala šokolaad vormidesse. Tõsta šokolaadisegu tulelt ja vala ettevaatlikult valitud vormidesse. Traditsioonilise šokolaaditahvli kuju saamiseks kasutage vooderdatud ruudukujulist küpsetusplaati, millest saate hiljem šokolaaditahvleid välja lõigata. Spetsiaalsed šokolaadivormid peaksid olema saadaval kohalikus kodutarvete või köögipoes. Leidke laheda kujuga unikaalse šokolaadiloomingu jaoks.

12
Pane šokolaad sügavkülma 15 minutiks või kuni see on tahenenud. Tõstke šokolaadivormid või küpsetusplaat ettevaatlikult sügavkülma ja laske batoonidel vähemalt 15 minutit taheneda. Saate hoida šokolaadi vormides või eemaldada need ja hoida oma tahvleid kilekotis sügavkülmas umbes 1 kuu.

13
Valige sulatamiseks mõeldud vahatamata šokolaad. Šokolaad, millest alustate, on teie kohandatud vormitud või maitsestatud lõppbatoonide aluseks. Parimate tulemuste saamiseks kasutage sulatamiseks ja karastamiseks mõeldud kvaliteetset vahatamata šokolaadi. Vaadake oma kohalikus supermarketis või spetsialiseeritud toidupoes ringi, et leida parim šokolaad. Karastamine on šokolaadi temperatuuri tõstmise ja langetamise protsess, et emulgeerida kakao kuivained kakaovõiga. Šokolaadi karastamine annab sellele läikivama ja kõikjal parema lõpliku väljanägemise ning hoiab ära valgete märkide “õitsemise” šokolaadil. Parim šokolaaditüüp karastamise jaoks on “fèves—, mis on eelnevalt karastatud šokolaadikettad. Neid on kõige lihtsam karastada ja need peaksid olema saadaval spetsialiseeritud kauplustes või veebis. Kui te ei soovi šokolaadi karastada, sulatage see lihtsalt madalal kuumusel või mikrolaineahjus.

14
Lõika šokolaad väikesteks tükkideks, mille suurus on umbes 1,3 cm (1–2 tolli). Šokolaadi peeneks hakkides sulab see palju kiiremini. Veenduge, et teie šokolaad oleks lõigatud sarnase suurusega tükkideks, et see sulaks sama kiirusega.

15
Pane pott vett keema. Täitke väike pott umbes 2,5 cm (1 tolli) külma veega ja pange see tasasele tulele. Oodake, kuni vesi keeb, kuid veenduge, et kuumus ei oleks liiga kõrge, et see võiks keema hakata.

16
Hoidke 1/4 šokolaadist “külvimiseks” jahutatuna. Külvamine on tempereerimismeetod, mille puhul külma šokolaadi kasutatakse juba sulanud šokolaadi temperatuuri alandamiseks. Viige ¾ šokolaadist kuiva klaas- või metallkaussi, mis mahub teie poti kohale. Ülejäänud osa hoidke külmikus, et temperatuur alandada. Veenduge, et teie šokolaad ei puutuks tempereerimisprotsessi üheski punktis kokku veega, vastasel juhul jääb see kinni. Kinnipeetud šokolaad muutub paksuks, teraliseks ja šokolaaditahvlite valmistamiseks kõlbmatuks. Hoidke kinnivõetud šokolaad pruunide või muu sarnase valmistamiseks ja kasutage karastamisprotsessi taaskäivitamiseks uut šokolaadi. Te ei pea olema täpne sulatatava ja jahutatava šokolaadi koguse osas. Lähedane oletus töötab hästi.

17
Asetage šokolaadikauss oma veepoti kohale. See on kahe katlaga seade, mis soojendab šokolaadi ühtlaselt ja aeglaselt, et alustada selle sulatamist. Asetage kauss panni suu kohale. Laske šokolaadil aeglaselt sulada, vajadusel segades, et iga šokolaaditükk oleks sulanud.

18
Kontrolli šokolaadi sulamise ajal temperatuuri. Šokolaadi õige temperatuuri saavutamine on selle karastamise võtmeosa. Kontrollige šokolaadi temperatuuri, kuni see saavutab teie kasutatava šokolaaditüübi jaoks vajaliku taseme. Siin on mõned juhised erinevate šokolaaditüüpide jaoks: tume šokolaad peab saavutama temperatuuri umbes 55 °C (131 °F). Piimašokolaad ja valge šokolaad on tundlikumad, seega peavad need saavutama ainult 45 °C. (113 °F).

