Kuidas teha suvikõrvitsa nuudleid

Kui vajad tavalisele pastale tervislikumat, teraviljavaba alternatiivi, võid kasutada suvikõrvitsa nuudleid. Neid nuudleid on lihtne valmistada ja need maitsevad suurepäraselt. Nende ettevalmistamiseks peate tegema järgmist.

1
Otsustage, kas soovite suvikõrvitsa koorida või mitte. Kui soovite suvikõrvitsa nuudleid, mis meenutaksid rohkem tegelikku pastat, koorige suvikõrvits enne nuudliteks muutmist. Natuke värvilisema puhul hoidke koort peal. Suvikõrvitsa koore peal hoidmisel on ka tervisele kasu. Peamiselt pakub koor lisakiudaineid ja kiudained võivad aidata teie seedesüsteemi reguleerida. Lõika suvikõrvitsa üks ots ära, nii et teil oleks letile asetamiseks tasane pind. Kasutage tumerohelise koore eemaldamiseks köögiviljakoorijat, paljastades selle all oleva helerohelise viljaliha.

2
Tee paelad. Saate valmistada pikki õhukesi lintnuudleid, kasutades köögiviljakoorijat või mandoliini. Pikkade lamedate nuudlite saamiseks lükake koorija või mandoliin pikuti üle suvikõrvitsa külje. Kui lähenete seemnetele, keerake suvikõrvits ümber ja alustage teise külje viilutamist. Seemned takistavad nuudlite kooshoidmist, nii et te ei soovi kasutada seda osa, milles on seemned. Mandoliini kasutamisel veenduge, et kasutate väikeste õhukeste nuudlite valmistamiseks üht väikseimat tera seadistust.

3
Lõika viilud. Lasanjenuudliteks sobivate painduvate, kuid paksemate viilude saamiseks kasutage mandoliini või teravat kööginuga. Lõika suvikõrvitsaviilud noaga pikuti köögivilja küljest lahti. Nuudlid peaksid hoidma oma vormi, kuid olema siiski üsna õhukesed. Kui lähened seemnetele, keera suvikõrvits ümber ja alusta teise külje viilutamist. Seemned takistavad nuudlite kooshoidmist, nii et te ei soovi kasutada seda osa, milles on seemned. Mandoliini kasutamisel kasutage võimalikult paksemat tera seadistust. Pikkade viilude saamiseks lükake suvikõrvits pikuti üle tera.

4
Valmista spagetid suvikõrvitsa nuudlid. Spagettide stiilis suvikõrvitsa nuudleid saab valmistada köögiviljakoorija, julienne-koorija või mandoliiniga. Lükake koorija või julienne-koorija suvikõrvitsa pikisuunas allapoole. Õhukeste spagetitaoliste nuudlite saamiseks püüdke igal läbimisel ainult õhuke osa suvikõrvitsast, mitte paksem kui 1/2 tolli (1,25 cm). Kui kasutate julienne-koorijat, peaks see paksus olema juba eelseadistatud, nii et teil pole vaja täiendavat tööd teha. Mandoliini kasutamisel veenduge, et tera oleks seatud julienne stiilis lõikele. Viige suvikõrvits pikuti üle tera, et tekiks õhukesed nuudlid. Kui lähenete seemnetele, pöörake suvikõrvitsat ja alustage teise külje viilutamist. Seemned takistavad nuudlite kooshoidmist, nii et te ei soovi seemnetega osa kasutada.

5
Valmista hakitud suvikõrvitsa nuudlid. Tükeldatud suvikõrvitsa nuudleid saab valmistada riiviga. Lihtsalt lükake riiv üle suvikõrvitsa, vajutades tugevalt, et tekiks väikesed riisilaadsed köögiviljatükid. Soovitatav on siiski töötada pikisuunas, mitte laiuse suunas, sest pikisuunas töötades saate seemneid tõhusamalt vältida. Kui lähenete seemnetele, pöörake suvikõrvitsat ja alustage teise külje purustamist. Seemned takistavad nuudlite kooshoidmist, nii et te ei soovi seemnetega osa kasutada.

