Kuidas juustu kodus kuivatada ja säilitada

Juust on maitsev, kuid kahjuks ei säili see alati kaua enne riknemist. Õnneks on olemas lihtne viis igat tüüpi juustu kuivatamiseks ja selle palju kauem kestmiseks. See on suurepärane võimalus ka siis, kui soovite maitseaineks ise riivjuustu või pulbristatud juustu valmistada. See on kõige lihtsam, kui teil on toidukuivati, kuid sarnase tulemuse saavutamiseks võite kasutada ka oma ahju. Peate tegema vaid mõne minuti ettevalmistustööd, nii et alustage!

1
Lõika või tükelda juust väikesteks tükkideks. Juustuplokid ei kuiva lõpuni läbi, olenemata sellest, millist tüüpi juustu kasutate, seega peate need tükkideks lõikama. Esmalt patsutage tükke paberrätikuga, et niiskus imada. Kui juust on kuivanud, tükeldage see juusturiiviga väikesteks tükkideks. Kui teil pole juusturiivi, viilutage juust väikesteks kuubikuteks, mille suurus ei ületa 1,3 cm (1–2 tolli). külg.Võite kuivatada ka märga juustu, näiteks kodu- või ricottat. Andke endast parim, et peene sõela või marli abil võimalikult palju vedelikku välja kurnata.

2
Seadke toidukuivati ​​temperatuur alla 140 °F (60 °C). Seadke dehüdraatoril madalaim kuumutusaste, mis on tavaliselt 125–135 °F (52–57 °C). See sobib ideaalselt juustu aeglaseks kuivatamiseks. Ärge proovige juustu kuivatada temperatuuril, mis on kõrgem kui 140 °F (60 °C), sest see küpseb kuivamise asemel lihtsalt ära.

3
Laota juust kuivatusalusele laiali. Püüdke juustu mitte kattuda, et see kõik ühtlaselt kuivaks. Kui ruum saab otsa, lülituge järgmisele dehüdraatorialusele, kuna enamikul dehüdraatoritel on mitu taset. Kui teie dehüdraatoril pole niiskust imavat lehte, vooderdage salv paberrätikutega. Kuivatamise käigus tekib palju rasva ja see võib tilkuda kuivati ​​alumistele kihtidele. Kui kuivatate palju juustu ja ruumi saab otsa, hoidke seda lihtsalt külmikusse ja kuivatage järgmisel päeval.

4
Dehüdreerige juust 6-10 tundi. Nüüd jääb üle vaid oodata. Jätke juust dehüdraatorisse ja laske kuumusel oma tööd teha. Olenevalt juustu tüübist kulub selle täielikuks kuivamiseks 6-10 tundi. Aeg sõltub sellest, kui palju vett juust sisaldab. Parmesan või kõva provoloon on juba päris kuiv, nii et kuivamisaeg on umbes 6 tundi. Pehmemad juustud, nagu mozzarella või brie, vajavad rohkem aega. Väga märjad juustud, nagu ricotta, võivad kuivada isegi kuni 12 tundi. Hea üldreegel on see, et mida pehmem juust on, seda rohkem vett selles on. Kasutage seda juhisena, kui te pole kindel, kui niiske on kasutatav juust.

5
Eemaldage juust kuivatist, kui see on kuiv ja krõmpsuv. Kontrollige juustu mõne tunni pärast. Võtke osa ja pigistage seda. Kui juust on krõmpsuv ja kõva, siis on see väljavõtmiseks valmis. Kui see on veel pehme või veidi pudrune, vajab see rohkem aega.

6
Asetage juust paberrätikutele, et imada liigne rasv. On normaalne, et juustu välisküljele koguneb natuke rasva, eriti kui see oli niiskemat tüüpi. Lihtsalt asetage juust paberrätikutele ja patsutage seda teise rätikuga, et kogu niiskus imada. Siis olete valmis oma kuivatatud juustu nautima!Kuivatatud juust säilib külmkapis õhukindlas pakendis mitu aastat. See võib kesta isegi kuni 10 aastat.

7
Jahvata juust kohviveskis pulbri valmistamiseks. Juustu pulbristamine on väga lihtne. Piserdage kuivatatud tükid lihtsalt kohviveskisse ja jahvatage neid kõrgel temperatuuril, kuni need muutuvad peeneks pulbriks. See on suurepärane kate pasta või suupistete jaoks. Kui teil pole kohviveski, kasutage köögikombaini. Hoidke pulbrit ka külmkapis õhukindlas anumas.

8
Riivi juust väikesteks tükkideks. Suuremad juustuplokid ei kuiva korralikult ära. Kasutage juusturiivi ja tükeldage kasutatav juust, et see kuivaks täielikult. Kui teil pole juusturiivi, viilutage juust noaga. Proovige riivist saada nii väikesed tükid kui riivitud juust. Selles retseptis kasutatakse cheddarit, kuid võite proovida ka teiste juustudega. Niisked või pehmed juustud, nagu ricotta, sobivad, kuid tõenäoliselt vajavad nad mikrolaineahjus rohkem aega.