19
Tõsta kauss tulelt, et seemned šokolaadile külvata. Kui sulanud šokolaad on saavutanud õige temperatuuri, eemalda see poti pealt. Alustage sulašokolaadi temperatuuri langetamist, lisades väikeses koguses ülejäänud jahutatud šokolaadi. Segage seda pidevalt termomeetriga, kuni see saavutab õige temperatuuri: tume šokolaad tuleb alandada temperatuurini 28 °C (82 °F). Piima ja valge šokolaadi temperatuur tuleb alandada 27 °C-ni. °C (81°F).

20
Pane šokolaad tagasi poti kohale, et selle temperatuur tõuseks. Jätkake segamist termomeetriga, kui tõstate šokolaadi temperatuuri veel kord veidi kõrgemale. Siin on erinevate šokolaadide temperatuurid: tume šokolaad tuleb viia temperatuurini 32 °C (90 °F). Piim ja valge šokolaad peavad saavutama temperatuuri 29 °C (84 °F). ).Kasutage ainult madalat kuumust. Kui tõstate temperatuuri liiga palju üle vajaliku, peate selle uuesti tõstma algtemperatuurini ja kordama protsessi.

21
Vala šokolaad silikoonvormi või ääristatud ahjuplaadile. See on teie lõplik šokolaaditahvli kuju. Ränivormid võivad anda teile lõbusaid ja huvitavaid šokolaadivorme või kasutada servadega küpsetusplaati, et luua plaat, mille saab pärast tardumist väiksemateks ribadeks lõigata. Ränivormid ja šokolaadivormid peaksid olema saadaval kohalikes kodutarvete ja köögipoodides. mitmesuguse kuju ja suurusega.Kui märkate šokolaadis ülekandmisel õhumulle, koputage oma letti kandiku või vormiga kaks või kolm korda. See vabastab õhumullid ja annab valmis šokolaadile ühtlasema tekstuuri.

22
Pane šokolaad külmkappi, kuni see on tardunud. Viige oma šokolaadikandik ettevaatlikult külmkappi, veendudes, et see ei loksuks selle nihutamisel maha. Laske sellel umbes 5 minutit jahtuda või seni, kuni batoonid on tahkunud. Kui kasutate karastamata šokolaadi, võib batoonide paikaminek aega võtta.

23
Hoidke batoone jahedas ja kuivas kohas kuni kuu aega. Tempereeritud šokolaadi võib hoida toatemperatuuril ilma sulamata umbes kuu aega. Kui elate soojemas kliimas, on võib-olla parem hoida oma batoonid külmikus, kuni olete valmis neid sööma. Karastamata šokolaaditahvleid tuleb hoida külmkapis, et vältida nende sulamist.

24
Peene pähklisuse saamiseks segage sulašokolaadi hulka maapähklivõi. Kuni šokolaad või šokolaadisegu veel sulab, sega juurde paar lusikatäit maapähklivõid, kuni segu on jälle ühtlane. See lisab teie valmis šokolaaditahvlitele maitsva maapähklivõi vihje.

25
Magusa ja soolase maitse saamiseks lisage veidi meresoola. Puista šokolaaditahvlitele veidi peeneks jahvatatud meresoola kohe pärast nende vormidesse valamist. Sool lisab teie batoonidele veidi keerukamat ja täiustab mõnusalt puhast šokolaadimaitset.

26
Lisa krõmpsumiseks sega hulka röstitud pähkleid. Röstige kuival pannil kergelt maapähkleid, mandleid, kookospähkel või mis tahes muud tüüpi pähkleid, mis teile meeldivad. Laota need šokolaadivormide põhjale, enne kui kallad šokolaadi sisse, et saada valmis šokolaaditahvlite näksimisel ekstra pähkline krõmps.

27
Terava närimiseks lisage šokolaadile kuivatatud puuvilju. Lõika peeneks mõned tükid valitud kuivatatud puuviljadest ja asetage üks või kaks tükki igasse šokolaadivormi. See aitab tasakaalustada teie šokolaadi rikkalikkust ja lisada värskust, et osa magususest läbi lõigata. Aprikoosid, kirsid, jõhvikad või viigimarjad sobivad suurepäraselt teie šokolaaditahvlitele. Ärge kasutage midagi suure veesisaldusega, kuna see võib põhjustada šokolaadi kinnijäämist ja muutuda töökõlbmatuks.