Kuidas teha miljonäri Martinit

Kui olete väsinud klassikalisest džinni ja vermuti martinist, segage või raputage dekadentlikumat versiooni. Proovige vahust keeluaegset kokteili, mis on valmistatud rukkist, apelsiniliköörist, mõnest tilgast absindist ja grenadiinipritsmetest. Kui soovite midagi keerukamat, segage kokku džinn ja vermut. Valage see oma klaasi ja valage peale šampanja. Mahlakama miljonärimartini valmistamiseks raputage kokku sloe džinni, aprikoosibrändi ja tumedat rummi. Lisage sellele punasele martinile tilk laimi ja nautige!

1
Jahutage kokteilišeiker ja 2 kupeeklaasi vähemalt 15 minutit. Pange kokteilišeiker ja 2 kupeeklaasi sügavkülma täielikult jahtuma. Pane need vähemalt 15 minutiks sügavkülma või jäta mitmeks tunniks külma.

2
Mõõda vedelad koostisosad kokteilišeikerisse. Valage kokteilišeikerisse 4 untsi (120 ml) rukist või burbooni koos 1 1/2 untsi (45 ml) Grand Marnieri või oranži curao, 4 kriipsu absinti või pastis ja 1/2 untsi (15 ml) ) grenadiinist. Kui soovite hapukamat maitset, lisage 1/2 untsi (15 ml) sidrunimahla.

3
Lisa kokteilišeikerisse 1 munavalge. Murra muna ja eralda valge munakollasest. Lisage valge koos vedelate koostisosadega loksutisse. Visake munakollane ära või säilitage see mõne muu retsepti jaoks. Kokteilis olev munavalge muudab joogi vahuseks.

4
Loksutage kokteili 15 sekundit. Pange kokteilišeikerile kaas kindlalt peale ja loksutage kokteili vilkalt 15 sekundit. Vedelad koostisosad peaksid täielikult segunema.

5
Lisa jää ja loksuta kokteili 30 sekundit. Eemaldage kokteilišeikerilt kaas ja lisage nii palju jääd, et šeiker oleks 2/3 täis. Pange kaas tagasi ja loksutage hoogsalt 30 sekundit. Kui olete seda piisavalt loksutanud, muutub kokteil külmaks ja vahuseks.

6
Kurna kokteil vajadusel läbi peene sõela. Kui oled miljonär-martini korralikult raputanud, peaks kokteil olema ühtlane ja vahune. Kui aga avastate, et munavalge on veidi kalgenenud, valage kokteil läbi tee- või peene võrgusilmaga sõela väikesesse kannu. Visake ära kõik kalgendatud tükid.

7
Valage kupeeklaasidesse miljonäri martini kokteilid. Eemaldage jahutatud kupeeklaasid sügavkülmast ja valage kokteil läbi kokteilisõela, et jää kinni püüda. Jaga kokteilid 2 klaasi vahel ühtlaselt ja serveeri kohe.

8
Jahutage segamisklaasi ja kupeeklaasi vähemalt 15 minutit. Pange segamisklaas ja kupeeklaas sügavkülma, et see täielikult jahtuks. Jahutage neid vähemalt 15 minutit või laske neil mitu tundi jahtuda. Kui eelistate martiini raputada, jahutage segamisklaasi asemel kokteilišeiker.

9
Täitke segamisklaas jääga ning lisage kuiv džinn ja kuiv vermut. Eemaldage sügavkülmast segamisklaas ja täitke see jääga. Mõõtke ja valage sisse 1,3 untsi (40 ml) kuiva džinni ja 1,3 untsi (40 ml) kuiva vermutit.

10
Segage martini 15 sekundit. Kasutage martini segamiseks pika varrega baarilusikat, kuni kokteil on segunenud ja väga külm. Selleks peaks kuluma 15 sekundit. Soovi korral võite martini raputada 15 sekundit.

11
Kurna martini kupeeklaasi. Eemaldage jahutatud kupeeklaas sügavkülmast ja asetage kurn segamisklaasile. Valage miljonär-martini kupeeklaasi ja visake segamisklaasi jää.

12
Täitke klaas šampanjaga ja serveerige martini. Avage pudel šampanjat ja valage see kupeeklaasis olevale martinile. Valage aeglaselt nii palju šampanjat, et klaas oleks täidetud. Serveerige jook kohe. Vajalik šampanja kogus sõltub kupee klaasi suurusest. Kui soovite kasutada martiniklaasi või šampanjaflööti, kasutate tõenäoliselt rohkem šampanjat.

13
Jahutage martiniklaasi ja kokteilišeikerit vähemalt 15 minutit. Asetage martiniklaas ja kokteilišeiker sügavkülma, et need täielikult jahtuksid. Kui soovite martini serveerida mattklaasis, peate seda 3–4 tundi jahtuma.

14
Mõõda koostisained kokteilišeikerisse. Eemaldage kokteilišeiker sügavkülmast ja valage 1 1/2 untsi (45 ml) tumedat rummi, 3/4 untsi (22 ml) sloe džinni, 3/4 untsi (22 ml) aprikoosibrändit ja 1 untsi ( 30 ml) värsket laimimahla. Saate seda retsepti hõlpsalt kahekordistada, et valmistada 2 martini. Sloe džinn annab martinile kergelt punase varjundi.

15
Lisa jää ja raputa martini 15 sekundit. Lisage nii palju jääkuubikuid, et kokteilišeiker oleks täidetud ja pange kaas peale. Raputage miljonär-martinit tugevalt, kuni loksutaja väliskülg härmatiseb. Selleks kulub umbes 15 sekundit. Kui eelistate martini segada, segage seda pika varrega baarilusikaga 15 sekundit.

16
Kurna martini jahutatud martiniklaasi. Eemaldage martiniklaas sügavkülmast ja avage kokteilišeileri kaas. Valage miljonär-martini läbi šeikeri ülaosas oleva sõela või hoidke valamise ajal šeikeri kohal eraldi sõela. Täida jahutatud martiniklaas.

17
Kaunistage sloe džinni miljonäri martini ja serveerige seda kohe. Kinnitage martiniklaasi küljele laimiviil ja serveerige jooki, kui see on veel jääkülm.