6
Lõika spiraalid. Spiraalnuudleid saab lõigata spetsiaalse spiraalse juurviljalõikuriga. Vajutage suvikõrvits vastu spiraalset viilutaja tera ja vänta lihtsa masina käepidet. Käepidet kerides ja suvikõrvitsale vajutades peaksid tera teisest otsast välja tulema õhukesed spiraalid.

7
Valige, kas küpsetate suvikõrvitsa nuudleid või sööte neid toorelt. Suvikõrvitsa nuudleid saab nautida toorelt salatites või eraldi, kuid võite neid ka keeta, praadida ja mikrolaineahjus küpsetada, et muuta need õrnemaks ja meenutaks rohkem tegelikku pastat. Suvikõrvits on siiski üsna niiske, nii et peaksite neid isegi kurnama. kui kavatsete nuudleid toorelt tarbida. Selle asemel, et nuudlid “higistada”, nagu selles artiklis kirjeldatud, oleks parem asetada nuudlid kurni ja lasta neil 15–20 minutit kuivada. Kui olete valmis, mähkige nuudlid paberrätikutesse ja pigistage õrnalt imama võimalikult palju liigset niiskust.

8
Kuumuta ahi temperatuurini 200 ºF (95 ºC). Valmistage küpsetusplaat ette, vooderdades see paberrätikutega. Tavalistes tingimustes ei tahaks te paberrätikuid ahju panna. Ahi kasutab kuiva kuumust, mis võib põhjustada paberrätikute süttimist. Kuna suvikõrvits sisaldab aga suures koguses vett, muutuvad paberrätikud kiiresti piisavalt niiskeks, et vältida nende kuivamist ja ahjus süttimist.

9
Asetage suvikõrvitsa nuudlid küpsetusplaadile. Laota nuudlid võimalikult lameda kihina laiali. Kui suvikõrvitsanuudleid ei saa teha ühte kihti, kaalu ühe küpsetusplaadi asemel mitut küpsetuspaberit. Nõuetekohaseks nõrgumiseks peavad kõik nuudlid puudutama panni vooderdavat paberrätikut. Vastasel juhul ei pruugi põhjas olevad nuudlid nii ühtlaselt kuivada kui pealt. Puista suvikõrvitsanuudlid enne ahju panemist soolaga üle. Sool aitab osa niiskusest välja tõmmata.

10
Lase suvikõrvitsa nuudlitel ahjus “higistada”. Asetage suvikõrvitsa nuudlid ahju ja laske neil küpseda 20–30 minutit või kuni suurem osa nuudlite sees olevast niiskusest on tilkunud või “välja higistunud”. Higistamine on oluline osa protsessist, kui kavatsete valmistada roog, milles on suvikõrvitsa nuudlid.See on kõige tõhusam viis nuudlitest niiskuse eemaldamiseks ja kui te ei eemalda enne kasutamist nii palju niiskust kui võimalik, võivad nuudlid teie lõpproa vesiseks muuta.

11
Pigista välja igasugune lisaniiskus. Mähi paberrätikud suvikõrvitsa nuudlite ümber ja pigista nuudleid õrnalt, et ülejäänud niiskus välja pääseks. Arvestage, et nuudlid on sel hetkel kuivad, kuid mitte enam pehmed. Selle tulemusena peate neid edasi küpsetama.

12
Aja kastrul vett keema. Täitke keskmine kastrul 1/2–2/3 veega. Asetage see pliidile ja kuumutage keskmisel kuumusel, kuni vesi keeb. Lisage soola. Kui vesi keeb, lisage veele ohtralt soola. Suvikõrvits imab küpsedes soola endasse, maitsestades seeläbi nii seest kui väljast. Võite lisada soola enne, kui vesi keeb, kuid nii tehes kulub vee ühtlase keemiseni kauem aega.

13
Lisa suvikõrvitsa nuudlid ja keeda korraks. Asetage suvikõrvitsanuudlid keevasse vette ja keetke, kuni need on pehmed, kuid mitte päris laiali. Kui nuudlid on veel parajalt niisked, peaks 2 minutist piisama. Kui need on aga väga kuivad, peate neid küpsetama 10 minutit al dente nuudlite jaoks ja 15 minutit pehmete siidiste nuudlite jaoks. Peamine asi, mida meeles pidada, on neil lihtsalt silma peal hoida. Kui nuudlid hakkavad lagunema, peate küpsetusprotsessi peatama.

