Kuidas koertele kana keeta

Kuigi maitsestamata keedetud kana ei pruugi tunduda isuäratav, hindab teie koerasõber seda mahedat maiuspala väga kõrgelt. Keedetud kana on täis valku, vitamiine ja mineraalaineid, mida teie koera dieet nõuab, ja on piisavalt õrn, et anda süüa tundliku või kõhuhädaga koertele. Alustuseks vajate 3 kondita, nahata kanarinda, veidi vett ja keskmise suurusega potti. Kui see on keedetud, söödake kana oma koerale üksi väikeseks suupisteks või ühendage kana teiste toiduainetega, et saada rikkalikku einet.

1
Asetage 3 kondita, nahata kanarinda keskmise suurusega potti. Laota kana rinnad piki poti põhja, et liha ei oleks kihiline. Kui teil pole kanarindade jaoks piisavalt suurt potti, kasutage selle asemel sügavat kaetud panni. Kui kana oli külmunud, veenduge, et see oleks täielikult sulanud. Külmutatud liha mõjutab kana küpsetusaega ja võib põhjustada liha ebaühtlast küpsemist. Kui see on ikka veel külmunud, lõpetage kana enne küpsetamist külmkapis sulatamine.

2
Täida pott veega, kuni kõik kana rinnad on vee all. Lisa potti umbes 7,6 cm (3 tolli) vett või rohkem, kui vaja, et kanarindad katta. Lihtsalt olge ettevaatlik, et te ei täidaks oma potti nii palju vett, et see keetmise ajal üle mullitaks. Selle vältimiseks jätke umbes 2 tolli (5,1 cm) vaba ruumi. Ärge lisage kanale täiendavaid maitseaineid, kuna need võivad teie koeral kõhuhädasid põhjustada. Hoidke kana mahe ja seejärel soovi korral siduge see teiste toiduainetega.

3
Kata pott ja keeda kana 12 minutit kõrgel kuumusel. Lase vesi kõrgel kuumusel keema. Seejärel jätkake kana küpsetamist umbes 12 minutit. Eemaldage üks kanarind potist ja lõigake see sisse, veendumaks, et see on 12 minuti pärast korralikult küpsenud. Kui seest on ikka veel roosa või kummine, pange kana tagasi potti ja jätkake kolme rinna küpsetamist umbes 1-2 minutit.

4
Asetage keedetud kanarind taldrikule ja tükeldage väikesteks tükkideks. Liha hõlpsaks purustamiseks kasutage nuga ja kahvlit või kahte kahvlit. Muutke lihatükid piisavalt väikesteks, et teie koer saaks neid ohutult närida ja alla neelata. Pidage liha purustamisel silmas oma koera suurust. Väiksemad koerad võivad vajada liha purustamist palju väiksemateks tükkideks kui suuremad koerad.

5
Lase kana 10-15 minutit jahtuda. Lase kanal letil puhata, kuni see on puudutades jahe. Kui see on jahtunud, võite anda osa kanast oma koerale kiireks suupisteks või kombineerida kana teiste toiduainetega, et seda eineks muuta. Kiirendage jahutusprotsessi, asetades kana 5 minutiks külmkappi.

6
Ülejäänud kana säilitage suletud anumas külmkapis 3-4 päeva. Asetage järelejäänud kana klaas- või plastnõusse, mis on tihedalt suletud. Seejärel hoidke seda külmkapis ja söödake oma koerale järgmise 3-4 päeva jooksul. Teise võimalusena külmutage keedetud kana suletud anumas 2-6 kuud ja hoidke see järgmiseks korraks, kui teie koeral on kõhuhäda. . Seejärel sulatage kana enne koerale söötmist külmkapis.

