Kuidas juua Aquavit

Aquavit on selge, jahutatud alkohol, mis pärineb Skandinaaviast. Kuigi akvaviit on välimuselt sarnane viina ja valge rummiga, on akvaviit traditsiooniliselt maitsestatud köömne, apteegitilli, aniisi ja teiste tuntud ürtide ja taimedega. Kuigi seda jooki saab juua otse, maitseb see eriliselt maitsvalt erinevate kokteilidega segatuna. Katsetage erinevate koostisosadega, kuni leiate endale meelepärase akvaviitjoogi!

1
Proovige juua akvaviiti otse. Asetage veini- või kokteiliklaas külmikusse vähemalt 30 minutiks, et anum jahtuks. Täitke klaas umbes pooleni, kui soovite seda aja jooksul nautida, või proovige seda klaasis, kui eelistate väiksemat portsjonit. Kui juua akvaviiti, siis seda tavaliselt ei kaunistata.

2
Kasutage akvaviiti, et proovida uut džinni ja toonikut. Muutke seda klassikalist jooki paremaks, vahetades džinni välja 3,5 sentiliitri (1,2 fl untsi) akvaviiti vastu. Segage liköör 10 sentiliitri (3,4 fl untsi) toonikuga ja valage segu jääga täidetud klaasile. Sellele joogile puuviljase maitse lisamiseks proovige lisada greibi viil. Selle viilu saab asetada klaasi keskele.

3
Skandinaavia daiquiri valmistamiseks ühendage laimimahl, siirup ja akvaviit. Segage jääga täidetud šeikeris kokku 2 untsi (5,9 cL) akvaviiti, 1 untsi (3,0 cL) laimimahla ja 0,75 untsi (2,2 cL) suhkrusiirupit. Jätkake loksutamist mõni sekund või kuni kõik koostisosad on põhjalikult segunenud. Kurna see jook enne serveerimist normaalsuuruses klaasi. Et muuta see jook eriti dekoratiivseks, asetage terve tähtaniis joogi keskele. Proovige klaas enne serveerimist jahutada, et muuta jook eriti värskendavaks.

4
Vahusta martini akvaviiti, Lillet Blanci ja apelsini curaao-ga. Segage 4 sentiliitrit (1,4 fl untsi) akvaviiti 2 sentiliitri (0,68 fl untsi) Lillet Blanci magusa veiniga. Segage mõlemat koostisosa, kuni need on põhjalikult segunenud. Seejärel segage lusikatäis apelsini curaao, et lisada kokteilile puuviljamaitset. Valage segu jääga täidetud martiniklaasi. Kui soovite seda jooki kaunistada, asetage klaasi servale väike sidruniviil.

5
Tehke hapu juubel, segades kokku akvaviiti, brändit ja sidrunimahla. Alustuseks segage 5 sentiliitrit (1,7 fl untsi) akvaviiti, 1 sentiliitrit (0,34 fl untsi) õunabrändit, 3 sentiliitrit sidrunimahla ja 1,5 sentiilit ) suhkrusiirupit eraldi segistis, mis on täidetud jääga. Lisage segule 2–3 teelusikatäit (0,99–1,48 cL) munavalget ja üks kardemonikaun, et anda sellele veidi lisamaitset. Kurna jook kaks korda enne jääkivil serveerimist. Lisa kaunistuseks leht koriandrit.

6
Manhattani kokteili valmistamiseks segage laagerdunud akvaviit veiniga. Lisage 5 sentiliitrit topelt madeira linie akvaviiti, 2 sentiliitrit (0,68 fl untsi) kuiva madeira veini, 1,5 sentiliitrit (0,51 fl untsi) veini ja 5 senti 15 senti magusat madeira.  fl oz) loorberilehe likööri. Kombineerige need koostisosad, enne kui kurnate need üle 1 ümara kokteiliklaasi. Proovige selle joogi kaunistamiseks kasutada loorberilehte.

7
Segage espressosiirup akvaviiti, et luua espresso martini. Valage šeikerisse 1 untsi (3,0 cL) viina, 0,5 untsi (1,5 cL) akvaviiti, 1,5 untsi (4,4 cL) espressosiirupit ja 1 lusikatäis Fernet. Segage neid koostisosi mitu sekundit suure jääkuubikuga, seejärel kurnake segu kupeeklaasi. Kaaluge selle joogi lisamist piparmündilehe või oksaga. See jook maitseb eriti hästi, kui seda serveerida külmklaasis. Kui te Eelistan, et saate Leopoldi Ferneti jaoks välja lülitada.

8
Nautige šerrist, akvaviitist ja Chartreuse’ist valmistatud taimset kokteili. Segage 1,25 untsi (3,7 cL) vananenud akvaviiti, 1 untsi (3,0 cL) manzanillašerrit ja 0,5 untsi (1,5 cL) rohelist Chartreuse’i jääga täidetud šeikeris. Segage need koostisosad enne kupeeklaasi kurnamist täielikult kokku. Lisage joogile ürdine maitse, kaunistades seda tillioksaga. Hoidke klaasi enne kokteili serveerimist külmkapis.

9
Valmistage pühadejook meesiirupi, sidrunimahla, prosecco ja akvaviitiga. Lisage 1 untsi (3,0 cL) akvaviiti, 0,5 untsi (1,5 cL) meesiirupit, 0,75 untsi (2,2 cL) sidrunimahla ja 0,4 teelusikatäit (0,20 cL) mõrujääsegistit, mis on täidetud. . Sega koostisosad enne kupeeklaasi valamist põhjalikult läbi. Lõpuks valage joogile 3 untsi (8,9 cL) proseccot. Enne joogi serveerimist kaaluge kupeeklaasi külmikusse jätmist. Selle kokteili lisandiks sobivad suurepäraselt keerd sidrunikoort ja terve tähtaniis.