Kuidas teha Starbucksi kohvi

Kas olete kunagi tahtnud, et kohv maitseks täpselt nagu Starbucks? Kõik, mida vajate, on koostisosad, mis teil tõenäoliselt juba teie köögis on. Järgige lihtsalt neid lihtsaid samme ja arvate, et viibisite rohelise sireeni enda majas.

1
Kasutage kohvi ja vee õiges vahekorras. Starbucksis kasutavad nad iga kuue untsi vee kohta kahte supilusikatäit ehk 10 grammi jahvatatud kohvi. Starbucksi kohvikasvatusmeeskonna liige ütleb, et “liiga vähese kohvipaksu tulemuseks on liiga ekstraheeritud või mõru kohv. . Liiga palju jahvatust põhjustab alaekstraheeritud kohvi, mis ei saavuta segu täielikku maitset.

2
Valige hea jahvatusmeetod. See samm tähendab, et tegelikult jahvatate oma kohvi. Kui soovite, et teie pruul maitseks täpselt nagu Starbucks, ärge ostke eeljahvatatud kohvi. Optimaalse värskuse saavutamiseks jahvatage see ise vahetult enne keetmist. Olenevalt pruulimismeetodist (vt osa 2) vajate oma pruuli jaoks erinevat jämedusastet. Ülevalamine nõuab peent jahvatust (nagu granuleeritud suhkur), traditsiooniline tilguti kohv sobib kõige paremini keskmise jahvatusega (nagu meresool) ja kohvipressid nõuavad jämedat jahvatust. Üleekstraheeritud kohv maitseb tunduvalt halvemini kui jämedam, alajahvatatud kohv. ekstraheeritud kohv, nii et kui kahtlete, eelistage alaekstraheeritud (jämedat) jahvatust. Et see maitseks nagu Starbucksi kohv, võiksite kasutada segusid, mida saab Starbucksi frantsiisidest osta.

3
Kasutage kvaliteetset vett. See võib tunduda rumalana. Vesi on lihtsalt vesi, eks? Vale. Starbucksi kvaliteediga kohvi valmistamiseks kasutage alati värsket vett, mis on puhastatud lisanditest. Lisaks soojendage vett kindlasti “keemiseni”, st vahemikus 195–205 kraadi Fahrenheiti (90–96 kraadi Celsiuse järgi).

4
Kasutage värsket kohvi. Nagu punktis 3 viidatud, on oluline kasutada värsket kohvi. See tähendab, et jahvatage see ise vahetult enne keetmist, aga ka hoidke oma ube õhukindlas anumas. Ärge hoidke oma kohvi külmikus või sügavkülmas, isegi õhukindlas anumas. Teine Starbucksi kohvikoolitaja ütleb, et need kaks seadet ei ole hea kohvi sõber, vaid pigem vaenlane. Selle põhjuseks on asjaolu, et külmkapis ja sügavkülmikus hoidmisel tekib niiskus, mis kahjustab maitset.

5
Valige teile sobiv pruulimisviis. Nüüd, kui järgite Starbucksi õlle valmistamise nelja põhialust, on aeg valida pruulimisviis. Starbucks kasutab kolme üldist meetodit (tehniliselt neli, kuid kaks neist on vaid ühe ja sama asja versioonid). Need on: kohvipress, traditsiooniline tilguti kohv ja ülevalamine (mis võib olla kas kuum või jää).

6
Kasutage kohvipressi. Kohvipress on pruulimismeetod, mida kohvigurmaanid kõige enam propageerivad, kuna arvatakse, et see on kõige tõhusam ubade maitseprofiilile truuks jäämisel. Kohvipress nõuab jämedat jahvatamist, seega veenduge, et kohvipuru oleks suuruse järgi meresoola.Täitke press presspuruga, seejärel valage puru peale kuum vesi (äsja keemiseni), veendudes, et see oleks täielikult küllastunud. Asetage kolb tagasi pressi peale, kuid oodake enne selle alla vajutamist neli minutit, et kohvi valmistamise aeg. Pärast kolvi alla vajutamist nautige oma kohvi!

