Kuidas küpsetada röstisteiki

Rump steak on veiseliha roog, mis on Ühendkuningriigis populaarne. Nagu muid veiselihatükke, saate küpsetada mitmel viisil. Proovige kiireks õhtusöögiks praadi praadida. Võite ka praad röstida ja seejärel ahjus lõpetada, et saada teistsugune maitse. Kahvli pehme kintsutüki jaoks hauta 2 tundi ja naudi!

1
Asetage mõlemad 225 g (8 untsi) lihatükid madalasse nõusse. Valige roog, mis on piisavalt lai, et kintsutükke hõlpsalt ära mahutada. Asetage praed tasaselt roogi põhjale. Roa kõrgus peab olema 2–3 tolli kõrgem kui kintsutükid ise.

2
Segage punane vein, Worcestershire’i kaste ja küüslauk kokku. Mõõtke välja 3 untsi (75 ml) punast veini ja 3 untsi (75 ml) Worcestershire’i kastet. Kombineerige mõlemad koostisosad väikeses kausis. Koori ja purusta 1 suur küüslauguküüs. Lisa purustatud küüslauk kaussi koos punase veini ja Worcestershire’i kastmega.

3
Vala marinaad praadidele ja kata madal roog. Lisa marinaad aeglaselt kintsutükkidega roale. Tõenäoliselt ei jää praed täielikult marinaadi alla, mis on hea. Katke anum kile või kaanega.

4
Pane roog ööseks külmkappi. Kui aega napib, sobib praadide marineerimine 6–8 tundi. Kuid maitse on parim, kui hoiate praed marinaadis üleöö külmkapis. Ärge marineerige lihatükke kauem kui 24 tundi.

5
Nõruta kintsupihvid ja patsuta paberrätikuga kuivaks. Asetage kauss käeshoitava kurna alla. Kalla praed ja marinaad sõela. Lase marinaadil kaussi koguneda ja tõsta esialgu kõrvale. Asetage praed puhtale taldrikule ja patsutage liigne marinaad paberrätikuga ära. Ärge visake marinaadi ära! Kasutate seda praepannil, kui praed röstite.

6
Lisa keskmise suurusega pannile õli ja kuumuta kõrgel kuumusel. Mõõtke välja 1 tl (4 ml) maapähkli- või taimeõli. Lisage see praepannile ja asetage pann põletile. Keera kuumus kõrgeks ja lase õlil kuumeneda, kuni see läikima hakkab. Võid kasutada ka viinamarjaseemneõli või muud maitsetut toiduõli.

7
Asetage praed praepannile ja küpseta esimest poolt 4 minutit. Kasutage tange, et asetada kintsutükid kuuma õli sisse. Olge ettevaatlik, et mitte pritsida kuuma õli, kui paned praed sellesse. Küpseta praade 4 minutit. Selle aja jooksul ei pea te päkke segama ega liigutama.

8
Pöörake praed tangidega ja prae teiselt poolt 2 minutit. Olge ettevaatlik, et te ei pritsiks praade ümber pöörates õli. Küpsemise ajal ei pea te päkke segama ega liigutama.

9
Lisa reserveeritud marinaad ja hauta praade 2 minutit. Pärast 2 minuti möödumist valage reserveeritud marinaad praadidega praepannile. Lase marinaadil kuumenedes podiseda. Umbes 2 minuti pärast peaksid praed olema peaaegu läbi küpsenud ja marinaad väheneb umbes poole võrra.

10
Kasutage sisetemperatuuri kontrollimiseks termomeetrit. Eemaldage oma praed tulelt, kui need on teie soovitud küpsusastmeni küpsenud. Kui te pole kindel, millist temperatuuri mõõta, kasutage kiirloetavat termomeetrit ja järgige neid juhiseid. Haruldaste praadide puhul testige temperatuuri vahemikus 131–140 °F (55–60 °C). haruldaste steikide puhul testige temperatuuri vahemikus 140–149 °F (60 °C kuni 65 °C). Keskmise steiki puhul katsetage temperatuuri 65–70 °C (149–158 °F) .Keskmiselt hästi läbiküpsenud steigi puhul katsetage temperatuuri 158°F (70°C). Hästi läbiküpsenud pihvi puhul katsetage temperatuuri 75°C (167°F).

11
Tõsta 2 tükiliha taldrikule ja serveeri kohe. Aseta igale taldrikule 1 praad. Kasutage teravat noa, et viilutage kintsutükid soovitud suurusega diagonaalseteks tükkideks. Valage igale praadile lusikaga sooja marinaadikastet ja serveerige neid kohe. Jahutage kõik ülejäägid õhukindlas anumas ja tarbige need 3 päeva jooksul.

12
Tõsta suur pihv toatemperatuurile. Võtke praad külmkapist välja ja asetage see letile. Laske praadil umbes 1 tund puhata, kuni see on toatemperatuuril.

13
Kuumuta ahi temperatuurini 350 °F (180 °C). Kui olete praadide valmistamise lõpetanud, laske oma ahjul täielikult eelsoojeneda.

14
Lisa keskmise suurusega pannile õli ja kuumuta kõrgel kuumusel. Mõõtke välja umbes 1 tl (4 ml) maapähkli- või taimeõli; see ei pea olema täpne. Lisage õli suurele tugevale praepannile ja asetage pann põletile. Keera kuumus kõrgeks ja lase õlil kuumeneda, kuni see läikima hakkab. Kui sul pole käepärast taime- või maapähkliõli, võid kasutada mis tahes maitsetut toiduõli.

