Kuidas valmistada jää-espressot

Jääespresso on külm ja värskendav viis soojal suvepäeval hommikust joe-tassi nautida. Nende kodus valmistamine on suurepärane viis raha säästmiseks ja see võimaldab teil jooki kohandada just nii, nagu see teile meeldib. Jääespresso algab värskelt keedetud espressost ja sealt saate espresso kas sügavkülmas jahutada või piimaga maha jahutada ja jääl serveerida.

1
Proovige espressomasinat. Tegelik espressomasin annab teile espresso valmistamisel parimad tulemused, kuna masin on spetsiaalselt loodud selle valmistamiseks, mitte kohvi valmistamiseks. Peamine erinevus kohvi ja espresso vahel on kohvi valmistamise meetod. Espressot valmistatakse kohvipaksu maitse eraldamisel kõrgel temperatuuril ja rõhul. Kohv seevastu ei kasuta maitse väljavõtmiseks survet.

2
Valmista mokapotiga espressot. Kui teil pole juurdepääsu oma espressomasinale, saate kodus kasutada mõnda lihtsat seadet. Mokakann, mida nimetatakse ka macchinettaks, on väike pliidipealne kohvimasin. Espresso valmistamine mokakannis: Täitke alumine kamber veega, veendudes, et see ei ületaks maksimaalset täitmisjoont. Asetage metallist filtrikorv alumise mahuti sisse ja täitke see kohviga. Kruvige ülemine kamber. Sulgege kaas ja kuumutage mokapotti keskmisel kuumusel. Kui vesi alumises kambris soojeneb, surutakse see läbi kohvi üles ja ülemisse kambrisse. Kui mokakann hakkab pritsima, tõstke kaas üles. Jätke pott tulele, kuni kohv lõpetab mullitamise. Eemaldage pott tulelt.

3
Kasutage espresso valmistamiseks AeroPressi. AeroPress on teatud tüüpi kohvipress, mida saate kasutada espresso-tüüpi joogi valmistamiseks. AeroPressi kasutamine espresso asemel kohvi asemel: Sisestage sõela uus filter ja pange AeroPress kokku. Filtri niisutamiseks valage veidi vett ja asetage AeroPress kohvikruusi kohale. Valage kohv sisse. Keetke vesi veekeetjas või kastrulis ja kui see keeb, valage vesi kohvi peale. Segage kohvi ja seejärel sisestage kolb veidi. Tõmmake kolbi veidi tagasi, kuid mitte piisavalt, et see kolonnist eemaldada. Laske kohvil tõmmata kaks minutit ja seejärel suruge kolvile õrnalt ja ühtlaselt survet, et kohv läbi filtri suruda. Jätkake kolvi lõpuni vajutamist. põhja, isegi kui see hakkab susisema, nii et saate espresso jaoks kreem.

4
Hankige oma varustus. Koos 2 untsi (59 ml) espresso, jää ja suhkruga on seda tüüpi musta espresso valmistamiseks vaja ainult martinišeikerit ja sügavkülmikut. Pange tähele, et see jääespresso valmistamise meetod võtab mitu tundi, sest külmutate musta espresso sügavkülmas, et see jahutada.

5
Maiusta oma espressot. Valmistage espresso ja tõmmake amps tavalisse demitasse tassi. Kui espresso on valmis, lisa maitse järgi suhkur ja sega ühtlaseks. Lisage suhkur kohe, kui espresso on veel kuum, et veenduda, et see lahustub korralikult.

6
Tõsta martinišeikerisse ja külmuta. Valage oma magustatud espresso metallist või plastikust martinišeikerisse. Hoidke kaas maha ja asetage espresso kaheks kuni kolmeks tunniks sügavkülma, kuni see on jahtunud ja väga lörtsine. Kuigi saate jahutamiseks lisada jääkuubikuid otse kuumale espressole, saate lihtsalt sooja. ja joota espressojooki. Kontsentreeritud espresso jahutamine sügavkülmikus võimaldab sellel säilitada kogu kohvi maitse.

7
Raputa ja serveeri. Kui espresso on täielikult jahtunud ja lörtsine, eemaldage see sügavkülmast. Lisage mõned jääkuubikud, pange kaas peale ja raputage jääespressot korralikult. Espressole saate lisada ka piima, et muuta see kreemjaks ja maitsvaks. Lisage see martinišeikerisse ning loksutage koos jää ja espressoga. Serveerige martiniklaasides, aperitiiviklaasides või kõrgetel poistel. Kaunistage jääespressot soovi korral šokolaadilaastude, kaneeli või muskaatpähkliga.

8
Koguge oma varud kokku. Kreemja jääespresso valmistamiseks vajate kõrget tassi, 2 untsi (59 ml) espressot, piima, suhkrut (valikuline) ja tassi täitmiseks piisavalt jääd. Mida rohkem jääd lisate, seda jahutatum on teie espressojook, mis on oluline, kuna töötate kuuma kohviga. Võite kasutada mis tahes piima, mis teile meeldib, sealhulgas täispiima, koort, koort või piimavaba piima, näiteks kookospiima. , mandli või soja.Veenduge, et teie piim oleks täielikult jahtunud, sest see aitab kohvi jahutada.

9
Lisa suhkur. Tõmmake espressot tavalisse tassi või demitasse. Lisage maitse järgi suhkur otse kuuma espresso tassi. Segage espressot, et suhkur lahustuks ja jaotuks. Oluline on lisada suhkur kuumale espressole, sest suhkur ei lahustu külmas joogis korralikult.

10
Sega piim ja espresso. Valage piim oma kõrgesse jäätunud espressoklaasi. Lisage magustatud espresso ja segage segu. Kuuma espresso ja külma piima kombineerimisel karastate või alandate espressot ja takistate jääkuubikute kohest sulamist.

11
Täida klaas jääga ja serveeri. Kui olete kohvi jahutanud, segades selle piimaga, täitke klaas jääga, et kohv jahutada. Joogi täielikuks jahutamiseks segage kohvi ja jääd. Saate kaunistada jää-espressot vahukoore, šokolaadilaastude, kaneeli, muskaatpähkli või muude vürtsidega.