9
Laota juust mikrolaineahjukindlale alusele. Kõigepealt pange pärgamentpaber maha. Seejärel jaotage juust ühtlaselt alusele ühe kihina. Ärge asetage juustu kattuma, vastasel juhul ei pruugi juust kuivada.

10
Küpseta juustu mikrolaineahjus 30-sekundiliste intervallidega 2 minutit. Asetage kandik mikrolaineahju ja lülitage see 30 sekundiks sisse. Juust peaks hakkama sulama. Jätkake juustu pulseerimist 30-sekundiliste sammudega 2 minutit, et see sulaks ja rasv välja tõmbaks. Märja juustu jaoks võib vaja minna rohkem aega. Teate, et juust on valmis, kui see muutub lamedaks kettaks ja rasv on välja tõmmatud.

11
Aseta juust paberrätikule tahenema. Võtke kandik mikrolaineahjust välja ja laske juustul veidi jahtuda. Seejärel asetage juust paberrätikule, et rasv imada. Ärge muretsege, kui juust tundub mikrolaineahjust välja võttes endiselt pehme. See kõveneb jahtudes.

12
Murdke juust tükkideks või jahvatage see pulbriks. Kui soovite katteks valmistada juustupulbrit, on see väga lihtne. Murdke juust väiksemateks tükkideks ja laadige see köögikombaini. Seejärel pulseerige töötlejat, kuni juust laguneb pulbriks. Lisage 1/4 tl (4 g) maisitärklist ja jahvatage pulber veel üks kord. Hoidke juustupulbrit õhukindlas anumas ja külmkapis kuni 2 nädalat. Kui te seda ei tee, ei pea te juustu pulbriks tegema. tahtma. Võite ka tükid terveks jätta.

13
Lõika või tükelda juust väikesteks tükkideks. Juustuplokid ei kuiva lõpuni, olenemata sellest, millist tüüpi juustu kasutate. Esmalt image niiskust, patsutades juustu paberrätikuga. Kui juust on kuivanud, tükeldage see juusturiiviga väikesteks tükkideks. Kui teil pole juusturiivi, viilutage juust väikesteks kuubikuteks, mille suurus ei ületa 1,3 cm (1–2 tolli). külg.Võite kasutada ka märga juustu, näiteks kodu- või ricottat. Andke endast parim, et peene sõela või marli abil võimalikult palju vedelikku välja kurnata.

14
Seadke ahi temperatuurini 110–170 °F (43–77 °C). Toidukuivatid võivad olla kallid, seega on arusaadav, kui te ei soovi juustu kuivatamiseks seda osta. Õnneks saab sarnase tulemuse ka ahjus. Alustuseks seadke ahi madalale kuumusele, ideaaljuhul vahemikku 110–170 °F (43–77 °C), kui teie ahi sellega hakkama saab, nii et juust dehüdreerub aeglaselt. Tulemused ei ole päris samad. hea, nagu kasutaksite toidukuivatit, kuid see on üsna lähedal. See nipp ei tööta kõigi ahjudega. Ahi peab suutma töötada temperatuuril alla 200 °F (93 °C) ja mitte kõik ahjud ei saa seda teha.

15
Laota juust ühe kihina ahjukindlale ahjuplaadile. Laota juustutükid ühtlaselt laiali ja ära kattu. Kui tükid kattuvad, ei kuiva need ühtlaselt. Kui töötate märjema juustuga, siis pange küpsetuspaber või paberrätikud, et rasv imada. Sel temperatuuril on ahjus ohutu kasutada paberrätikuid, kuid Ärge kasutage neid kõrgematel temperatuuridel, muidu võivad need süttida.

16
Küpseta juustu 8-12 tundi. Lihtsalt pista pann ahju ja oota. Juust kuivab aeglaselt mitme tunni jooksul, seega jäta ahi oma tööd tegema. Juustu kuivamiseks peaks kuluma 8-12 tundi. Võtke see välja, kui see tundub krõmpsuv ja kergelt pruun. Nagu dehüdraatori puhul, sõltub küpsetusaeg sellest, millist juustu kasutasite. Kuivad juustud jäävad selle spektri alumisse otsa ja märjad juustud vajavad rohkem aega. Kui juust tundub väga rasvane, siis võtke see 3-4 tunni pärast välja ja pühkige see paberrätikuga, et liigsest niiskusest vabaneda.

17
Murdke juust tükkideks või jahvatage see pulbriks. Kui soovite juustu pulbristada, puista kuivatatud tükid lihtsalt kohviveskisse. Jahvatage neid kõrgel temperatuuril, kuni need muutuvad peeneks pulbriks. Kasutage seda maitsva pasta või suupistete lisandina. Kui teil pole kohviveski, kasutage köögikombaini. Hoidke pulbrit ka külmkapis õhukindlas anumas.