Kuidas teha spagette

Spagetid on suurepärane odav eine, mis valmib kiiresti. Nuudlite keetmiseks kuluva aja jooksul saate valmistada mitmeid kastmeid. Kui teil on kiire, pruunistage valitud hakkliha kiiresti ja hautage seda korraks koos oma lemmikpastakastmega. Mitte-punase kastme jaoks segage nuudlid pruunistatud või, küüslaugu ja parmesaniga. Kui teil on aega omatehtud punast kastet valmistada, pruunistage punast sibulat tomatite, küüslaugu ja basiilikuga.

1
Otsustage, kui palju pastat keeta. Määrake, mitu portsjonit spagette soovite iga inimese kohta, keda toidate. Enamikul spagettide pakenditel on kirjas, kui palju karbist soovitud portsjonite arvu saamiseks küpsetada. Näiteks kui teete spagette kolmele inimesele, küpseta pool karbist. Spagettide täiuslikuks mõõtmiseks võite kasutada ka köögitööriistu või majapidamistarbeid. Poti ülerahvastatuse vältimiseks ärge küpsetage korraga rohkem kui 892 g (16 untsi) spagette.

2
Täida suur pott külma või jaheda veega. Kui küpsetate 670–892 g spagette, kasutage 5–6-liitrist (4,7–5,6 liitrit) potti. Vähem kui see, võite kasutada 3- või 4-liitrist (2,8–3,7-liitrist) potti. Täitke kasutatava suurusega pott 3/4 veega. Kui kasutate liiga väikest potti, kleepuvad nuudlid küpsedes kokku.

3
Lisa sool ja lase vesi keema. Sega vette 1–2 supilusikatäit (17–34 g) koššersoola ja pane potile kaas peale. Lülitage põleti kõrgele, et vesi hakkaks hoogsalt keema. Kui vesi hakkab keema, peaksite nägema, kuidas kaane alt hakkab aur väljuma. Kui kasutate värsket (kuivatamata) spagetti, ärge pange soola vesi.

4
Sega spagetid keevasse vette. Kasutage poti kaane eemaldamiseks ahjukindaid. Laske nuudlid aeglaselt vette, et need ei pritsiks, ja kasutage nuudlite hästi segamiseks tange või spagetilusikat. Vesi peaks kiiresti uuesti keema. Kui soovite lühemaid spagetinuudleid, kaaluge nuudlite pooleks murdmist.

5
Seadke taimer 8–11 minutiks ja segage nuudleid sageli. Lugege valmistatavate nuudlite pakendi juhiseid ja seadke taimer soovitatud keemisaja jaoks. Segage nuudleid keemise ajal sageli, et need kokku ei läheks.Kuna nuudlid on valmistatud erinevatest jahudest, on oluline järgida pakendi konkreetseid toiduvalmistamisjuhiseid. Jätke potil kaas ära, kuni spagetid keevad.

6
Katsetage spagetid, et näha, kas need on nii pehmed, kui soovite. Tõsta nuudel potist välja ja hammusta pooleks. Keskus ei tohiks üldse raske olla. Nuudli keskosa peaks olema pehme, kuid pärast keetmist ei tohi see olla pudrune. Kui proovite tükki ja keskosa on endiselt kõva, keetke nuudleid veel 1–2 minutit ja seejärel katsetage teist nuudlit.

7
Nõruta keedetud spagetid kurna abil. Kui nuudlid on oma maitse järgi valmis, lülitage põleti välja ja asetage kraanikaussi kurn või kurn. Tõstke spagettide pott ettevaatlikult kraanikausi juurde ja valage see aeglaselt kurn. Valage kuum vesi ja nuudlid alati kehast eemale, nii et aur liigub teie näolt eemale. Vältige nõrutatud nuudlite loputamist külma veega. Seda tehes on kastme nuudlite külge raskem kleepuda.

8
Täida nuudlid oma lemmikkastmega ja serveeri spagetid. Viska nõrutatud nuudlid üle enda valitud kastmega või jaga nuudlid serveerimistaldrikutele. Seejärel valage kaste lusikaga igale nuudliportsjonile. Kui eelistate nuudleid säilitada, laske nuudlitel täielikult jahtuda ja hoidke neid õhukindlas anumas külmkapis kuni 3–5 päeva. Külmutatud nuudlite kasutamise hõlbustamiseks , kaaluge neid enne hoiustamist kuni 2 teelusikatäie (9,9 ml) oliiviõliga.

9
Prae sibulat ja küüslauku keskmisel-kõrgel kuumusel 5 minutit. Valage suurde pannile 2 supilusikatäit (30  ml) rapsi- või taimeõli ja keerake põleti keskmisele kõrgele. Kui õli särab, segage 1 hakitud sibul ja 2 supilusikatäit hakitud küüslauku. Segage ja küpsetage sibulat küüslauguga, kuni sibul muutub selgeks ja küüslauk lõhnab.

10
Lisa 1 nael (0,45 kg) jahvatatud liha ja küpseta 7–8 minutit. Kasutage liha küpsemise ajal lusikaga purustamiseks ja segage seda sageli, kuni liha pole enam roosa. Võite kasutada veise-, kalkuni-, sea- või kanaliha. Kui soovite, võite kombineerida erinevaid liha.

11
Nõruta liha, kui pannil on palju rasva. Enamik jahvatatud liha tekitab pannil palju rasva. Kui panni põhjas on rohkem kui lusikatäis, tuleb see ära kurnata. Asetage purk või metallpurk kraanikaussi ja pange pannile kaas. Kallutage panni ettevaatlikult, nii et rasv koguneks panni ühele küljele ja kaas takistab liha väljakukkumist. Valage määre aeglaselt purki. Laske määrdel jahtuda enne selle äraviskamist. Vältige kuuma rasva valamist otse kraanikaussi, sest mää