Kuidas kohvi juua

Olenemata sellest, kas teile meeldib õues viibida ja otsite võimalust juua auravat kohvi kõrbes ilma uhke moodsa pruulimistehnoloogiata või otsite lihtsalt lihtsat ja odavat viisi hommikuse joe valmistamiseks, kasutades perkolaator võib olla tark valik. Perkolaatoreid on väga lihtne kokku panna ja kasutada, kuigi mõned kaasaegsed masinad töötavad elektritoitel, vajavad traditsioonilised perkolaatorid kohvi tootmiseks ainult soojusallikat, nagu pliit või tuli, mis teeb neist suurepärase valiku praktilisele ja praktilisele kohvijoojale. . Et õppida, kuidas kohvi immutada (või “perkeerida”), alustage allolevast 1. sammust.

1
Lisage reservuaari vett. Nagu ka muude kohvi valmistamise viiside puhul (nt tilguti valmistamise meetodid), peate esmalt otsustama, kui palju kohvi soovite valmistada, ja seejärel lisada see kogus vett “paaki” või “reservuaari”. osa perkolaatorist. Sõltuvalt sellest, kuidas teie perkolaator on kokku pandud, võib teil olla võimalik lihtsalt avada kaas ja valada vesi sisse või peate võib-olla eemaldama ülemise “korvi”, mis hoiab kohvi valmistamise ajal kohvipaksu, et pääseda reservuaarile. Enamik standardeid -suurusega perkolaatorid mahutavad umbes 4–8 tassi, kuigi on olemas erineva suurusega sorte. Võrdluspunktina võib öelda, et neli tassi kohvi võrdub ligikaudu kahe standardsuuruses kruusitäiega.

2
Lisage kambri ja toru koost. Järgmiseks, kui pidite vee lisamiseks eemaldama ülemise korvi/kambri või kesktoru, asendage need kohe. Kuigi iga perkolaator on erinev, on enamiku põhikonstruktsioon peaaegu identne, kohvipaks peaks asuma vee kohal väikeses korvis või väikeste aukudega vooderdatud kambris. Kitsas toru peaks ulatuma sellest korvist alla vette. Kui vesi kuumeneb, liigub see loomulikult toru ja kohvipaksu. Pinnasse imbudes omandab see osa nende aroomist ja maitsest ning voolab tagasi alla vette, kus tsükkel kordub.

3
Lisa korvi jahvatatud kohv. Järgmisena lisage oma kohvipaks ülemisse väikeste aukudega vooderdatud korvi. Soovi korral võite kasutada kas värskelt jahvatatud kohvi või eeljahvatatud ube. Kui teile meeldib kange kohv, kasutage iga tassi vee kohta umbes 1 supilusikatäis (15 ml). Nõrgema kohvi jaoks kasutage 1 tl tassi kohta. Kui kasutate perkolaatorit, võite avastada, et peate kohandama neid mõõte, et kohvi maitse oleks õige. Nagu me allpool räägime, soovite enamiku perkolaatoriga pruulimise puhul kasutada kerget ja madala happesusega rösti. üsna jäme jahvatus jämedam kui see, mida võiksite kasutada tavalise tilguti jaoks.

4
Asetage perkolaator keskmise kuumuse allika kohale. Olete nüüd valmis minema, peate vaid soojendama vett perkolaatori põhjas ja füüsika teeb ülejäänu. Teie eesmärk on soojendada vett nii palju, et see oleks üsna kuum, kuid mitte keev. Mida kuumem on vesi, seda kiiremini imab see ubadest maitset, mis tähendab, et vee keetmine võib põhjustada liiga kange kohvi. Kasutage keskmist kuumust, et vesi läheks veidi alla keemistemperatuuri, seejärel vähendage kuumust, et see püsiks kuum, kuid mitte keema või podisema. Kui näete mis tahes punktis auru, on teie perkolaator liiga kuum ja peaksite kuumust vähendama (või viige perkolaator ettevaatlikult jahedamasse kohta). Soojusallikate osas pakuvad kõige paremini kontrolli ahjuplaadid, kuid võite kasutada ka lõket. kui jälgite hoolikalt oma kohvi valmimist. Kasutage perkolaatorit alati keskmise kuumusega altpoolt. Ärge kasutage ahju ega muud kõikehõlmavat soojusallikat, vastasel juhul võite kahjustada oma seadmeid ja rikkuda oma kohvikannu.

5
Oma edusammude jälgimiseks vaadake klaasgloobust. Paljude perkolaatorite ülaosas on klaasist või läbipaistvast maakerast, mis võimaldab teil jälgida kohvi valmistamise edenemist. Kui vesi hakkab läbi perkolaatori ringlema, märkate, et see maakera sees pritsib või mullitab. Mida kiirem on pritsimine, seda kuumem on teie vesi ja mida tumedam on vesi, seda rohkem “valmis” on kohv. Ideaalis, kui saavutate kena keskmise kuumuse, soovite näha mullitamist iga paari sekundi järel. See kujutab endast head “tempot” imbumiseks. Ärge kasutage plastkuulikestega perkolaatoreid. Kohvihuvilised väidavad, et kuuma kohvi kokkupuude plastikuga võib põhjustada plasti maitse kandumist kohvi sisse, mille tulemuseks on ebameeldiva maitsega pruun.