7
Kasutage traditsioonilist kohvimasinat. Tilkpruulimine on ehk kõige mugavam pruulimisviis. Saate ühe keetmisega valmistada mitu tassi kohvi ja saate seda kiiresti teha. Õige jahvatusastme, ubade kvaliteedi ja puhta värske veega saate valmistada pruuli, mis konkureerib kohvipressiga. Lamedapõhjaliste filtrite puhul kasutage kindlasti keskmise suurusega jahvatust, nagu meresoola jahvatus. kohvipress. Samal ajal on koonusekujulised filtrid parimad peenema jahvatusega, nagu granuleeritud suhkur. Kui olete jahvatuse õigesti teinud, mõõtke lihtsalt oma kohv (2 supilusikatäit iga kuue untsi vee kohta) ja vajutage masinal nuppu “Brew”! Kuigi mugavus on ahvatlev, kui soovite iga kord Starbucksi kvaliteediga kohvi, tehke vaid nii palju kohvi, kui vajate ühe istumise jaoks. Ärge soojendage kohvi uuesti, muidu muutub maitse tuhmiks.

8
Kasutage ülevalamise meetodit. Teine, võib-olla vähem tuntud, kuid sama rahuldust pakkuv meetod, mida Starbucks kasutab, on ülevalamine, mis võib olla kas kuum või jäätunud. Ülevalamisega saate valmistada ainult ühe tassi kohvi, kuid see on suurepärane. Keeda oma vesi, pidades meeles ülaltpoolt 2:6 portsjonit, kuid lisades veidi rohkem. Kasutage seda eriti kuuma vett, et oma filtrit niisutada. Kui olete vee keetnud ja eelnevalt niisutanud filtri, jahvatage kohv peeneks jahvatusega, nagu koonusekujulistes filtrites. See peaks meenutama granuleeritud suhkrut. Kui olete kohvi välja mõõdetud ja filtrisse istunud, valage kohvipaksu peale kuum vesi, kuid tehke paus, kui olete kohvi pooleldi täitnud. See võimaldab kohvil täielikult ja ühtlaselt küllastuda, arendades maitset. Pärast pausi valage ülejäänud osa peale, liikudes väikeste ringidena, et vesi ühtlaselt jaotuks. Tassi keetmine peaks kestma umbes kolm minutit. Jääkohvi valmistamiseks valage tõmmis värske jää peale, laske jahtuda ja serveerige!

9
Vala keedetud kohv. Nüüd, kui olete valmistanud kohvi Starbucksi nelja põhialuse järgi ja kasutanud üht nende keetmismeetoditest, valage oma tassi! Võite selle kruusi valada või tõelise Starbucksi kogemuse saamiseks hankida mõned nende pabertopsid ja varrukad ning kirjutada oma nimi tassile valesti.

10
Maitsesta oma tassi. Sõltuvalt teie maitsest lisage kohvile amps maitsestatud siirupit ja/või kunstlikku või looduslikku magusainet ning segage. Kui soovite tõesti Starbucksi kogemust uuesti luua, haarake järgmisel korral Starbucksis viibides paar pakikest oma lemmikmaiustustooteid ja kasutage seda kodus oma tassis! Või olete vastupidav hing ja võtke oma must kohv? Kui jah, siis olete valmis!

11
Lisa veidi piima või muud koort ja sega veel. Saate mõõta, kui palju koort lisate, vaadates, kui heledaks kohv muutub. Selleks pole tõesti “õiget” viisi, kuna see Starbucksi kohvi valmistamise osa on alati teie otsustada, olenemata sellest, kas kohvi valmistas barista või oma kätega.

12
Oodake, kuni see veidi jahtub, ja nautige!