Kuidas valmistada kõhna lattet

Igal hommikul oma lemmikkohvikus latte joomiseks peatumine võib tunduda suhteliselt kahjutu, kuid lemmikkohvijoogis sisalduvad kalorid võivad kiiresti lisanduda. Isegi kui tellite kõhna latte, ei saa te alati kindel olla, et saate parimatest koostisosadest. Ainus viis, kuidas kõhna latte joomist tõesti tagada, on seda ise kodus valmistada. Õnneks ei tähenda see, et vajaksite kallist espressomasinat. Pliidipealse espressokoti ja vahustamispulgaga saad ise valmistada kõhna latte. Kui te aga ei soovi investeerida lisavarustusse, võite espresso asemel kasutada kanget kohvi ja aurutada piima mikrolaineahjus, et saada maitset põhiline skinny latte, kõhnamaitseline latte või kõhn mokka latte.

1
Täida mokapott veega. Mokakannu alumine osa on veepaak. Keerake see ülemisest osast lahti ja lisage sellele 2 tassi (474 ​​ml) värsket külma vett. Enamikul mokapottidel on täitejooned, mis näitavad, kui palju vett tuleb lisada sõltuvalt sellest, kui palju espressot soovite teha. Kontrollige oma poti kasutusjuhendit, et näha, kas koguse reguleerimiseks on juhiseid.

2
Lisage filtrimiseks kohvipaks. Asetage poti filtriosa veepaagi kohale. Täitke filter 2 ½ supilusikatäie (16 g) espresso jahvatatud kohviga. Ärge suruge kohvi alla, vaid saate seda lusikaga siluda, et kohvipuru filtrist välja ei valguks. Olenevalt eelistusest võite kasutada eeljahvatatud kohvi või jahvatada oma ube. Olenevalt kohvipaksu, mida kasutate, võiksite kohandada kasutatava kohvipaksu kogust. Katsetage, et määrata teile meeldiva maitse jaoks parim kogus.

3
Sulgege pott ja asetage pliidile hauduma. Kui olete jahvatatud kohvi lisanud, asetage ülemine osa potti. Seadke see oma pliidile ja keerake põleti kõrgele. Kohv peab keema 5–10 minutit – teate, et see on lõppenud, kui potist kostab valju urisevat häält. Kui teil on gaasipliit, ei pea te võib-olla kõrget kuumust kasutama. Katsetage seadetega, et teha kindlaks, mis töötab kõige paremini. Kui teil on induktsioonpliit, vajate spetsiaalset mokakannu.

4
Vala vahustamiskannu veidi piima ja kuumuta. Kohvi keetmise ajal lisage ½ tassi (118 ml) lõssi vahukannu. Kuumuta kannu pliidil keskmisel kuumusel 3–5 minutit, et see aurutataks. Kasutage piima temperatuuri jälgimiseks kiirlugemistermomeetrit, et teaksite, millal seda vahustada. See peaks olema vahemikus 130–150 kraadi Fahrenheiti (54–66 kraadi Celsiuse järgi). Lõss on parim valik, kui soovite kõhna lattet. Siiski võib toimida ka 1% või 2% piim. Pidage meeles, et lattes on lihtsalt rohkem rasva ja kaloreid. Latte jaoks võite kasutada ka piimavaba piima.

5
Kasutage piimas vahu tekitamiseks vahustamisnuppu. Kui piim on piisavalt soe, kastke vahustamispulga vispliosa täielikult kannu. Lülitage see madalale sisse ja liigutage seda ettevaatlikult ümber piima, hoides seda täielikult vee all. 5–10 sekundi pärast suurendage kiirust suureks ja liigutage otsikut üles, nii et see jääks piima pinna alla, et tekitada rohkem vahtu. Sel viisil valmistatud vaht kipub lattet juues laiali minema, nii et kui soovite, et see kestaks. , teenige veidi rohkem, kui arvate, et vajate.

6
Valage espresso tassi ja lisage aeglaselt piim. Kui espresso valmistamine on lõppenud, valage see suurde kohvikusse. Lisage selle ülaosale aeglaselt piim. Kasutage lusikat, et vaht koos piimaga tassi ei valguks. Aurutatud piima võite espressole lisada nii palju kui soovite. Võimalik, et peate katsetama, et näha, kui palju annab teie lattele parima maitse.

7
Tõsta lusikaga latte peale vahtu. Kui espresso ja aurutatud piim on segatud, asetage lusikaga õrnalt osa vahustatud piimast peale. Käsitsege vahtu õrnalt, sest see võib kergesti laguneda. Saate espressole lisada nii palju piima, kui soovite. Kui aga teie joogis on rohkem vahustatud piima kui aurutatud piima, on see tehniliselt cappuccino, mitte latte.

8
Valage piim purki ja loksutage. Lisage ½ tassi (118 ml) rasvavaba piima kaanega purki. Sulgege kaas ja loksutage purki tugevalt, kuni piim muutub vahutavaks ja kahekordistub, mis peaks kestma umbes 30–60 sekundit. Enne raputamist veenduge, et kaas oleks purgil tihedalt küljes, et ei satuks välja. piima kogu köögis.

