Kuidas valida kohvi

Kohv on paljude jaoks armastatud jook. Kui olete kohvisõber, on arusaadav, et soovite valida võimalikult kvaliteetseid ube või kohvipaksu. Õnneks võib mõne teguri hindamine aidata teil valida teile sobiva kohvi. Kontrollige etiketti, et kohv oleks värske ja kvaliteetne. Valige kohv, mis on valmistatud piirkonnas, mis pakub soovitud maitset. Samuti peaksite valima rösti, mis annab teile soovitud maitse, või proovige midagi nagu kergelt maitsestatud kohv.

1
Valige kohv, mis annab teavet selle päritolu kohta. Odavam kohv ei anna palju täpsemat teavet selle kohta, kust kohv pärit on. Silt peaks andma teile teada konkreetse talu, piirkonna või riigi, kust oad pärinevad. See on märk sellest, et kohv on hoolikalt valmistatud ja see ei ole lihtsalt segu erinevatest piirkondadest pärit juhuslikest ubadest.

2
Kontrollige “röstitud” kuupäeva. Kvaliteetkohvil on tavaliselt röstimiskuupäev, et tarbijad saaksid värskust kontrollida. Kohv tuleks ära kasutada kuu aja jooksul pärast röstimiskuupäeva, seega ostke viimase kuu jooksul röstitud kohvi. Üldiselt on seda parem, mida värskem röstimiskuupäev on. Kohv kipub saavutama maksimaalse maitse umbes seitse kuni kümme päeva pärast röstimiskuupäeva.

3
Valige kohv, mis pakub lisateavet. Rohkem teavet näitab tavaliselt, et kohvi valmistamisel on kasutatud rohkem hoolt. Kvaliteetse kohvi etikett sisaldab teavet kohvi röstimise, ubade koristuskuupäeva, soovitatavate keetmistemperatuuride ja ubade kasvatamise kõrguse kohta. Kogu seda teavet ei pea tingimata lahkama, kuna see on peamiselt kohviekspertidele tähendusrikkad. Ainuüksi teabe olemasolu näitab aga kvaliteeti.

4
Mõelge õiglase kaubanduse ja otsekaubanduse kohvide erinevustele. Kui teie jaoks on oluline osta kohvi eetiliselt tootjalt, kontrollige etiketti. Kui kohvil on Fair Trade Certified märgis ja Rainforest Alliance’i sertifikaat, näitab see, et kohvi kasvatati eetilisel, keskkonnateadlikul viisil ja sellega kaubeldi õiglaselt. Spetsiaalsed kohviröstijad eelistavad tavaliselt otsekaubandust õiglasele kaubandusele, kuna see ei soodusta tingimata kvaliteeti tooteid, kui ubadel on “jooksev kurss”. Direct Trade tagab kvaliteetsemaid tooteid tootvatele tegijatele korraliku hüvitise. Kui teile on oluline leida kohvi, mis ei puutunud kokku pestitsiididega, otsige ka mahemärgist. See näitab, et kohvi kasvatati ilma sünteetiliste väetiste ja tööstuslike pestitsiidideta.

5
Vältige mõttetuid või eksitavaid silte. Mõned sildid on kohvile kinnitatud petlikult, et see näiks kvaliteetsem kui see on. Järgmistel siltidel on vähe tähendust ja te peaksite vältima neid sisaldava kohvi ostmist:100% kohv.Robusto.100% Arabica.Ebamäärane sõnastus piirkonna kohta (st “röstitud Costa Rica südames”).

6
Kontrollige sildilt kofeiini kogust. Kofeiini tase on kohviti erinev. Kohvi etikett peaks näitama, mitu milligrammi kofeiini see sisaldab, et saaksite valida oma eelistatud kangusega kohvi. Kui teile meeldib selle maitse, kuid te ei soovi kofeiinisisaldust, võite osta ka kofeiinivaba kohvi. Ühes tassis on tavaliselt 65–100 milligrammi kofeiini. Tugevam kohv oleks selle spektri kõrgemas otsas, nõrgem kohv aga alumises otsas.