15
Patsuta praad kuivaks ja maitsesta meresoolaga. Kasutage paberrätikuid, et imada niiskust oma kintsuliha välisküljelt. Puista mõlemale poolele ohtralt meresoola, kohandades kogust vastavalt oma maitsele.

16
Aseta praad pannile ja küpseta esimest poolt 3 minutit. Tõsta kintsupihv ettevaatlikult pannil kuuma õli sisse. Olge ettevaatlik, et kuuma õli ei pritsiks. Küpseta esimest poolt 3 minutit. Te ei pea kõrbemise ajal praadi segama ega liigutama.

17
Keera praad tangidega ümber ja prae teiselt poolt 3 minutit. Püüdke praad ümberpööramisel mitte õli pritsida. Te ei pea praadi segama ega liigutama, kuna see kõrbeb veel 3 minutit.

18
Tõsta praad röstimispannile ja küpseta 10–15 minutit. Tõsta praad tulelt. Kasutage tange, et viia see praepannilt röstimispannile. Pange röstimispann eelsoojendatud ahju. Pärast aja möödumist eemaldage praad ja asetage röstimispann kuumakindlale pinnale.

19
Maitsesta pipraga ja kata praad 10 minutiks fooliumiga. Maitsesta praad kindlasti mõlemalt poolt. Kata röstimispann lõdvalt alumiiniumfooliumiga. Enne viilutamist ja serveerimist laske kintsutükil 10 minutit toatemperatuuril seista.

20
Viiluta kintsupihv ja serveeri kohe. Seda kintsupihvi saab serveerida 2–3 inimesele, nii et saate seda viilutada nii, nagu soovite, kuigi tavaliselt sobivad hästi õhukesed viilud. Serveerige steiki, kui see on veel soe, koos teie valitud lisanditega. Jahutage järelejäänud pihvitükk õhukindlas anumas ja sööge see kindlasti ära 3 päeva jooksul.

21
Maitsesta iga praad mõlemalt poolt soola ja pipraga. Eemaldage külmikust oma kuus pihvi ja asetage need lauale. Maitsesta iga steiki mõlemalt poolt ohtralt soola ja värskelt jahvatatud pipraga.

22
Lisa õli suurele praepannile ja kuumuta keskmisel-kõrgel kuumusel. Mõõtke välja 1/8 tassi (15 ml) rapsiõli. Lisage see praepannile ja asetage pann põletile. Keera kuumus keskmisele kõrgele ja lase rapsiõlil kuumeneda, kuni see särab.

23
Kastke iga praad universaalsesse jahu. Lisage sügavasse kaussi 1 tass (120 g) jahu. Asetage esimene praad jahu sisse, seejärel keerake see ümber. Korja üles ja raputa üleliigne jahu maha. Aseta praad puhtale taldrikule. Tehke sama ka ülejäänud 5 pihviga.

24
Prae steiki mõlemat poolt 4 minutit. Asetage jahuga kaetud praed praepannile ja prae esimest poolt 4 minutit. Pöörake praed tangide abil ettevaatlikult ümber, seejärel prae teiselt poolt veel 4 minutit. Eemaldage praed tulelt ja asetage need puhtale vaagnale. Kui praed on suured või praepann on väike, peate võib-olla töötama partiidena. Hoidke põletit keskmisel-kõrgel kuumusel ja pange pann sinna tagasi. eemaldad praed.

25
Prae sibulaid ja seeni 3–5 minutit. Mõõtke veel 1/8 tassi rapsiõli ja lisage see praepannile. Viiluta 2 tervet sibulat ja 3 tassi (360 g) seeni. Lisa mõlemad kuumale õlile ja prae neid seni, kuni viilutatud sibulad näevad läbipaistvad. Kasutada võib mis tahes meelepäraseid seeni.

26
Lisa puljong, õlu, melass, tüümian, kuum kaste ja loorberilehed. Mõõtke välja 4 tassi (480 ml) kana- või veisepuljongit, 8 untsi (236 ml) tumedat õlut, 2 teelusikatäit (8 g) tumedat melassi, 1 tl (4 ml) värskeid, hakitud tüümiani lehti, 3 teelusikatäit ( 12 ml) kuuma kastet ja 2 loorberilehte. Lisa need pannil olevale sibula/seene segule.

27
Pane praed tagasi pannile ja hauta 2 tundi. Keera kuumus madalaks. Langetage praed ettevaatlikult sibula/seene segusse. Kata pann kaanega ja hauta kõike koos 2 tundi. Praed on valmis, kui need on muutunud kahvli pehmeks. Eemaldage praed pannilt, kuid vähendage vedelikku pannil.

28
Vispelda või ja crème fraiche pannil oleva vedeliku hulka. Tükeldage 1/4 tassi (30 g) võid ja lisage see pannile koos 5 untsi (147 g) crám fraiche’ga. Vahusta, kuni koostisosad on täielikult segunenud. Võid kasutada crème fraiche’i või hapukoort, kumba eelistad.

29
Tõsta kaste lusikaga praadidele ja serveeri neid kohe. Lao praed ükshaaval taldrikule, seejärel nirista igaühe peale kaste. Soovi korral kaunista iga taldrik hakitud murulaukuga. Serveerige steigid kohe, kuni need on veel kuumad. Jahutage ülejäänud lihatükk õhukindlas anumas. Sööge ülejäägid ära 3 päeva jooksul.