6
Laske oma kohvil umbes kümme minutit nõrguda. Sõltuvalt sellest, kui kange kohv teile meeldib ja kui kuuma vett soojendate, võib perkolaatori ideaalne tõmbamisaeg erineda. Pange tähele, et 10 minutit soovitatud keskmise tempoga pruulimisel saate keskmise kannitäie kohviga võrreldes üsna kange kohvi. Ilmselgelt soovite nõrgema kohvi puhul valmistada vähem aega ja veelgi kangema kohvi puhul kauem. Köögitaimeri kasutamine kohvi edenemise jälgimiseks võib olla tark mõte, kuid ärge unustage. Kui teete seda tehes, ärge lihtsalt seadke oma taimerit ja tulge tagasi, kui see kustub, vaid on lihtne kohvi üle kuumutada ja luua kibe ja mudane toode.

7
Eemaldage perkolaator soojusallikast. Kui kohv on imbunud, eemaldage see ettevaatlikult soojusallikast (põletamise vältimiseks kasutage rätikut või ahjukindaid). Avage kohe perkolaatori kaas ja eemaldage ettevaatlikult korv, mis sisaldab leotatud kohvipaksu. Visake ära (või suunake need taaskasutusse). Kui teete seda, ärge jätke kohvipaksu perkolaatorisse, sest see võib kohvi valamisel teie tassi valguda ja võib reservuaaris olevasse kohvi tilkudes kohvi veelgi kangemaks muuta.Pärast paksuga korvi eemaldamist, teie maitsestatud kohv on serveerimiseks valmis. Nautige oma tugevat, vanamoodsas stiilis joe tassi!

8
Lisa vesi ja kohv nagu tavaliselt. Automaatsed elektrilised perkolaatorid töötavad samade füüsikaliste põhimõtete järgi nagu pliidipealsed perkolaatorid, kuid üldiselt nõuavad nad vähem teiepoolset tööd ja järelevalvet. Alustuseks lisage vett ja kohvi nagu tavaliselt. Otsustage, kui palju kohvi soovite, ja lisage see kogus vett alumisse kambrisse. Eemaldage korv ülemisest kambrist ja lisage oma kohvipaks. Vee jaoks kasutatava kohvipaksu koguse suhted on samad elektriliste perkolaatorite puhul, nagu ka pliidipealsete perkolaatorite puhul, kasutage kange kohvi jaoks 1 supilusikatäis vee kohta. 1 tl nõrga kohvi jaoks.

9
Sulgege kaas ja ühendage perkolaator vooluvõrku. Kui perkolaator on kokku pandud ning kohvi ja vett täis, on teie töö põhimõtteliselt tehtud. Ühendage perkolaatori pistik lähedalasuvasse pistikupessa. Enamik perkolaatoreid hakkab automaatselt soojenema, kuid kui teie omal on nupp “Sees”, peate võib-olla sellel hetkel vajutama. Teie perkolaatori sisemine kütteelement peaks aktiveeruma ja alustama põhjakambris olevat vett soojendama, pannes selle torust üles, läbi kohvipaksu ja tagasi alla reservuaari, nagu tavalises perkolaatoris.

10
Oodake umbes seitse kuni kümme minutit, kuni kohv valmib. Kõik, mida pead nüüd tegema, on oodata. Enamikul elektrilistel perkolaatoritel kulub keetmise lõpetamiseks umbes sama kaua kui pliidipealsetel perkolaatoritel tavaliselt umbes seitse kuni kümme minutit. Paljudel elektrilistel perkolaatoritel on sisemine andur, mis ei lase neil kohvi optimaalsest temperatuurist kõrgemale kuumutada, kuid kui teie oma seda ei tee, peate võib-olla jälgima, kuidas perkolaator tõmbab. Vastasel juhul, eeldades, et piirkonnas ei ole väikseid lapsi ega lemmikloomi, kes võivad end kuuma masinaga põletada, seadke lihtsalt taimer ja laske perkolaatoril ülejäänu teha. Pidage meeles, et kui näete, et perkolaatorist tuleb auru välja, on see ka pruulimas. kuum. Kui näete seda elektrilise perkolaatoriga, eemaldage see kohe vooluvõrgust ja laske sellel enne uuesti ühendamist minut või paar jahtuda.