7
Šokolaadimaitse saamiseks vali Kesk-Ameerika kohv. Kesk-Ameerika kohvil on traditsiooniline kohvimaitse. Siiski on sellel sageli ka šokolaadise, pähklise maitse vihjeid. See võib olla suurepärane veidi magusaks variandiks.

8
Valige puuviljamaitse saamiseks Ida-Aafrika või Araabia kohv. Ida-Aafrika ja Araabia kohvidel on veidi puuviljane maitse. Kuigi need ei ole ilmselgelt magusad, on neil puuviljasema ja magusama veiniga sarnane alatoon. Need on ka kergema maitsega kui teistest piirkondadest pärit kohv.

9
Maise maitse saamiseks valige Aasia kohv. Kui eelistate maisemat ja mõrkjamat maitset, on Aasia kohv hea valik. Aasia riikides valmistatud kohvid on tavaliselt maisema ja rikkalikuma maitsega. Võrreldes teistest piirkondadest pärit kohviga on need pigem kibedad kui magusad.

10
Maise ja vürtsika maitse saamiseks valige Indoneesia kohv. Indoneesia kohvil on maalähedane maitse, millele lisandub vürtsikus. Kui soovite midagi mõrkjat, kuid maitsvat, on Indoneesia kohv suurepärane valik.

11
Valige Colombia kohv lilleliste alatoonide jaoks. Colombia kohv on turul üks populaarsemaid kaubamärke. Kuigi see ei ole ilmselgelt magus, on sellel kerge lilleline alatoon. See on suurepärane valik, kui soovite midagi maitsvat, kuid siiski mõrkjasmagusat.

12
Proovi maitsestatud kohvi. Mõned kohvid on maitsestatud. Valikus on palju erinevaid maitsestatud kohvisid, näiteks vanilje-, sarapuupähkli-, šokolaadi- ja nii edasi. Maitsestatud kohvid võivad olla head õhtusöögijärgseks kohviks või mõneks eriliseks sündmuseks.

13
Valige kerge röst, et nautida rohkem looduslikke maitseid. Mida heledam on röst, seda lihtsam on kohvi magususele ja hapukusele ligi pääseda. Happesuse ja puuviljamaitse tasakaalustamiseks ning šokolaadinoodide tagasitoomiseks võite siiski vajada pikemat valmistamisaega.

14
Valige unikaalsete maitsete säilitamiseks keskmine röst. Keskmise röstiga kohvid säilitavad maitsed valmistamise ajal kõige paremini. Kui ostsite näiteks Kolumbia kohvi lillelise alatooniga, saate seda kõige paremini maitsta keskmise röstiga. Kui proovite säilitada kohvi ainulaadset maitset, valige keskmine röst.

15
Mõrkjasmagusa maitse saamiseks vali tume röst. Tumedamad röstid kipuvad maitset veidi vähendama. Saate ikkagi osa kohvi algsest maitsest, kuid võite saada mõrkjasmagusa järelmaitse või alatoonid. See on hea valik, kui eelistate oma kohvi vähem magusat. Tumeda rösti puhul vajate tavaliselt lühemat röstimisaega, et vältida kibedust, samuti tõsta happesuse taset ja tajutavat magusust.

16
Kui lisate piima või koort, valige segu päritolu. Segatud päritoluga kohvid on pärit rohkem kui ühest piirkonnast. Sildil võib olla mõni piirkond või üks üldine piirkond (nt “Kesk-Ameerika kohv”). Maitse on segatud päritoluga kohvil vähem eristuv, nii et maitse summutamine piima, koore või muude lisanditega ei ole nii oluline.

17
Valige üks päritolu, kui joote musta kohvi. Ühe päritoluga kohv pärineb väga konkreetsest kohast, näiteks ühest riigist või linnast. Ühe päritoluga kohvidel on väga erinev maitse ja maitse. Neid on kõige parem nautida mustana, nii et saate maitset täielikult nautida. Kui joote kohvi tavaliselt mustana, valige ühe päritoluga segu.