9
Küpseta piima mikrolaineahjus. Kui piim on vahutav, eemaldage purgilt kaas ja asetage see mikrolaineahju. Kuumutage seda kõrgel kuumusel 30 sekundit. Lisaks piima soojendamisele aitab mikrolaineahjus saadav kuumus vahtu stabiliseerida.

10
Segage espresso ja piim kruusis. Täitke lai ja madal kohvikruus umbes 1 tassi (237 ml) kuuma espressoga. Valage espressosse nii palju piima, kui soovite, kasutades suurt lusikat vahu tagasihoidmiseks. Latte valmistatakse traditsiooniliselt espressoga, kuid kui teil pole espressomasinat või mokakannu, võite valmistada kasutamiseks väga kange tass tavalist kohvi.

11
Lisa nii palju piimavahtu kui soovid. Kui espresso ja piim on ühendatud, lisage lusikaga latte peale osa piimavahtu. Maitse lisamiseks võite seda kaunistada ka jahvatatud kaneeli või muskaatpähkliga.

12
Küpseta piima mikrolaineahjus. Valage ½ tassi (118 ml) lõssi mikrolaineahjus kasutatavasse kruusi või kaussi. Asetage piim mikrolaineahju ja kuumutage selle aurutamiseks kõrgel temperatuuril 30 sekundit. Soovi korral võite rasvata piimaga asendada oma lemmikpiima.

13
Sega kuum espresso, piim ja siirup. Kui piim on aurutatud, lisage see suurde kaussi koos 1 tassi (237 ml) kuuma espresso ja ½ supilusikatäie (7 ½ ml) siirupiga teie valitud maitse järgi. Segage õrnalt, kuni koostisosad on lihtsalt segunenud. Latte maitsestamiseks võite kasutada mis tahes siirupit, mis teile meeldib. Karamell ja vaher on kaks maitsvat valikut, kuid saate osta mitmesuguste maitsetega kohvimaitselisi siirupeid, näiteks sarapuupähklit, pruuni suhkrut, kaneeli ja kookospähklit. Latte kalorite vähendamiseks on parem kasutada suhkru- tasuta siirup.

14
Sega espressosegu vahu saamiseks. Kui kõik koostisosad on kokku segatud, kasutage segu madalal temperatuuril segamiseks sukelmikserit või käeshoitavat elektrilist mikserit. Jätka blenderdamist, kuni on tekkinud üsna vähe vahtu.

15
Vala segu kruusi ja lisa veidi vahtu. Kui olete espressosegu segamise lõpetanud, viige see suurde kruusi. Kasutage lusikaga, et valades vahtu tagasi hoida. Pärast kruusi täitmist lisage sellele nii palju või nii vähe vahtu, kui soovite. Soovi korral võite lasta vahul kruusi täites selle sisse valada. Siiski ei saa te kontrollida, kui palju teie lattes on.

16
Soovi korral kaunista lattet veel siirupiga. Kui olete latte vahuga üle valanud, võite lisada veel maitsestatud siirupit. Maitse suurendamiseks lisage vahule kuni ½ supilusikatäit (7 ½ ml). Dekoratiivsema välimuse andmiseks võite siirupit pigistada triipudena, siksakidena või isegi keerutades.

17
Kombineeri kuum espresso ja kuuma šokolaadi pulber. Lisage umbes 1 tass (237 ml) kuuma espressot suurde kruusi ja 2 supilusikatäit (16 g) suhkruvaba kuuma šokolaadi segu. Segage neid kahte omavahel, kuni need on hästi segunenud. Kuuma šokolaadisegu võite asendada šokolaadisiirupiga, kuid tavaliselt sobib kõige paremini pulbriline segu.

18
Kuumuta piim pliidil. Valage ½ tassi (118 ml) lõssi väikesesse kastrulisse ja asetage see pliidile. Keera kuumus madalaks ja lase piimal umbes 1 minut kuumeneda, et see kergelt aurutataks.Piima kuumutamisel vahustage pidevalt, et see muutuks vahuks ja tekiks vaht. Olge ettevaatlik, et piima ei kuumeneks liiga kaua. See võib kergesti põletada.

19
Valage piim espressosse. Kui olete piima soojendanud, lisage see espresso ja šokolaadi segule. Saate lisada nii palju või nii vähe kui soovite.

20
Soovi korral kaunista lattet. Võite latte peale lisada vahukoort või puistata seda riivitud šokolaadiga. Kakaopulber, jahvatatud kaneel või jahvatatud muskaatpähkel on samuti ideaalsed lisandid. Pidage meeles, et kõik lisandid, mida lattele lisate, muudavad selle vähem “kõhnaks”. Kui soovite hoida oma joogi kalorite ja rasvasisalduse vähenemist, kõige parem on jätta lisandid lihtsaks.