11
Ühendage kohe vooluvõrgust lahti ja eemaldage pärast imbumist paks. Kui taimer kustub (või kui teil on automaatse taimeriga perkolaator, lülitub see automaatselt välja), eemaldage perkolaator vooluvõrgust. Avage ettevaatlikult kaas ja eemaldage ülemine korv, mis sisaldab leotatud kohvipaksu. Visake need ära, nagu soovite. Nüüd olete valmis! Serveeri oma kohv ja naudi!

12
Valige pehme, madala happesusega kohv. Nagu ülalpool märgitud, võib perkolaatoris pruulitud kohv olla mõnevõrra kange, mõru ja “mudane”. Selle põhjuseks on asjaolu, et erinevalt paljudest teistest pruulimismeetoditest hõlmab imbumine vee pidevat ringlust läbi kohvipaksu, selle asemel, et lasta sellel lihtsalt üks kord läbi voolata. Mõne lihtsa nipiga on aga võimalik valmistada kohvi perkolaatoris, mis pole liiga kange. Näiteks kerge, pehme, madala kofeiinisisaldusega ja minimaalselt happelise röstiga kohvi alustamine võib aidata vähendada immutatud kohvi kibedust. Kuigi immutamine muudab teie kohvi tavaliselt kangemaks, kui see muidu oleks, aitab “mahedatest” koostisosadest alustamine seda efekti minimeerida. Kui otsite nõrgemat kohvi, proovige osta oma lemmikkohvist rösti, millel on silt “mahe” või “sile”. bränd (nagu Folgers jne) või eelistage “tumedat” rösti, kuigi need võivad olla kibedad, on neil madalam kofeiinisisaldus ja happesus kui heledatel röstidel. Kui teil on raha kulutamiseks, võiksite proovida ka mahedat spetsiaalset rösti, nagu Oromo Yirgacheffe Ground Fair trade Coffee. Samuti ärge unustage, et teil on alati ka kofeiinivaba pruulimise võimalus!

13
Kasutage jämedat jahvatust. Kui rääkida kohvipaksust, siis üldiselt, mida peenemaks oad jahvatatakse, seda kiiremini kanduvad nad oma maitse vette ja seda kangemat kohvi nad toodavad. Seetõttu, kui kasutate kohvi valmistamiseks perkolaatorit, soovite tavaliselt kasutada jämedat jahvatust. Jämedalt jahvatatud oad interakteeruvad veega harvemini, mille tulemuseks on lõplik pott, mis ei ole nii tugev kui muidu. Kui teil on oma kohviveski, proovige kasutada selle “jäme” seadet. Kui ostate kohvi eeljahvatatud kujul, siis otsige pakendilt silt “jäme”.

14
Hoidke vee temperatuuri vahemikus 195–200 o F (90,6–93,3 o C). Imbumise ajal on temperatuur liiga külm ja vesi ei liigu kesktorust üles, vaid liiga kuum ja teil on oht, et võite juua ülevalmistatud tassi, mis on ebameeldivalt kange. Optimaalseks pruulimiseks peaksite tavaliselt hoidma vett 195–200 o F kogu imbumisprotsessi ajal. See on veidi allpool punkti, kus vesi hakkab aurutama ja keema (212 o F (100 o C)), kuid mitte nii külm, et pruulimisprotsess asjatult pikeneb. Proovige kasutada köögitermomeetrit, et kontrollida oma kohvi kui vee temperatuuri. imbub. Täpse näidu saamiseks proovige mitte puudutada termomeetrit poti kuumade metallkülgedega, vaid kastke see ettevaatlikult vedelikku.

15
Laske pärast keetmist settida, et vältida hägusust. Perkoleeritud kohvil on mõneti hägune või “mudane” maine. Õnneks on enamikul juhtudel seda lihtne parandada. Lihtsalt laske oma kohvil pärast imbumist mõni minut seista. See annab vees hõljuvatele osakestele ja setetele aega settida, mille tulemuseks on selgem kohvitass. Pange tähele, et kui olete joomise lõpetanud, võib see topsi põhja setteid tekitada. Selle joomist võiksite vältida, kuna mõned kohvijoojad leiavad, et see on kibe ja isuäratav.

16
Hoidke imbumisaega lühikesena. Kui te ei saa oma immutatud kohvi paremat maitset mõne muu meetodiga, vähendage lihtsalt aega, mille jooksul see immitseb. Nagu kogu artiklis märgitud, võib kohvi immutamine anda teiste meetoditega võrreldes ebatavaliselt kange lõpptoote, nii et kohvi keetmisaja lühendamine võib selle vastu hoida. Kuigi enamiku keetmisjuhiste järgi soovitatakse immutamist umbes seitse kuni kümme minutit, on hea keeta nii lühikest aega kui neli või viis minutit, kui tulemuseks on kohv, mis tundub teile maitsvam. Kui te pole kindel, kui kaua oma kohvi immutate, eksite lühidalt, kuid olge valmis katsetama, et leida just teile sobiv pruulimisaeg.