7
Andke oma koerale väikese maiuspalana tavalist keedetud kana. Kasutage kana treeninglisandina või andke oma koerale kana eraldiseisva maiuspalana. Lihtsalt olge ettevaatlik, et te ei söödaks oma koera keedetud kanaga üle. Kui kasutate keedetud kana treeningvahendina, söödake oma koerale üksikuid tükeldatud kanatükke, kui tal mõni ülesanne õnnestub. Kui kasutate keedetud kana eraldiseisva maiusena, portsjonit vastavalt teie koera suurusele. Mõelge, kui palju koeratoitu tavaliselt koerale söögikorraks annate, ja jagage kana selle põhjal väiksemateks portsjoniteks.

8
Segage keedetud kana tükid koeratoiduga, et muuta tavaline eine ahvatlevaks. Teie koer naudib koeratoidule lisatud maitset ja muutub valgurikkamaks. Lihtsalt olge ettevaatlik, et mitte oma koera selle käigus üle toita. Kana lisamisel vähendage koerale tavaliselt antava koeratoidu kogust. Koerale antav kogus sõltub täielikult teie koera kaalust ja tavapärasest füüsilisest koormusest. Proovige jagada tavaline eine kaheks: 1 või 3:1 suhe. Kui tavaliselt annate oma koerale õhtusöögiks 1 tassi (224 g) koeratoitu, siis anna koerale ainult 2/3 tassi (149,3 g) koeratoitu ja 1/3 tassi (41,7 g) kana või 3/4 tassi (168 g) koeratoitu ja 1/4 tassi (31,25 g) kanaliha.

9
Kõhuhäda leevendamiseks lisage tükeldatud kana valgele riisile. Valmistage 1 tass (180 g) kuumtöötlemata valget riisi nagu tavaliselt pliidipotis või riisikeetjas. Seejärel segage osa tükeldatud kanast riisiga ja laske sellel täielikult jahtuda, enne kui annate selle oma koerale. Jaotage riis ja kana vahekorras 2:1 või 3:1. Ühendage 2 tassi (400 g) keedetud riisi 1 tassi (125 g) keedetud kanaga või 3 tassi (600 g) keedetud riisi 1 tassi (125 g) keedetud kanaga. Riisi õrnaks maitsestamiseks kasutage keedetud kanast riisi keetmiseks toodetud kanapuljong. Ärge kasutage riisi keetmiseks poest ostetud kanapuljongit, kuna see võib sisaldada koostisosi, nagu sibul, mis võivad teie koerale kahjulikud olla. Valge riisi asemel võite valmistada pruuni riisi, et tõsta toidu toiteväärtust. Pidage meeles, et pruuni riisi on teie koeral raskem seedida. Kui teie koeral on tundlik või maoärritus, söödake talle ainult valget riisi.

10
Täienda klassikalist kana- ja riisirooga konservkõrvitsa või jogurtiga. Kasutage oma koera seedesüsteemi reguleerimiseks konserveeritud kõrvitsat või rasvavaba maitsestamata jogurtit. Kõrvitsas on palju kiudaineid ja jogurt on looduslik probiootikum, mis on teie koera kõhule õrn. Mõlemad lisavad toidule niiske tekstuuri. 1/2 tassi (100 g) keedetud valgele riisile ja 1/4 tassile (31,25 g) kanalihale lisage 1–2 supilusikatäit (15–30 ml) jogurt või 1/4 tassi (56,25 g) kõrvitsakonservi. Segage koostisained omavahel ja jagage vastavalt vajadusele, et seda oma koerale sööta.

11
Sööda oma koera keedetud kana 1-2 korda nädalas. Kui teie koeral pole seedeprobleeme, näiteks kõhuhäda, hoiduge talle keedetud kana söötmisest rohkem kui kaks korda nädalas. See hoiab ära teie koera valivate toitumisharjumuste kujunemise või kanast sõltumise. Kui teie koeral on seedeprobleemid, söödake talle kuni kolm päeva järjest keedetud kana, et aidata tal kõhuprobleeme reguleerida. Kui seedeprobleem püsib, võtke ühendust kohaliku veterinaararstiga.