Kuidas teha Gouda juustu

Oma juustu valmistamine on äärmiselt aeganõudev. Võimalik, et peate ostma ebatavalisi koostisosi ja spetsiaalseid seadmeid, et toota midagi, mis on kaubanduslikult saadaval. Kui olete sellest kõigest hoolimata otsustanud proovida Gouda juustu kodus valmistada, saate seda teha järgmiselt ja saada sama maitse, mida leiate poodidest. Alustage esimese sammuga allpool.

1
Hankige värsket piima. Gouda jaoks sobib suurepäraselt kitsepiim. Kitsehoidja võib iga päev anda üle galloni. Tõenäoliselt on parem teha juustu pastöriseeritud piimaga poest. (Vaata hoiatust allpool.)

2
Lisage piima hapendamiseks sobiv kultuur. Võite kasutada külmkuivatatud DVI (direct vat inokulated) kultuure, sest neid on hämmastavalt mugav ja lihtne kasutada ning erinevate juustude jaoks on neid erinevaid.

3
Lase piimal vaikselt seista. Lase piimal 15 minutit “küpseda” (teise juustu puhul kulub selleks tund).

4
Lisage laap. Laap sisaldab ensüüme, mis kalgendavad piima. Seda ekstraheeritakse vasika neljandast maost. Teise võimalusena võite kasutada taimetoidu laabi. Laap hakkab piima aeglaselt paksenema.

5
Lõika kohupiim õigel ajal. Lõika liiga vara ja kohupiim on liiga pehme ja kui ootate liiga kaua, on kohupiim liiga sitke. See on üks kasulikke asju juustuvalmistamise kursusel osalemisel. Keegi võib teile täpselt näidata, millal seda teha ja kuidas öelda, millal see valmis on!

6
Kuumuta kohupiim paari sammuga kuuma vee lisamisega (vt retsepti allpool).  Sa segad kogu aeg. Sega õrnalt. Kitsekohupiimaga tuleb olla õrn, sest need on väga-väga haprad.

7
Kurna vadak välja. Kui kohupiim on tahkestunud, on aeg vadak kurnata. Eemaldage vadakust vorm koos kohupiimaga ja asetage 9 naela pressi. 30 minutiks. Eemaldage juust pressist, keerake ümber, pakkige ümber ja vajutage 16 naela. 30 min.Eemaldage juust pressist, keerake juust ümber, mähkige uuesti ja vajutage 25 naela. 30 min.Eemaldage juust pressist, keerake juust ümber, mähkige uuesti ja vajutage 25 naela. 6-8 tunniks. (Kuivema, kaua laagerduva juustu puhul võib seda suurendada kuni 50 naela ja suruda üle öö). Eemaldage kaal ja riie ning laske juustul üleöö vormis 50 F juures seista.

8
Kasutage lihtsa kaaluga gallonit vett, et saada umbes 8+ naela. algkaaluks ja midagi 25-naelast graniidiplokki lõppkaaluks. See annab piisavalt survet, et tugevdada kohupiima valmis juustu soolamiseks.

9
Asetage juust järgmisel hommikul 18–24 tunniks küllastunud soolveesse. (3-4 tundi lõpliku saagise naela kohta).

10
Eemaldage soolveest.

11
Vaha või valmista naturaalsed koorikud, kui juust on katsudes kuiv (3-7 päeva). Traditsiooniliselt oli Boerenkaas looduslik koorega juust. Laudad puhastati kevadel, kui lehmad läksid suveks karjamaale ja juust laagerdati riiulitel, kus lehmad olid olnud. Koorikud hoiti lihtsalt puhtad harjamise ja korrapärase keeramisega.

12
Vananda oma Gouda. Vananemisnõuete puhul on sihttemperatuuriks 56–64 °F (13–18 °C). ja suhteline õhuniiskus 80-85%. Vananemise käigus võivad tekkida väikesed sisemised augud (“silmad”). Mida kõrgem on temperatuur kuivatamise ja laagerdumise ajal, seda suurem on võimalus silmade arenguks. Juust valmib 60 päeva kuni 6 kuu jooksul. Kuivemate juustude puhul 12 kuud kuni 4+ aastat.

13
Gouda protsessi jaoks kulunud aeg: kultuuri lisamine 0 min. Valminud piim, 30 min. Laap, 40 min. Tükeldatud kohupiim, 75 min. Keeda kohupiima, 1h 30m. Segage, 2 tundi. Vajutage Under Whey, 2h 15m. Vajutage, 8-10 h. Eemaldage pressist ja kuivatage üleöö, 10-12 tundi. Soolvesi, 24h.