Kuidas valmistada vormitud šokolaadi

Vormitud šokolaadid on nii mõnus magustoit kui ka suurepärane kingitus pühadeks, sünnipäevadeks ja muudeks erilisteks puhkudeks. Ükskõik, kas soovid kasutada kvaliteetset või tavalist šokolaadi, vormišokolaadi valmistamine pole keeruline protsess!

1
Ostke šokolaaditahvlid või -krõpsud odavaima valiku jaoks. Šokolaadilaastudes ja šokolaaditahvlites ei kasutata tavaliselt ehtsat šokolaadi ja neil ei ole sama rikkalikku maitset kui koorešokolaadil. Kuid need on stabiilsemad, mis tähendab, et neid saab mikrolaineahjus küpsetada ja need on palju odavamad kui kattešokolaad. Šokolaaditüübi määramiseks vaadake alati kõigepealt koostisosi. Maiustuste šokolaad Odavamad süsivesikute- ja suhkrurikkad šokolaadid sisaldavad kakaovõi asemel taimerasva. Vormišokolaadi valmistamiseks võite kasutada mis tahes šokolaadi. Üldiselt on kõike, mis sisaldab taimerasva (enamik poest ostetud šokolaade), on lihtsam sulatada, kuid mitte nii maitsev. Kui valmistate šokolaadi koos lastega, on kondiitrišokolaad suurepärane valik, kuna seda on palju erinevates värvides.

2
Parima maitse saavutamiseks ostke couverture šokolaadi. Couverture šokolaad on kvaliteetne ja maitseb suurepäraselt, kuid palju kallim kui tavaline šokolaad. Samuti tuleb seda soojendada kahekordse katlaga. Kuid kui olete šokolaadi suhtes valiv, on koorega šokolaad oma hinda väärt! Šokolaaditüübi määramiseks kontrollige koostisosi. Couverture’i šokolaad sisaldab kakaovedelikku, kakaovõid, suhkrut ja vaniljet. Iga kakaovõiga šokolaad peab olema karastatud, mis tähendab, et peate kasutama topeltboilerit.

3
Küpsetage šokolaad mikrolaineahjus, kui kasutate šokolaaditahvleid või -tükke. Pange 1 nael (450 g) šokolaadi mikrolaineahjus kasutatavasse kaussi ja kuumutage seda 1 minut keskmisel kuumusel. Seejärel segage šokolaadi nii palju kui võimalik. Jätkake šokolaadi mikrolaineahju küpsetamist 1-minutilise intervalliga ja segage seejärel ühtlase konsistentsini. Kui šokolaad on korralikult sulanud, tuleks seda valada lusikast nagu siirup.Veenduge, et kauss on mikrolaineahjus ohutu ja ärge kunagi kasutage mikrolaineahju ilma Täiskasvanu kingitus.Ärge küpsetage oma šokolaadi üle, muidu rikute selle konsistentsi.

4
Keeda šokolaad topelt, kui kasutad kattešokolaadi. Kuumutage 1 nael (450 g) kattešokolaadi madalal kuumusel 15 minutit. Asetage šokolaad ülemisse pannile või kaussi. Seadke oma pliidil kuumus madalaks 2 või 3 ja keetke seda umbes 15 minutit. Kasutage toiduvalmistamise termomeetrit, et veenduda, et šokolaadi temperatuur on pärast seda, kui see on valmis, 110 °F (43 °C). Segage šokolaadi kindlasti iga 1–2 minuti järel, kui märkate, et see hakkab sulama. Kui teil pole topeltboilerit, tehke see ise. Ärge kunagi kasutage ahju ilma täiskasvanu abita.

5
Ostke oma šokolaadi jaoks plastikust kommivorm. Valige alati võimaluse korral läbipaistvad vormid, mis hõlbustab šokolaadide valmimist. Suuruse osas valige soovitud vorm. Pidage meeles, et suuremate vormide jahtumine võtab kauem aega. Investeerige kohandatud vormidesse, et luua oma kujusid ja kujundusi! Ärge kunagi kasutage metallvormi.

