Kuidas kana koorida

Basting on toiduvalmistamistehnika, mille käigus katate kana röstimise ajal rasvaga, et liha oleks niiske ja nahk kuldne. Olenemata sellest, kas olete kogenud kokk või alles alustate kööki, saate kodus kostitada mõne lihtsa riistaga. Kasutades kalkunipanni, proovides alternatiivseid närimisviise või pannes grillile, saate kiiresti kuldse ja maitsva kana.

1
Järgige oma lemmikprae kana retsepti, kuni on aeg praadida. Asetage kana teie retseptis ettenähtud temperatuurile ahju. Parem on lindu röstida pannil, mitte küpsetusplaadil, sest tema mahl võib ahju põrandale valguda. Kui teie retsept nõuab köögiviljade röstimist kanaga samal pannil, röstige neid eraldi pannil. et need ei küpseks üle kõrvetava vedelikuga. Kanade küpsetamiseks kulub tavaliselt 20 minutit naela (0,45 kg) kohta, millele lisandub veel 15 minutit kogu röstimisaega. Kana on valmis, kui sisetemperatuur saavutab lihatermomeetriga vähemalt 74 °C (165 °F).

2
Sulata mikrolaineahjus 1 pulk võid (1/2 tassi või 110 g). Keerake lahti 1 pulk võid (1/2 tassi või 110 g) ja asetage see mikrolaineahjus kasutatavasse kaussi. Kuumutage võid 15-sekundiliste intervallidega, kuni see on täielikult sulanud. Kuna teie kana võtab veidi aega, enne kui ta hakkab oma rasva pannile sulatama, määrige alustuseks lihtsalt võiga.

3
Eemaldage oma röstimispann ahjust 30 minutit röstimise ajaks. Asetage pann kuumakindlale pinnale, näiteks pliidi ülaosale. Sulgege ahjuuks, et ahi kuum püsiks. Laske läheduses sulavõi ja kalkuniliha.

4
Tehke oma esimene löök. Olge kuuma röstimispanni läheduses ettevaatlik, pigistage panni pirni, kui ots on sulatatud võis. Vabastage õrnalt pirnile avaldatavat survet, mis tõmbab sooja või pesasse. Suruge sibul õrnalt kana peale, et see sulavõiga katta. Tõmmake kana katmiseks kausist rohkem võid. Kui teil on väga suur kana, võite vajadusel sulatada veidi rohkem võid, et lind täielikult katta. Töötage kiiresti (aga ettevaatlikult!), et kana ei oleks ahjust väljas kauem kui minut või kaks. Kui praadimiseks kulub liiga kaua, see jahutab kana ja lisab küpsetusaega.

5
Asetage kuum röstimispann tagasi ahju. Kui paned röstimispanni tagasi ahju, kandke käte kaitsmiseks ahjukindaid. Seadke taimer 30 minutiks.

6
Tehke teine ​​pesu, kui taimer kustub. Pärast kana ahjust väljavõtmist kastke panni ots röstimispanni põhjas oleva sulatatud kanarasva sisse. Imege see vedelik basterisse ja kasutage seda kana täielikuks katmiseks. Korrake vastavalt vajadusele.Pärast katmist asetage kana tagasi ahju. Olge ettevaatlik, et te ei puudutaks kuuma vedelikuga täidetud basteri toru. Võite ennast põletada.

7
Vahusta kana iga 30 minuti järel, kuni see on täielikult küpsenud. Kui arvate, et teie kana on valmis, kasutage kana sisetemperatuuri kontrollimiseks ahjukindlat lihatermomeetrit. Asetage termomeetri ots reide, mille küpsetamine võtab tavaliselt kõige kauem aega. Kana on valmis, kui sisetemperatuur jõuab 74 °C-ni (165 °F). Kui praadite ahjus pigem kana osi, mitte tervet kana, peske iga 15–20 minuti järel, mitte iga 30 minuti järel.

8
Eemaldage oma kana ahjust. Kui teie kana on saavutanud õige temperatuuri, pange kana fooliumisse ja laske sellel 10 minutit röstimispannil puhata. Liigutage see köögitangidega lõikelauale. Tükelda kana ja serveeri.

