Kuidas valmistada šokolaadist Martinist

Martinid on klassikaline kokteil, kuid šokolaadisõprade jaoks pole midagi paremat kui rikkalik kreemjas šokolaadimartini. Ükskõik, kas eelistate traditsioonilist šokolaadimaitset, šokolaadi ja piparmündi kombinatsiooni või magusat valget šokolaadi, saate kodus hõlpsasti kokku segada maitsvat martini. Kuid olge nende maitsvate kokteilidega ettevaatlik – need maitsevad nii kommi moodi, et on lihtne liialdada!

1
Pane eraldi nõudesse veidi šokolaadilikööri ja kakaopulbrit. Martiniklaasi garneeringu valmistamiseks valage väikesesse servaga nõusse tilk šokolaadilikööri. Asetage likööri kõrvale eraldi väike nõu ja puistake sinna veidi kakaopulbrit. Kui kakaopulbris on tükke, siis kasutage visplit, et need kiiresti purustada.

2
Kasta klaasi äär likööri ja seejärel kakaopulbri sisse. Kui olete šokolaadilikööri ja kakaopulbri välja valanud, kastke martiniklaas likööri, et äär märjaks. Järgmisena suru klaas serva katmiseks kakaopulbri sisse. Pange klaas hetkeks kõrvale.

3
Lisage jää, liköör, viin ja pool ja pool kokteilišeikerisse ning loksutage korralikult. Täitke kokteilišeiker jääga ja valage sellele 2 osa šokolaadilikööri, 1 osa viina ja 1 osa poolteist. Katke loksuti kaanega ja loksutage sisu 20 sekundit või kuni see on täielikult segunenud.

4
Vala martini ääristatud klaasi ja serveeri. Kui martini on korralikult loksutatud, kurna martini kakaopulbriga kaetud klaasi. Serveeri martini, kui see on veel jahtunud.

5
Täida kokteilišeiker jääga. Martini segamiseks vajate kokteilišeikerit. Kui teil pole šeikerit, võite selle asendada masonipurgiga. Lisage šeikerisse piisavalt jääd, et see täielikult täita.

6
Lisage kõik koostisosad šeikerisse ja loksutage korralikult. Pärast seda, kui šeiker on jääga täitnud, valage 1 unts (30 ml) vahukoorega maitsestatud viina, ½ untsi (15 ml) creme de kakaod, ½ untsi (15 ml) creme de menthe ja 2 untsi (60 ml) pool ja pool sellele. Katke loksuti kaanega ja loksutage sisu tugevalt 5–10 sekundit.

7
Vala martini klaasi ja kaunista vastavalt soovile. Pärast martini segamist kurnake see jää eemaldamiseks martiniklaasi. Enne serveerimist võite selle kaunistada vahukoore, šokolaadilaastude ja/või piparmündilehtedega.

8
Täida kokteilišeiker jääga. Martini korraliku jahutamise tagamiseks on oluline segada see jääga. Enne vedelike segamist lisage kokteilišeikerisse piisavalt jääkuubikuid, et see oleks täidetud.

9
Lisa viin, valge šokolaadi liköör ja valge kakaokoor ning loksuta korralikult läbi. Valage 1 unts (30 ml) viina, 1 unts (30 ml) valge šokolaadi likööri ja ¾ untsi (22 ml) valget kakaokreemi. Loksutage segu hästi 10–15 sekundit või kuni see on väga külm.

10
Kurna martini klaasi. Kui martini on segatud, valage see kokteilisõelaga martiniklaasi ja eemaldage jää. Serveeri seda, kuni see on veel jahtunud. Soovi korral võid martini peale nirista kaunistuseks veidi šokolaadisiirupit.