Kuidas süüa Gouda juustu

Gouda on kõva magus juust, mis sobib hästi erinevate toitude ja jookidega. Seda võib süüa puuviljade ja leivaga juustuvaagnal või nautida klaasi punase või valge veiniga. Gouda sobib suurepäraselt ka võileibade, köögiviljaroogade ja muude küpsetatud retseptide jaoks. Enne gouda söömist leidke aega, et see viiludeks lõigata ja juustult eemaldada.

1
Eemaldage juusturatta ümber olev plastikümbris. Rebige plast sõrmede või noaotsaga. Seejärel tõmmake plastik juustust eemale, kuni kogu välimine ümbris on eemaldatud. Visake plast ära.

2
Lõika gouda terava noaga viiludeks. Asetage noa ots ratta keskele. Tehke sirge lõige juusturatta keskelt välisservani. Seejärel asetage noa ots tagasi keskele ja liigutage tera nii, et see oleks esimese lõikega võrreldes umbes 45-kraadise nurga all. Viilutage juusturattaks ja tehke uus lõige. Eemaldage kiil juusturatta küljest. Mähi ülejäänud gouda kilesse või alumiiniumfooliumisse ja hoidke külmikus kuni 3 nädalat.

3
Eemaldage vahakate, kui see on olemas. Mõned gouda rattad on kaetud punase või musta vahakattega, mis tuleb enne juustu söömist eemaldada. Kui teie goudarattal see on, koorige sõrmede või noaga vaha mõlemalt kiilult tagasi. Pärast nende eemaldamist visake vahatükid ära.

4
Viilutage gouda viilud horisontaalselt vaagnate või võileibade jaoks. Jagage iga kiil 4 või 5 ühtlaseks horisontaalseks viiluks. Võtke koore lähedal olev otsatükk (juustu kõvastunud välimine osa) ja lõigake see risti pooleks, et saada 2 tükki. Juustu koor on söödav, nii et jätke see juustu tükeldamisel peale. Kui te ei soovi koort süüa, sööge selle ümber ja visake see ära, kui olete lõpetanud.

5
Riivi gouda juust, et lisada retseptide tippu. Asetage riiv taldriku või kausi kohale. Hoidke gouda kiilu käes ja hõõruge seda õrnalt riivi terava perforeeritud külje alla. Kui olete jõudnud põhja, tõstke juustuviil riivi küljest lahti, viige see tagasi üles ja hõõruge uuesti riivi külje alla. Korrake, kuni terve viil on riivitud. Juustu riivimise ajal hoidke sõrmed riivist eemal.

6
Ühendage gouda kerge puuviljase veiniga. Kui eelistate valgeid veine, valige oma goudaga nautimiseks Chardonnay või valge Burgundia. Kui joote punast veini, ühendage oma gouda juustu maitsete esiletõstmiseks Cabernet Sauvignoni, Shirazi, Merlot või Zinfandeliga.

7
Ühendage gouda õllega, millel on rikkalikud karamellimaitsed. Karamelli maitse õlles täiendab juustu magusat maitset. Amber ale, brown ale ja brown porterid sobivad goudaga hästi. Vananenud goudade jaoks on hea valik ka magus stout.

8
Ühendage gouda magusate puuviljadega. Valmista juustuvaagen viilutatud gouda ja virsikutega. Pirnide magusate tsitruseliste maitsete tõttu sobib Gouda kenasti ka d’Anjou pirnidega.

9
Söö viilutatud goudat täisteraleivaga. Valmista grilljuust täisteraleivast ja gouda juustu viiludest või lisa gouda viilud külmale võileivale. Täisteraleiba võid serveerida ka juustuvaagnal koos gouda viiludega. Täisteraleiva raskus sobib kenasti gouda juustuga.

10
Lisa riivitud gouda oma lemmikköögiviljaroogadele. Hoidke juusturiivi suure kausi kohal ja riivige sinna goudat. Seejärel, kui teie köögiviljaroog on valmis, puistake riivitud gouda selle peale. Segage riivitud gouda soojadesse köögiviljaroogadesse, et see sulaks.

11
Kuumuta ahi temperatuurini 375 °F (191 °C) ja valmista pajaroog. Määri pajanõu, pihustades selle sisemusse toiduõlipihustiga. Kui teil pole toiduõlipihustit, pühkige nõude sisemus paberrätikuga toiduõli või võiga alla.

12
Keeda 16 untsi (450 g) makarone pliidil 10 minutit. Enne makaronide lisamist lisa keeduvette näpuotsaga soola. Makaronide keemise ajal alusta juustukastme valmistamisega. Kui sul makarone pole, kasuta selle asemel karpe või mõnda muud väikest pastat.

13
Valmista juustukaste kastrulis keskmisel kuumusel. Sega kastrulis 2,5 supilusikatäit (37 mL) sulavõid, 2 supilusikatäit (30 mL) jahu, 2,5 tassi (590 ml) piima ja 0,5 teelusikatäit (2,5 ml) soola ja pipart. Sega kastet, kuni see on ühtlane.

14
Lülitage pliit välja ja lisage kastmepannile 4 untsi (110 g) goudat. Sega juust kastmesse, kuni see sulab.

15
Kombineerige pasta ja kaste pajavormis ning küpsetage 15 minutit. 15 minuti pärast eemaldage pasta ja kontrollige, kas see on täielikult kuumenenud. Kui on, on mac ja juust valmis. Kui ei, siis pange see veel mõneks minutiks ahju tagasi või kuni see on läbi kuumenenud.