Kuidas steikile kuiva hõõruda

Kuiv hõõrumine on soola, pipra, suhkru, ürtide ja vürtside segu, mida kasutatakse liha maitsestamiseks. Erinevalt marinaadist moodustab kuiv hõõrumine grillimisel liha välispinnale maitsva kooriku. Kui teil on kuivhõõrumise retsept või olete ise valmistanud, kandke see oma praadidele, valides paksud lihalõigud ja hõõrudes vürtse õrnalt kätega praadide sisse, et luua oma sõpradele ja perele maitsev eine. .

1
Valige 3–4 tolli (1,9 cm) paksused praed. Väga õhukeste praadide maitse võib kuivas hõõrudes kergesti hägustada. Valige praed, mille paksus on vähemalt 3–4 tolli (1,9 cm). Otsige lihatükke, mis on hästi marmorjas ja vähese sidekoega või üldse mitte. Suurepärased valikud on ribeye pihvid, t-bone pihvid, New Yorgi ribad ja välisfilee praed. Paksemate praed võib võtta kauem aega.

2
Pange oma kuivad hõõrumisained anumasse, mille saab kaanega sulgeda. Valage kõik kuivad hõõrumisained anumasse. Pruun suhkur, paprika, köömned, sibula- ja küüslaugupulber, sinepipulber, tšillihelbed, cayenne ja tüümian on mõned ürdid ja vürtsid, mida hõõrumisel kasutatakse kõige sagedamini. Kui loote kohandatud retsepti, lisage 1 spl (15 g) iga koostisosa. Võite järgida ka ühte kaasasolevatest retseptidest.

3
Loksutage kuiv hõõruda, et koostisosad omavahel kombineerida. Pange konteinerile kaas ja veenduge, et see on suletud. Vürtside ühendamiseks raputage oma hõõrumist. Veenduge, et need seguneksid ühtlaselt. Kui olete mures, et need ei segunenud ühtlaselt, vahustage koostisosad kahvliga.

4
Kandke kätega praad mõlemale poolele ohtralt hõõrumist. Töötage korraga 1 praadiga. Haara kausist ohtralt maitseainet. Hõõruge seda sõrmedega ühele pihvi küljele. Kata steiki kogu pool ühtlaselt. Pöörake praad ümber ja kandke hõõrumist ka teisele küljele. Kui teil on suur lihalõik, puista sellele enne sisse hõõrumist lusikaga kuivhõõrutamist, mitte ei võta korraga väikesi peotäit.

5
Hõõruge praadide külgedele kuiva hõõrumist. Suruge väike kogus kuiva hõõrumist sõrmede vahele. Tõstke see ettevaatlikult 1 praad külgedele. Hõõruge oma sõrmedega vürtsid liha sisse. Veenduge, et kogu praad oleks kaetud ja liha ei jääks puutumata. Hõõruge vürtse ka teiste praadide külgedele. Mida rohkem vürtse steiki sisse hõõrute, seda maitsvam on see.

6
Lase praadidel vähemalt 40 minutit või üleöö külmikus seista. Olenevalt sellest, kui palju aega teil on, laske steikil seista vähemalt 40 minutit või üleöö. 40 minutit laseb hõõrutud soolal liha sisse imbuda, samal ajal kui lasete sellel üleöö seista, imab praad endasse rohkem maitset ja vürtse. Katke praed fooliumi või plastikuga, kui jätate selle sisse. teie külmkapp üleöö.

7
Küpseta praade seni, kuni need sulle meeldivad. Kasutage praadide küpsetamiseks grilli, ahju või panni. Keerake praed umbes poole küpsetusaja pealt ümber, et need küpseksid ühtlaselt läbi. Praed võivad olla haruldased, keskmiselt haruldased või hästi valminud. Säilitage ülejäänud kuivaine kuni kuu aega õhukindlas anumas, kuni see pole puutunud kokku toore lihaga.