Kuidas teha Green Tea Latte

Rohelise tee latte on rikas antioksüdantide ja muude tervisele kasulike omaduste poolest, muutes need suurepäraseks viisiks meelt ergutada ja immuunsüsteemi turgutada. Joogi valmistamiseks on vaja pulbrilist rohelist teed, mida tuntakse matcha nime all, ja seda saab valmistada nii kuumas kui ka jääs vormis.

1
Sõelu rohelise tee pulber. Lisage matcha kruusi, mis mahutab vähemalt 250 ml (8 untsi) ja ajage pulber läbi väikese sõela, nagu teete. Matcha pulber koguneb tavaliselt ladustamise ajal kokku, kuid pulbri sõelumine tassi peaks need tükid purustama ja muutke rohelise tee lahustumiseks lihtsamaks.Lühikesed, laiad tassid töötavad paremini kui kõrged, kõhnad tassid. Peate tassi koostisaineid visplite ja muude vahenditega käsitsema ning nende tööriistade tassi paigaldamine on lihtsam, kui tassil on lai suu.

2
Kuumuta vesi. Täitke teekann väikese koguse veega, seejärel laske pliidil keema tõusta. Eemaldage see tulelt ja mõõtke 1/4 tassi (60 ml). Vesi peaks olema valmis vahetult enne veekeetja vilet. Kui teekeetja hakkab vilistama, valage välja vajalik 1/4 tassi (60 ml) ja laske sellel vähemalt 60 sekundit puhata, enne kui jätkate järgmise sammuga. Hauta vett kastrulis, kui teil pole teekannu .Ärge kasutage järgmiseks sammuks keevat vett. Matcha on mõnevõrra õrn ja keev vesi võib tegelikult negatiivselt mõjutada tee maitset ja toiteväärtust.

3
Vahusta vesi ja roheline tee. Valage kuum vesi rohelise tee pulbrisse. Kasutage bambusvisplit, et segada kaks koostisainet ühtlaseks massiks, moodustades oma latte jaoks pastataolise rohelise tee põhja. Nende kahe koostisosa segamise lõpetamisel ei tohiks järele jääda tükke. Kuigi bambusvisplid on kõige tavalisem tööriist, mida kasutada. matcha jookide valmistamisel võiks vajadusel kasutada ka tavalist metallvisplit. Samamoodi kombineeriks käeshoitav vahustaja tõhusalt vett ja rohelise tee pulbrit.

4
Kuumuta piim ja suhkur. Valage piim väikesesse kastrulisse ja lisage soovi korral suhkrut või mett. Asetage kastrul pliidile keskmisel kuumusel ja soojendage, kuni äärte ümber hakkavad tekkima mullid. Sarnaselt veele ei tohiks ka piimal lasta täielikult keeda. Piim peaks jõudma ainult nõrgalt keemiseni. Kui kontrollite termomeetriga, on ideaalne temperatuur umbes 150 kraadi Fahrenheiti (65 kraadi Celsiuse järgi). Selle retsepti jaoks võite kasutada peaaegu igat tüüpi piima, sealhulgas täispiima, madala rasvasisaldusega piima, rasvavaba piima ja piimavabad alternatiivid (mandlipiim, sojapiim, kookospiim jne). Võite kasutada ka poolteist. Pange tähele, et madala rasvasisaldusega piimad ei pruugi nii palju vahtu tekitada.

5
Soovi korral vahusta piim. Vahulise latte valmistamiseks kastke käeshoitav piimavahustaja sooja piima sisse ja lülitage see sisse. Käivitage vahustaja umbes 30 sekundit või vastavalt vajadusele, et tekitada soovitud vahutase. Kastke vahustaja vahetult piima pinna alla, et kontsentreerida protsess pinnale ja tekitada rohkem vahtu. Kui teil vahustajat pole, siis jõuliselt. piima vahustamisel tavalise metallvispliga tekib samuti vaht. Vispli kasutamine võtab siiski kauem aega kui vahustaja. Te võite selle sammu tehniliselt üldse vahele jätta, kuid nii tehes saadakse latte, millel puudub algne vahukiht.

6
Valage piim rohelise tee hulka. Valage kuum vahune piim aeglaselt rohelise tee kruusi. Segage segamiseks hoolikalt. Kasutage segamisvarda või lusikat, et ühendada piim rohelise tee põhjaga. Segage õrnalt, et vältida ülemise vahukihi hävitamist. Kui te piima enne lisamist ei vahustanud, võite segamise asemel vahustada rohelise tee ja piima. See peaks tekitama ka oma latte peale õhukese vahukihi.

7
Nautige. Rohelise tee latte on valmis ja joomiseks valmis. Kaaluge latte kaunistamist täiendava matcha või tilga meega.

