Kuidas teha klassikalist Martinit

Martinid on ikoonilised kokteilid, kuid tundub, et igaüks kasutab erinevat retsepti! Klassikalise martini põhielemendid on lihtsad: segad kokku piirituse (džinn või viin) ja vermuti. Lisaks nendele kahele koostisosale peate tegema mõned otsused. Märg või kuiv, raputatud või segatud, määrdunud või mitte, mida see kõik tähendab? Ärge muretsege, me tutvustame teile klassikalist retsepti ja selgitame kõiki teie võimalusi. Segate hetkega kokku oma versiooni klassikalisest martiinist!

1
Pange oma kokteiliklaas mõneks minutiks sügavkülma, et see jahutada. Eksperdid nõustuvad, et martini tuleks serveerida külmalt, ükskõik mida. Alustamiseks asetage kokteiliklaas mõneks minutiks sügavkülma, et see muutuks mõnusaks jahedaks. See, kui kaua klaasi täpselt jahutate, on teie enda otsustada. Entusiastid soovitavad tavaliselt umbes 30 minutit. Pista valitud piiritus ja loksutaja julgelt sügavkülma, et need ka eriti külmaks saaksid! Sa ei pea siiski.

2
Valige oma martini vundamendi loomiseks džinn või viin. Mõned inimesed ütlevad, et džinn on ainuke kange alkohol, mis klassikalise martiini sisse sobib, samas kui teised väidavad, et viin on alati alternatiivne võimalus. Päeva lõpuks taandub kõik sellele, millist maitset eelistate. Viinal on neutraalsem maitse kui džinnil. Mõned kirjeldavad seda puhta või värskena. Džinnile on lisatud taimseid aineid, nii et sellel on rohkem maitsenoote, sealhulgas kadakamarja ja võib-olla ka tsitruselisi, vürtse või ürte. Olenemata sellest, kummaga te ka ei lähete, kontrollige pudelit, et kange alkoholisisaldus oleks kindel. selle ABV on 40% või kõrgem, et parandada martini maitset.

3
Mõõtke ja valage 2 ½ untsi (74 ml) džinni või viina šeikerisse. Kui olete otsustanud, kas vundamendiks on džinn või viin, olete valmis segamist alustama. Klassikaline retsept nõuab 1 martini valmistamiseks 2 ½ untsi (74 ml) teie valitud piiritust. Mõõtke see välja ja visake oma šeikerisse. Alustage oma koostisosade klassikalistest vahekordadest. Maitseid saate hiljem alati oma maitse järgi kohandada. Kui teil pole kokteilišeikerit, kasutage segamisklaasi. Tavaliselt loetakse ampsuks 44 ml (1½ untsi) likööri. See martini retsept sisaldab umbes poolteist džinni või viina kokteili kohta.

4
Lisage ½ untsi (15 ml) kuiva vermutit šeikerisse või segamisklaasi. Enamik miksolooge nõustub, et kuiv vermut on martini jaoks klassikaline valik. Enamiku vermutibrändide sildil on kirjas “kuiv”, seega kontrollige seda. Mõõtke välja ½ untsi (15 ml) kuiva vermutit ja valage see koos piiritusega loksutisse. Kuiva vermuti maitse on bränditi erinev. Kuivusaste on erinev ja mõnel vermutil võivad olla lillelised, puuviljased või botaanilised noodid, mis lisavad teie joogile teistsuguse iseloomu. Kuivatava kokteili jaoks kasutage vähem vermutit ja rohkem džinni või viina. Niiskema kokteili jaoks kasutage lähemal suhe 50-50. “Märga” martini saavutamiseks võite kasutada ka magusat vermutit. Teine võimalus on reguleerida piirituse ja vermuti suhet, nii et vermuti kuivus mängib maitses suuremat rolli.

5
Täida ülejäänud šeiker jääga ja pane šeikerile kaas peale. Martinisi serveeritakse alati külmalt ja jää jahutab koostisained. Kui palju jääd lisate, pole oluline. Haara peotäis ja tilguta see shakerisse. Kasutage kindlasti värskelt sügavkülmast võetud jääd. Ärge kasutage väljas olnud jääd, kuna teie jook on lõpuks rohkem lahjendatud, kui see peaks olema. Kui kasutate segamisklaasi, ei pea te sellele kaant peale panema.

6
Loksutage või segage koostisosi 30 sekundit. Entusiastide seas on veel üks vaidluspunkt, kas peaksite koostisosade segamiseks raputama või segama martini. Klassikalise martini jaoks on vastuvõetav kumbki, nii et tehke seda, mis teile meeldib! Loksutage või segage koostisosi koos jääga vähemalt 30 sekundit. Raputamisel tekivad mullid, mis õhutavad vedelikku ja muudavad selle häguseks. Pisikesed jääkillud murduvad, segunevad vedelikuga ja satuvad kokteili sisse. Kui segate jooki kokteililusikaga, on jook pigem selge kui hägune ja kokteilisse satub vähem jääkilde. Segamine pakub veidi suuremat kontrolli. Vaatamata sellele, mida paljud inimesed arvavad, segatakse klassikalist martini, mitte ei raputata!

7
Kurna külm vedelik oma jahutatud kokteiliklaasi. Tõmmake külm kokteiliklaas sügavkülmast välja. Asetage kurn loksuti või segamisklaasi suu kohale ja valage vedelik läbi nii, et see satuks teie härmas klaasi. Raputatud martiinide peal hõljuvad väikesed jääkillud ja need näevad veidi hägune, mis on täiesti normaalne. Kui te ei soovi jääkilde, kasutage peenest võrgust sõela.

8
Tsitrusviljade maitse saamiseks kaunista kokteil pressitud sidrunikoorega. Lõika väike tükk sidrunikoort ja hoidke seda nahaga allapoole oma martini kohal. Maitse väljendamiseks pigistage koort õrnalt. Seejärel hõõruge koor ümber klaasi serva ja tilgutage see kokteili sisse. Tsitrusviljade maitsed sobivad suurepäraselt nii džinni kui ka viinaga ning sidrunikoort peetakse klassikaliseks esitluseks. Kui tellite selle joogi välja, siis tellige martini keerdkäiguga.

9
Soolase maitse saamiseks kaunista martini roheliste oliividega. Teise võimalusena torka 2–3 rohelist oliivi kokteilioda või hambaorkuga keskelt läbi. Viska ogadega oliivid klaasi. Gibsoni loomiseks asenda oliivid kokteilisibulatega. Gibson oli Hemingway lemmikjook.

10
Piserdage martini sisse veidi oliivimahla, et see määrduks. Üks tilk oliivimahla on määrdunud martini valmistamiseks vajalik. Oliivimahl annab joogile soolasema maitse ja sobib hästi rohelise oliiviga. Lisage oliivide purgist tilk soolvett või pigistage paar oliivi joogi peale, et nendest mahla vabastada.

11
Serveeri martini kohe. Klassikalisi martiineid serveeritakse võimalikult külmalt! Parima maitse saavutamiseks jooge oma jook kohe pärast garneeringu lisamist. Kui soovite vedelikku veelgi külmemaks muuta, pange jook enne joomist 5 minutiks sügavkülma.