6
Värvige oma kommivormi pind, kui soovite värvilisi šokolaad. Kasutage väikeseid toidukindlaid pintsleid, et kanda iga šokolaadivormi pinnale üks või enamat värvi kondiitritoodete katet. Kui kavatsete värvida mitut värvi, ostke kindlasti mitut värvi kondiitrivärvi ja laske igal värvil ükshaaval kuivada, enne kui lisate teise. Kui kõik värvid on kuivanud, võite lisada oma šokolaadi! Kui olete väljakutse vastu, võite ka kakaovõi sulatada (järgides samu juhiseid nagu šokolaadi puhul), toonida rasvlahustuvate toiduvärvidega ja kasutada värvi hallituse pind koos sellega.

7
Vala sulanud šokolaad vormi. Kui teil on pigistatavad pudelid, valage oma šokolaad neisse ja pigistage see igasse vormiõõnsusse. Kui sul ei ole pigistatavaid pudeleid, siis tõsta lusikaga kausist šokolaad ja vala see õrnalt õõnsustesse. Koputage vormialus õrnalt lauaplaadile pärast kõigi õõnsuste täitmist. See eemaldab õhumullid, tasandades šokolaadi.

8
Kraabi üleliigne šokolaad vormist välja. Liigse šokolaadi eemaldamiseks tõmmake väikese palettnoa või nihutatud metallist spaatli serv üle vormi ülaosa. Seejärel peaks šokolaad olema vormi pinnaga samal tasemel. Kui teete vormidest pulgakommi, sisestage pulgad kohe. Keerake pulgad kindlasti üks kord täiesti ümber, et šokolaad oleks ühtlaselt kaetud.

9
Asetage vorm 5–10 minutiks sügavkülma. Eemaldage väikesed hammustavad šokolaadivormid umbes 5 minutiga ja tavalised vormid umbes 10 minutiga. Vormi sügavkülma jätmine pole põhjust muretsemiseks, see on palju parem kui see liiga vara välja võtta. Kui te ei saa šokolaadi külmutada, hoidke see külmkapis. umbes 15–30 minutit (esimene väikeste vormide ja teine ​​​​standardvormide jaoks). Pidage aga meeles, et külmutamine “kiirjahutab” šokolaadi, mis teeb tükkide eemaldamise lihtsamaks.

10
Enne vormist väljavõtmist kontrolli, kas šokolaad on tahenenud. Enne kui proovite šokolaaditükke vormialuselt eemaldada, veenduge, et need on korralikult kokku tõmbunud ja kuivanud. Selgete vormide jaoks kontrollige alumist külge ja veenduge, et šokolaad ei näeks märg. Kui teie vorm ei ole läbipaistev, puudutage õrnalt šokolaadi pinda, kandes kommikäsitsemiskindaid. Ostke kommide käitlemise kindaid köögipoodidest ja veebitarnijatelt.

11
Eemalda vormitud šokolaad aluselt. Pärast vormialuse sügavkülmast väljavõtmist koputage seda õrnalt vastu tasasele pinnale laotatud puhast rätikut. Kui šokolaad korralikult jahtus, peaksid tükid kohe välja kukkuma. Šokolaadide puhul, mis ei kuku välja, koputage õrnalt iga vormi tagakülge. Kui kasutasite šokolaadi jahutamiseks külmkappi, peate võib-olla iga šokolaaditüki kandiku tagant vormist välja lükkama. Kasutage õrnalt paberrätikut eemalda šokolaaditükkidest niiskus.

12
Puhastage oma vorm niipea kui võimalik. Puhastage oma vormi alati, kui šokolaad on veel sulanud. Puhastage ja loputage see põhjalikult seebiveega. Kui šokolaadi jääb üle, siis pane vorm sügavkülma, kuni probleemne šokolaad taheneb. Seejärel koputage vormi õrnalt vastu kõva tasast pinda ja šokolaad peaks puhtalt välja kukkuma. Kasutage sama strateegiat ka pudelite pigistamiseks.

13
Hoidke oma šokolaadi plastikust õhukindlas mahutis. Asetage anum alati kuiva jahedasse kohta, näiteks sahvrisse või kappi. Ümbritseva õhu temperatuur peaks olema 55–70 °F (13–21 °C) ja õhuniiskus alla 50 protsendi. Ärge kunagi hoidke oma šokolaadi külmkapis.