14
Serveeri. Nõruta vesi ja tõsta suvikõrvitsanuudlid üksikutele serveerimistaldrikutele. Nõruta vesi, valades suvikõrvitsanuudlid läbi kurni. Laske seista umbes 5 minutit, täpselt nii kaua, et liigne vesi saaks igalt nuudlilt maha tilkuda.

15
Kuumuta pannil toiduõli. Lisage suurele pannile umbes 2 spl (30 ml) rapsiõli või teie eelistatud toiduõli ja kuumutage keskmisel kuumusel, kuni see muutub ühtlasemaks ja läikivamaks. Pöörake ja pöörake panni ettevaatlikult, et katta kogu põhi kuuma õliga. Kui õli on piisavalt kuum, peaksite saama seda sellisel viisil hõlpsalt laiali määrida.

16
pruunista suvikõrvitsa nuudleid korraks. Lisage suvikõrvitsanuudlid kuumale õlile ja praege neid 6–7 minutit, sageli segades. Hoidke suvikõrvitsa nuudlitel küpsemise ajal tähelepanelikult silma peal. Kui lasete neil liiga kaua ühe koha külge kinni jääda, võivad nad hakata põlema, kleepuma panni külge ja lagunema. Selle küpsetusmeetodiga saadakse nuudlid, mis on pehmed, kuid veidi krõbedamad kui need, mis on valmistatud keetmise teel.

17
Serveeri. Tõsta suvikõrvitsanuudlid üksikutele serveerimistaldrikutele ja naudi. Pärast keetmist saad allesjäänud suvikõrvitsanuudlid alles hoida. Nad säilitavad oma maitse ja tekstuuri umbes päeva külmkapis, nii et neid saab nautida külmalt või soojendada mõneks muuks toidukorraks.

18
Alusta osaliselt niiskete nuudlitega. Selle meetodi puhul peaksite laskma suvikõrvitsa nuudlitel säilitada osa oma loomulikust niiskusest, nii et need valmivad ilma mikrolaineahjus täielikult kuivamata. Võite juhendis oleva higistamise osa üldse vahele jätta või lihtsalt vahele jätta selle osa, milles ekstra välja väänate. niiskust, kasutades paberrätikuid. Sellegipoolest võiksite lasta suvikõrvitsanuudlitel enne mikrolaineahju küpsetamist umbes 10 minutit kurnis nõrguda. Kui juhtute suvikõrvitsanuudlid eelnevalt kuivatama, võite siiski kasutada seda küpsetusmeetodit. Lihtsalt lisage suvikõrvitsanuudlitega nõusse 2–3 spl (30–45 ml) vett, et anda nuudlitele piisavalt niiskust, et vältida kuivamist.

19
Aseta suvikõrvitsa nuudlid mikrolaineahjukindlasse nõusse. Asetage need ühtlase kihina ja katke lõdvalt mikrolaineahjus kasutatava kaanega või mikrolaineahjukindla kiletükiga. Tihend ei tohiks olla eriti tihe. Kui kasutate kaant, avage kõik kaanes olevad õhuavad või jätke see osaliselt lahti, et roog küpsemise ajal õhutada. Kui kasutate kilet, katke kile ülaosale, mitte ei kinnita seda tihedalt.

20
Mikrolaineahjus kõrgel temperatuuril 2 minutit. Küpseta suvikõrvitsanuudleid, kuni need on pehmed, kuid ei lagune veel laiali. Hoidke suvikõrvitsa nuudlitel küpsemise ajal tähelepanelikult silma peal. Kui te neid üle küpsetate, võivad need muutuda märjaks, kõvaks või muul viisil jämedaks.

21
Serveeri. Nõruta liigne vedelik ja tõsta suvikõrvitsanuudlid üksikutele serveerimistaldrikutele. Pärast mikrolaineahjus suvikõrvitsanuudlite valmistamist on nõudes peaaegu alati liigne vedelik. Vedeliku saab kurna abil hõlpsalt välja kurnata.