Kuidas juua Vietnami kohvi

Vietnami kohv on kange ja magus. See saab oma ainulaadse maitse magustatud kondenspiimast, muutes selle kreemjaks ja rikkalikuks. Valmistage Vietnami kohv phiniga või valades leotatud kohv läbi filtri. Vietnami kohvi saate nautida nii kuumalt kui külmalt või lisada seda kofeiinirikkaks suupisteks jogurtile või smuutile.

1
Investeerige phini ehk Vietnami kohvifiltripressi. Phiinil on perforeeritud filtriga alus ja keedukamber, mis mahutab ühe tassi kohvi jaoks piisavalt vett. Peate natuke kannatlikkust, et seda kasutama õppida, kuid kui olete selle selgeks saanud, ei kulu enam kauem kui kannu kohvi keetmine. Phini saate osta Internetist või Vietnami kauplustest.

2
Kasutage prantsuse röstiga, keskmise jämeda jahvatusega kohvi. Ärge jahvatage oma kohviube keskmisest tekstuurist peenemaks. Kui paks on liiga peen, kukub see läbi kohvipressi aukude. Võite kasutada mis tahes rösti, mis teile meeldib, kuid mõru, tüüpilise Vietnami maitse saamiseks proovige 100% Robusta ube või Café du Monde sigurikohvi. võib kasutada ka jämedalt jahvatatud kohvi.

3
Valage tassi põhja magustatud kondenspiim. Olenemata sellest, kas valmistate kohvi kuuma või jääga, alustage kondenspiimaga tassi põhjas. Alustuseks kasutage 2 supilusikatäit (30  mL) ja lisage rohkem, kui soovite, et kohv oleks veidi magusam. Kui kavatsete juua kohvi kuumalt, kasutage kruusi. Kui plaanite juua kohvi jääga, kasutage kruusi või kuumakindlat klaasi. Serveerimiseks asetate jääkohvi teise klaasi. Magustatud kondenspiim on Vietnami kohvi põhikoostisosa ja seda ei saa tegelikult asendada.

4
Asetage filter tassi ülaosale. Vietnami kohv tilgub otse filtrist tassi. Valige tass, mis sobib hästi filtri põhja alla. Võimalik, et peate valima tõmbamiseks laia tassi ja seejärel kandma kohv serveerimiseks kitsamasse tassi. Valige kindlasti tass, mis on piisavalt suur, et mahutaks kogu filtri keedukambrist vett. .

5
Lisage pressi 2 spl (30 g) niisket kohvipaksu. Pakkige pressi põhi tihedalt kohvipaksuga kokku. Seejärel lisage täpselt nii palju vett, et kohvipaks oleks niiske. Puru niisutamine paneb selle “õitsema” ja valmistab selle pruulimiseks valmis.

6
Täitke press kuuma veega ja oodake, kuni kohv valmib. Vala peale nii palju keevat kuuma vett, et press täidaks. Kohvi tõmbamine peaks kestma umbes 3-5 minutit.Mida tihedamalt press on kinni keeratud, seda kauem võtab kohvi tõmbamine aega ja seda kangem see on.Kui kohvi tõmbamine võtab liiga kaua aega, lõdvendage pressi veidi.

7
Eemaldage phin ja segage kohv. Kui phin on tilkumise lõpetanud või tass on teie jaoks piisavalt täidetud, võtke see lihtsalt tassist välja. Segage kohvi nii, et kondenspiim jaotuks ühtlaselt. Mõnele inimesele meeldib rüübata kuuma Vietnami kohvi otse valmistatud tassist, ilma segamata. Kui otsustate mitte segada, on teie tassi põhjas väga magus, kergelt kohvimaitseline kondenspiim nagu magus magustoit!

8
Jooge oma kohv kuumalt või valage see jääle. Jooge oma kohv kohe pärast keetmise lõpetamist, et saada tugev ja kuum roog. Või valage see värskesse klaasi, mis on täidetud nii palju jääd, kui mahub jaheda ja värskendava joogi saamiseks. Vietnami jääkohvi serveeritakse tavaliselt kõrges õhukeses klaasis koos kõrrega.

9
Lisa kuumakindla klaasi põhja kondenspiim. Kasutage iga portsjoni kohvi jaoks umbes 2 supilusikatäit (30 mL) magustatud kondenspiima. Võite kasutada rohkem või vähem, olenevalt sellest, kui magus teile oma kohv meeldib. Kondenspiimaga kohv on kõige traditsioonilisem viis Vietnami kohvi joomiseks.

10
Asetage kohvipaks koos keeva veega kuumakindlasse anumasse 4 minutiks. Lisage umbes 2 spl (30 g) kohvipaksu kuumakindlasse anumasse ja täitke see veega. Segage segu aeg-ajalt, et maitse ühtlaselt jaotuks. Masonpurk või pürexklaas on head võimalused pruulimiseks.

11
Laske pinnal umbes 4 minutit tõmmata. Proovige vähem aega nõrgema kohvi jaoks või rohkem aega kangema kohvi jaoks. Teil võib tekkida vajadus proovida mitut erinevat keetmisaega, et leida teile kõige meeldivam. Vee soojana hoidmiseks mähkige klaas isoleerimiseks rätikusse.

12
Valage kohv läbi filtri oma klaasi. Kurna kohvipaks välja, valades kohvi läbi filtri. Sega kohv kondenspiimaga ja joo see kohe ära, kui eelistad kohvi kuumalt. Külmalt joomiseks lisage jääd. Kasutage filtri paigal hoidmiseks kummipaela.

13
Proovige oma hommikusöögiga kofeiini saamiseks jogurtikohvi. Lisage oma hommikujogurtile kofeiinirikka hommikusöögi jaoks tilk kanget Vietnamis valmistatud kohvi. Sega kohv jogurtisse ja joo see ära. Jogurtikohvile lisatakse sageli värskeid puuvilju, näiteks mangot.

14
Magusaks ja rikkalikuks magustoiduks minge munakohvi juurde. Vietnami munakohv on tiramisulaadne magustoit. Vahusta üks munakollane 2 spl (30 ml) magustatud kondenspiimaga, kuni see muutub paksuks ja vahutavaks. Valage kohv tassi ja lisage sellele munasegu. Kasutage läbipaistvat klaasist tassi, et jälgida, kuidas munasegu aeglaselt kuumas kohvis lahustub.

15
Valmistage kohvismuuti kaasaegseks kofeiinisisaldusega seguks. Kohvismuutid muutuvad Vietnamis populaarseks, kuna puuviljade magusus tasakaalustab kohvi kibedust. Proovige banaani, avokaado ja kohvi segu tervisliku, kergelt magusa segu saamiseks või sapodilli ja kohvi, et saada troopiline kreemjas maitse. Kohvismuutid on saadaval paljudes Vietnami kohvikutes, kui te ei soovi ise valmistada.