Kuidas juustu valmistada

Juustu valmistamine võib tunduda hirmuäratav protsess, kuid tegelikult on see midagi, mida saate kodus teha. Kui olete juustu valmistamisega täiesti uustulnuk, alustage lihtsa talujuustuga. Kui teil on veidi rohkem kogemusi, proovige valmistada cheddari juustu. Enne kui arugi saad, hakkad meisterdama oma maitsvaid juusturetsepte!

1
Keeda piim või koor. Lase oma piim või koor paksupõhjalisel pannil keema, sega sageli. Teie valitud piimatoodete tüüp mõjutab nii juustu maitset kui ka tekstuuri. Rikkalikuma juustu saamiseks kasutage paksu koort. Teise võimalusena valige piim, kui soovite teha kergemat juustu. Valige kindlasti kvaliteetne piim või koor, mida värskem, seda parem!

2
Lisage piima kalgendamiseks hapet. Erinevad retseptid nõuavad erinevaid happeid, sealhulgas äädikat, sidrunimahla, petipiima, sidrunhapet või laabi. Kui piim või koor keeb, segage hape ja jälgige, kuidas kohupiim ja vadak hakkavad teie silme all eralduma, selleks võib kuluda umbes 10 minutit. Kohupiim on piimavalgu tahked tükid, vadak aga ülejäänud vedelik. Õige koguse happe kasutamine on tõesti oluline. Kui lisate liiga palju, läheb maitse maha, aga kui te ei lisa piisavalt, siis piim ei tardu. Seetõttu on kõige parem järgida retsepti, kuni teil on juustu valmistamise kogemus.

3
Kurna segu ning lisa sool ja muud maitseained. Kalla segu läbi paari marlitüki sõela. Eesmärk on kohupiim kinni püüda ja vadakul välja voolata, mis võib kesta umbes 15 minutit. Seejärel suruge kätega marli seest välja liigne vedelik, puistake soolale ja segage see sisse. Sel hetkel võite soovi korral lisada ka muid maitseaineid, sealhulgas ürte.

4
Soovi korral vajutage juustu. Pärast segu kurnamist ja nõrutamist on teie juustu tekstuur sarnane ricottale. Kui eelistad tahkemat juustu, mässi juust marli sisse, vormi kohupiim kettaks, seejärel vajuta ketas 2 plaadi vahele. Jätke see mõneks tunniks või mõneks päevaks külmikusse, olenevalt soovitud tekstuurist.

5
Kuumuta 1 gallon (3,8 l) piima keemiseni. Kasutage selle retsepti jaoks värsket piima, mis pole ultrapastöriseeritud. Vala see suurde potti ja kuumuta kõrgel kuumusel keemiseni. Segage seda sageli, et see ei kõrbeks.

6
Alandage kuumust ja lisage 1–2 tassi (120 ml) valget äädikat. Niipea kui piim hakkab keema, keera kuumus madalaks. Valage aeglaselt äädikas, segage ja jälgige, kuidas piim eraldub vadakuks ja kohupiimaks.

7
Kurna ja loputa segu, seejärel lisa 2 tl (10 g) soola. Asetage kurn peale 2 suurt marlitükki. Valage segu potist marliga vooderdatud kurn, et vadak välja voolaks, seejärel loputage kohupiim jaheda veega. Järgmisena puista kohupiima peale väga peent meresoola ja sega hulka.

8
Eemaldage liigne vadak ja laske juustul 1-2 tundi kuivada. Sõlmige marli ülaosa või siduge see nööri või kummipaelaga. Pigista kätega liigne vedelik marli seest välja. Riputage marli üles ja laske sellel kuivada.

9
Tükeldage juust ja hoidke seda kuni 7 päeva. Tunni või 2 pärast asetage marli lõikelauale ja ühendage see lahti. Kasutage teravat nuga, et tükeldada juust väiksemateks tükkideks, need võivad olla nii suured kui väikesed, kui soovite. Nautige juustu koheselt või viige see suletavasse anumasse ja asetage külmkappi.

10
Kuumutage 10 liitrit (9,5 l) täispiima temperatuurini 88 °F (31 °C). Valage piim topeltkatlasse ja pange keskmisele kuumusele seatud põletile. Laske sellel saavutada soovitud temperatuur ilma segamata või muul viisil piima segamata. Kasutage temperatuuri jälgimiseks termomeetrit.

11
Lisa â…› tl (kriips) mesofiilset kultuuri ja lase piimal 40 minutit küpseda. Kui piima temperatuur on 31 °C (88 °F), puista mesofiilset kultuuri ühtlaselt pinnale. Umbes 30 sekundi pärast segage kultuur ettevaatlikult piima hulka. Seejärel pange topeltkatlale kaas ja oodake 40 minutit. Mesofiilne kultuur on starterbakter, mida kasutatakse laktoosi (piimasuhkru) muundamiseks piimhappeks.