9
Kasutage harjamisharja. Proovige oma kana katmiseks kasutada kalkuniliha asemel harja. Kastke pintsli harjased sulavõi või sulatatud rasva sisse ja värvige kana vedelikuga, kattes selle täielikult. Tehke koorimine iga 30 minuti järel. Veenduge, et teie harja harjased on valmistatud kuumakindlast materjalist, näiteks silikoonist. Kui seda ei juhtu, võib see olla kondiitripintsel, mis ei ole mõeldud kasutamiseks kõrgel kuumusel.

10
Asetage või kana naha alla. Murdke kätega külm võipulk mündisuurusteks tükkideks ja asetage need ühtlaselt kana peale naha ja lihase vahele. Võimalik, et peate kana naha õrnalt eemale tõmbama, et oma käele ruumi jääks. See ühekordne pesemismeetod sulatab või aeglaselt kana kohal röstimise ajal. Parandustööde tegemiseks ei pea te kana ahjust välja võtma. Või pesib kana pidevalt. Lisamaitse saamiseks võite toiduvalmistamise ajal lisada võile enne kanale lisamist vürtse või hakitud ürte.

11
Kasutage kana katmiseks võist marli. Leotage kiht marli sulatatud võis ja asetage see ettevalmistatud kana peale. Asetage marliga kaetud kana ahju. Kui kana röstitakse, tilgub marli sees olev või kana peale, pestes seda ja tekitades kuldse naha. Röstige kana nii kaua, kui retseptis märgitud. Ahju pole vaja uuesti praadimiseks avada. Juustukangas teeb töö teie eest ära. Enne kana serveerimist eemaldage ja visake ära marli kiht.

12
Röstige kana rinnaga allapoole. Alustage kana rinnaga allapoole ja seejärel poole röstimise ajal pöörake see rinnaga ülespoole. Röstige seda ülejäänud aja ahjus vastavalt retseptile. Köögitangid aitavad teil kuuma kana ümber pöörata, ilma et see kahjustaks ennast. Olge kuuma panni ümber alati ettevaatlik! Kui käivitate kana rinnaga allapoole, siis reitel ja säärtel olev rasvarikas tume liha tilgub üle lahja liha, pestes seda.

13
Kuumuta grill. Kasutage puhast grilli ja soojendage see oma retsepti jaoks soovitud kuumusele. Kana praadimiseks võite kasutada kas söe- või gaasigrilli. Grillil praadimine tähendab maitse lisamist, põhjalikku perioodilist pintseldamist marinaadiga, mitte rasvaga. Kana pintseldamine rasva, näiteks võiga lahtisel leegil ei ole soovitatav ja võib olla tuleoht.

14
Kasutage terve kana asemel kana osi. Valige kana reied, rinnad, tiivad või kintsud, mis valmivad kiiremini kui terve lind. Enne grillimist võite oma kanatükid lisamaitse saamiseks marineerida.

15
Asetage oma kana tangidega grillile, nahk allapoole. Kui teie marinaadis on palju suhkrut, asetage kana alustamiseks grilli välisserva poole. See hoiab ära suhkru põletamise keetmise ajal. Pange grilli kaas tagasi ja laske kana 3 minutit küpseda.

16
Puhastage kana. Eemaldage grillilt kaas ja keerake tangide abil kanatükid nii, et need oleksid nüüd grilli pool üleval. Katke kanatükid silikoonpintsliga heleda marinaadikihiga. Asetage kaas tagasi ja küpseta veel 5 minutit. Kasutage liha praadimiseks ainult marinaadi, mis ei ole kokku puutunud toore linnulihaga. Enne kana marineerimist võite varuda marinaadi.

17
Vahusta kana iga 5 minuti järel, kuni see on küps. Kana sisetemperatuuri kontrollimiseks kasutage lihatermomeetrit. Kana on valmis, kui sisetemperatuur jõuab vähemalt 74 °C-ni (165 °F). Kui grillite erineva suurusega kanatükke, võtke temperatuur kanakintsudes, mille küpsetamine võtab sageli kõige kauem aega.

18
Eemaldage kana grillilt. Kasutage tange, et tõsta keedetud kana puhtale taldrikule. Telkige tükid fooliumisse ja laske 5 minutit puhata. Pakutakse õhtusööki.