Kuidas teada saada, kas kana on keedetud

Kana on isuäratav ja lihtne roog, mida saab kombineerida peaaegu kõigega. Alaküpsetatud või toore kanaliha söömine on uskumatult ohtlik ja võib teid väga haigeks teha, seega on oluline teada, millal teie toit on söömiseks ohutu. Termomeetri kasutamine ja kana kontrollimine on kindel viis veendumaks, et tarbite ohutut, tervislikku ja maitsvat toitu.

1
Valige lihatermomeeter. Õige termomeetri ostmine muudab toiduvalmistamise protsessi palju lihtsamaks. Kõige täpsema näidu saamiseks on parim digitaalne lihatermomeeter, kuid kasutada võib ka analoogtermomeetrit.

2
Kalibreerige oma termomeeter, lugedes külmumistemperatuuri. Täitke suur kann jää ja külma kraaniveega ning segage hoolikalt, kuni jää on ühtlaselt jaotunud. Asetage termomeeter jää/vee segu kannu ja oodake 30 sekundit või kuni temperatuurinäit jääb ühele numbrile. Reguleerige oma termomeetri näitu, kuni see jääb tasemele 32 °F (0 °C). Olenemata sellest, millist termomeetrit te kasutate, on täpse temperatuurinäidu tagamiseks oluline, et see oleks õigesti kalibreeritud.

3
Otsige üles kana paksem osa. Liha kõige paksema osa temperatuuri testimine tagab, et kogu teie kanatükk on küpsetatud, mitte ainult õhukesed osad. Tehke kindlaks, millises kana piirkonnas on kõige rohkem liha, tavaliselt tüki keskosa poole.

4
Sisestage oma termomeeter. Torka termomeeter kana kõige paksemasse kohta, veendudes, et termomeetri ots jääks tüki keskkoha lähedale. Oodake umbes 30 sekundit või kuni teie termomeetri näit muutub stabiilseks. Kana tuleks küpsetada, kuni see on 74 °F (165 °F). Kui teie kana on sellest kõrgemal temperatuuril, võib see olla üleküpsenud. Kui see on nendest temperatuuridest madalam, vajab see rohkem küpsetusaega.

5
Kontrollige liha kõvadust, et veenduda, et see on küpsenud. Küpsetamisel kaotab kana niiskust ja tiheneb. Toores kana tundub kummine või õõtsuv, samal ajal kui keedetud kana peaks tunduma tugev ja teie puudutusest tagasi tõmbuma. Hea näide sellest, kuidas keedetud kana peaks tunduma, saate tunda, kui hoiate oma käsi lõdvana ja surute keskmise sõrme pöidlale.

6
Kontrollige, kas teie kana on valmis, kas mahl on valge/selge. Küpsetamise ajal koguneb sageli mahla pannile või nõusse, milles teie kana küpsetab. Keedetud kanamahl on valge/selge värvusega, samas kui kuumtöötlemata kanamahl on rohkem roosa. Kontrollige mahla värvi, et kontrollida, kas liha on tehtud on trikk, mis töötab ainult kana, mitte aga muud tüüpi liha puhul.

7
Tehke kindlaks, kas teie kana on kahanenud, et näha, kas see on küpsetatud. Kuumtöötlemata kana hoiab endas palju niiskust, mis toiduvalmistamise käigus väljutatakse. Liha kipub ka küpsetamise ajal kokku tõmbuma, sest lihaskiud tõmbuvad kokku. Teie keedetud kanatükk on veidi väiksem kui küpsetamata kanatükk, millest alustasite.

8
Otsige valget lihavärvi, et näha, kas teie kana on küpsetatud. Toores või alaküpsetatud kana on roosaka tooniga. Kana paksema osa lahti lõikamisel ja värvi vaadates saate kindlaks teha, kas teie kana vajab rohkem küpsetusaega või mitte. Küpsetatud kana on seest valge ilma roosaka varjundita ja kuldpruun väljast.