8
Küpsetage piim ja vesi mikrolaineahjus. Kombineeri piim ja vesi pindisuuruses (500 ml) mikrolaineahjus kasutatavas masonpurgis. Küpsetage purki kaaneta mikrolaineahjus 2 minutit täisvõimsusel. Jälgige hoolikalt, kuidas piim mikrolaineahjus kuumeneb. See peaks hakkama mullitama, kuid sellel ei tohiks lasta täielikult keeda. Täisrasvane piimapiim tekitab kõige rohkem vahtu, kuid võite kasutada peaaegu igat tüüpi piima, sealhulgas piimavabasid sorte, nagu soja- ja pähklipiim. Pidage meeles, et vahu kogus väheneb rasvasisalduse vähenedes. Sellise lattekoguse jaoks peaks purk olema vähemalt pinti suurune (500 ml), kuid vajadusel võib see olla ka suurem.

9
Lisa rohelise tee pulber ja soovitud magusaine. Puista matcha kuuma piimasegu hulka. Kui soovite lisada suhkrut või mett, tehke seda kohe. Kuna matchale võib istudes tekkida tükke, on hea mõte pulber otse lisamise asemel kuuma piima sisse sõeluda. See peaks purustama kõik tükid ja hõlbustama pulbri segamist. Roheline tee võib iseenesest olla mõru, nii et kuigi magusained pole vajalikud, on need soovitatavad. Selle meetodi puhul töötavad kuivad magusained, nagu suhkur ja stevia, üldiselt paremini kui vedelad magusained, nagu piim või agaavisiirup.

10
Segage purki. Sulgege purk tihedalt kaanega, seejärel raputage purki tervelt 60 sekundit või seni, kuni sees olev jook tundub ühtlaselt segunenud ja vahutav. Pange tähele, et käte kaitsmiseks võib tekkida vajadus hoida purki ahjukindaid või tihedalt pakitud köögirätikut. kuumusest.Kui te ei kasuta kaanega purki, valage kõik koostisosad väikesesse blenderisse või kastke käeshoitav sukelmikser tassi. Töötle koostisosi 10 kuni 20 sekundit või kuni need on ühtlaselt segunenud. Latte pinnale peaks tekkima ka õhuke vahukiht.

11
Nautige. Valage rohelise tee latte kruusi, mis mahutab vähemalt 250 ml (8 untsi). Nüüd peaks see olema valmis ja joomiseks valmis. Soovi korral võid pinda puistata täiendava matcha pulbriga või nirista peale tilk mett.

12
Kombineeri koostisained. Asetage 1 tass (250 ml) jääd kokteilišeileri põhja. Lisage shakerisse ka matcha, vesi, piim ja soovitud magusaine. Kaaluge rohelise tee pulbri sõelumist šeikerisse. Matchale võib istudes tekkida tükke ja nende tükkide purustamine enne joogi segamist peaks võimaldama pulbril ühtlasemalt hajuda. Selle joogi valmistamiseks võite kasutada mis tahes piimast või piimast valmistatud piima. Jäälatte on loomulikult vähem vahutav kui kuum latte, kuid kasutatava piima tüüp mõjutab veelgi toodetava vahu kogust. Täispiim annab tavaliselt kõige rohkem, samas kui rasvavabad ja piimavabad piimad võivad anda väga vähe. Selle protsessi jaoks sobivad eriti hästi kokteilišeikerid, kuid kui teil seda pole, oleks järgmine parim valik purk kaanega. Kui kumbagi võimalust pole, võid jäälatte siiski valmistada laia suuga klaasis; Kombineerige kõik koostisosad peale jää laias klaasis või kausis, mis mahutab vähemalt 250 ml (8 untsi).

13
Raputa korralikult. Sulgege loksuti ja raputage seda tugevalt vähemalt 60 sekundit. Kontrollige sisu; valmisolekul peaks jook välja nägema ühtlase värvusega ja vahune. Kui valmistate joogi klaasis, mitte kokteilišeileris või suletavas purgis, vahustage matcha, piim ja vesi jõuliselt kokku, kasutades bambusest või metallist visplit. Võite ka kombineerida kolm koostisosa, kasutades sukelmikserit; enne jätkamist töödelge neid koos umbes 10–20 sekundit.

14
Lisa ülejäänud jää serveerimisklaasidesse. Jaga ülejäänud 1 tass (250 ml) jääd ühtlaselt kahe serveerimisklaasi vahel. Igasse klaasi peab mahtuma vähemalt 1 tass (250 ml). Teise võimalusena võite kahe väiksema latte asemel teha ühe suure latte. Lisage kogu jää kõrgesse klaasi, mis mahutab vähemalt 2 tassi (500 ml).

15
Vala latte klaasidesse. Valage rohelise tee latte läbi loksutila ja ettevalmistatud serveerimisklaasidesse, säilitades pigem algse jää, mitte lastes sellel klaasidesse sattuda. Klaasis või kausis segatud latte puhul valage valmistatud jook lihtsalt jää peale. Kui see pole nii külm, kui soovite, proovige seda 10 minutiks külmkapis või 1–2 minutiks sügavkülmikus jahutada.

16
Nautige. Rohelise tee latte peaks olema valmis ja joomiseks valmis. Kui te ei suutnud jooki segades tekitada piisavat kogust vahtu, kaaluge jäälatte kaunistamist väikese koguse vahukoorega. Soovi korral puista vahukoorele või vahule täiendava matchaga, et parandada üldist esitlust.