12
Sega juurde annatto, kaltsiumkloriid ja vedel laap. Pidevalt, kuid õrnalt segades lisage 12 tilka annattot, mis on segatud 1–4 tassi (59 ml) vees, 1–2 teelusikatäit (2,5 ml) kaltsiumkloriidi, mis on segatud 1–4 tassis (59 ml) vett ja 1–2 teelusikatäit (2,5–mL) vedelat laabi, mis on segatud 1–4 tassi (59 mL) vees. Enne järgmise lisamist segage kõik koostisosad täielikult. Kui kõik koostisosad on lisatud, segage piima õrnalt kuni 1 minut. Annatto lisab värvi, laap on retseptis sisalduv hape (mis eraldab piima kohupiimaks ja vadakuks) ning kaltsiumkloriid lisab juustule kaltsiumi.

13
Kata segu ja lase 40 minutit taheneda, seejärel lõika kohupiim. Pange topeltkatlale kaas ja laske segul 40 minutit seista. Seejärel kasta puhas sõrm segusse. Kui sõrm segu pealmisel nahal puhtalt läbi murdub, on valmis. Kui segu on endiselt supine, oodake veel 10 minutit, kuni see tahkub. Järgmisena lõigake kohupiim 1,3 cm suurusteks kuubikuteks, asetades potti kohupiimalõikuri ja keerates seda kohupiima lõikamiseks. horisontaalselt. Kasutage nuga vertikaalsete lõigete tegemiseks mõlemas suunas.

14
Kuumutage segu pidevalt segades 45 minuti jooksul temperatuurini 102 °F (39 °C). Pange kaas tagasi topeltkatlale ja laske kohupiimal 5 minutit paraneda. Seejärel eemaldage kaas, suurendage kuumust ja segage pidevalt 45 minutit. Laske kuumusel aeglaselt tõusta, selle asemel, et põletit keerata. protsessi kiirendamiseks.

15
Lase kohupiimal 40 minutit seista, seejärel kurna segu. Kui segu saavutab soovitud temperatuuri, pange topeltkatlale kaas. Oodake 40 minutit, kuni kohupiim poti põhja settib. Seejärel vala segu marliga vooderdatud kurn. Kui teed õigesti, tuleb kohupiim välja 1 suure tükina.

16
Laske kohupiimal 45 minutit puhata, pöörates neid iga 10–15 minuti järel. Laske kohupiimal nõrguda, seejärel pange need potti tagasi. Lõika kohupiimatükk pooleks, keera kumbki pool ümber, pane kaas peale ja lase 10 minutit seista. Pöörake need ümber ja laske veel 10 minutit puhata. Pöörake need uuesti ja laske 10 minutit puhata, seejärel pöörake viimast korda ja laske 15 minutit puhata. Püüdke hoida temperatuur 39 °C (102 °F).

17
Nõruta kohupiim, lõika see 1,3 cm suurusteks kuubikuteks ja jahvata kohupiim. Nõruta vadak läbi värske marli kurni. Tõsta kohupiim lõikelauale ja viiluta kuubikuteks. Seejärel purustage oma kätega iga kohupiim pooleks (nn jahvatamine) ja pange need tagasi potti.

18
Sega sisse 1½ spl (25,5 g) juustusoola ja tõsta kohupiim juustukorvi. Puista soola ühtlaselt kohupiima peale, seejärel sega see kätega põhjalikult sisse. Seejärel vooderda juustukorv värske marlitükiga. Tõsta kohupiim korvi, kata need üleulatuva marli ja vajuta peale (kaas). Kasutage kindlasti juustusoola, mis on jodeerimata.

19
Suru 11 kg kaaluvat juustu 1 tund. Seadke juustupress õigele kaalule ja laske sellel tund aega seista. Kui teil pole juustupressi, pange juustu peale lihtsalt õige kogus raskust, mis aitab juustu moodustada. Laske juustul vabalt nõrguda, et üleliigne vadak saaks eemaldada. Juustu vajutamine moodustab sellest tiheda ratta.

20
Keera juust ümber ja suru seda 12 tunniks 50 naela (23 kg) alla. Keerake press lahti, eemaldage esimene ning võtke marli ja juust pressist välja. Pöörake juust ettevaatlikult ümber, mässige see uuesti marli sisse ja pange tagasi pressi. Laske sellel 12 tundi seista 50 naela (23 kg) juures, et see kinnituks.Kontrollige rõhku ja vajadusel pingutage vedru 6 tunni pärast.

21
Kuivatage juustu õhu käes 2–3 päeva, keerates seda kaks korda päevas. Eemaldage juust pressist ja keerake see lahti. Laske sellel kuivada puhtas kohas, kus seda ei segata. Juust muutub aja möödudes kollaseks.

22
Kinnitage juust riidega. Lõika lahtise koega marli riidest välja 2 ruutu ja 1 ristkülik. Määri juust kookosõliga. Seejärel keerake ristkülikukujuline tükk ümber juustu ümbermõõdu, lisades rohkem õli, et riie kleepuks vajadusel juustu külge. Kärbige ära üleliigne marli ja pange 2 ruudukujulist tükki juustu peale ja alla. Kastke käed kookosõlisse ja kasutage neid marli kinnitamiseks ja silumiseks. Kookosõli asemel võite kasutada seapekki. Vaha asemel riideriba kasutamine muudab juustu maitsekamaks.

23
Laagenda juustu vähemalt 3 kuud temperatuuril 50 °F (10 °C). Kindlasti vahetage juustu igal nädalal. Kui soovite teravamat cheddarit, laske juustul kauem laagerduda. Juustu vananedes laguneb laktoos piimhappeks, mille tulemuseks on hapukam maitse.