Kuidas hästi küpsetada praad

Kuigi on palju inimesi, kes kiidavad selle üle, kui lihtne on valmistada täiuslikku keskmist steiki, pole nii lihtne saada mõnusat ja mahlast praadi, mis on lõpuni küpsetatud. Kui aga eelistate oma praad hästi küpsetatud, on võimalik saada maitsev praad ilma, et keskelt oleks näha roosat värvi. Olenemata sellest, kas soovite oma praad grillida või siseruumides küpsetada, alustage hästi marmorist kvaliteetsetest praadidest, mis on vähemalt 2,5–3,8 cm paksused, et teie praed säiliksid. võimalikult mahlane.

1
Valige praad, milles on palju marmorit. Kuna küpsetate praad hästi küpsetatud temperatuuril, vajate liha kuivamise vältimiseks palju rasva. Eelkõige New Yorgi riba ja rib-eye on tuntud selle poolest, et rasv jaotub hästi kogu lihas. 8–12 untsi (230–340 g) praad sobib ühe portsjoni jaoks. Kui elate USA-s on USDA Prime parim saadaolev lihalõik ja see näitab rikkalikku marmorit. Kui te ei saa seda endale lubada või see pole saadaval, on USDA Choice paremuselt järgmine, millele järgneb USDA Select.

2
Lase steikil 20 minutit toatemperatuuril seista. Kui alustate toatemperatuuriga, saate oma praad ühtlasemalt. Võtke praad pakendist välja ja asetage see umbes 20-30 minutiks letile anumasse, et see saaks soojeneda. Praad võib soojenedes vabastada osa mahlast, seega asetage see letile ääristatud küpsetusnõu. Ärge kunagi laske toorel lihal liiga kaua toatemperatuuril seista, kuna see võib riknema hakata. Praadide toatemperatuurile tõstmisel jälgige hoolikalt aega ja ärge ületage 30 minutit.

3
Kuumuta grilli üks külg kõrgele kuumusele. Kui teil on gaasigrill, lülitage sisse ainult üks põletitest. Kui tegemist on ühe põletiga grilliga, saate pärast praadide ümberpööramist temperatuuri lihtsalt alandada. Kui kasutate sütt, rühmitage kuumad söed grilli ühele küljele. Kui hoiate oma kätt 7,6-10,2 cm (3–4 tolli) grilli kuuma külje kohal, peaksite saama seda sinna jätta vaid umbes 2 sekundiks, enne kui see muutub liiga kuumaks. Kuumuta, et steiki väliskülg hästi röstida, ei saa te seda kogu aeg kõrgel kuumusel küpsetada, vastasel juhul valmib väljas küpsetamine kiiremini kui seestpoolt. Selle vältimiseks suunake kuumus grilli ühele küljele. , nii et teil on jahedam tsoon, kuhu praed pärast küpsemist üle kanda.

4
Pintselda oma praed umbes 1 tl (4,9 ml) taimeõliga. Taimeõli aitab vältida praade grilli külge kleepumist. Kindlasti katke mõlemad pooled heleda õlikihiga. Väiksemate pihvide puhul ei pruugi kogu õli vaja kasutada. Teisest küljest, väga suurte praadide puhul peate võib-olla kasutama veidi rohkem.

5
Maitsesta praad ohtralt soola ja pipraga. Maitsev grillsteik vajab ainult soola ja jahvatatud pipart, et tuua esile liha loomulik maitse, eriti kui kasutate head lihalõiku. Kuna maitseained peavad ulatuma steiki lõpuni, on kõige parem kasutada piisavat kogust, kuigi täpne mõõt sõltub teie praadi suurusest ja teie isiklikust maitsest.

6
Aseta praed 4-5 minutiks grilli kuumale küljele. Kui praad vastu grillreste tabab, peaksite kuulma särisevat heli ja ei tohiks kaua minna, kui hakkate tundma grill-liha ahvatlevat aroomi. Ärge aga kiusake praadi liiga palju liigutama. Parem on jätta praad sinna, kus see on, et see saaks hästi kõrbeda. Praadimine võib aidata steigi mahla kinni hoida, mille tulemuseks on õrnem ja hästi küpsenud praad. Ärge pange grilli liiga palju; praadide vahele peab jääma vähemalt 1–2 tolli (2,5–5,1 cm). 4–5 minuti pärast peaks praad olema kuldpruun ja kergelt söestunud. Kui soovite grilli diagonaalseid jälgi, võite seda pöörata. praad 45° röstimise ajal üks kord, aga muidu jäta rahule.

7
Pööra praed tangidega ümber ja liiguta neid madalama kuumusega küljele. Praadide ümberpööramise ajal viige need grilli jahedamale küljele. Kui kasutate ühe põletiga gaasigrilli, keerake see keskmisele kuumusele. Kui küpsetate praade, kasutage alati tange. Selle põhjuseks on asjaolu, et tangid ei torga liha läbi, nii et praed suudavad küpsetamise ajal rohkem mahla säilitada.

8
Jätka praadi küpsetamist umbes 10-12 minutit. Nii saate hästi läbiküpsenud praad, kuid see ei tohiks olla sitke ja nätske. Kui soovite olla kindel, et praad on valmis, kasutage lihatermomeetrit ja eemaldage praad grillilt, kui selle temperatuur on 74 °C (165 °F). Hästi läbiküpsenud steiki temperatuur on 170 °F (170 °F). 77°C). Kuna praad jätkab küpsetamist mõne minuti pärast selle tulelt eemaldamist, saate parima tulemuse, kui võtate selle grillilt vahetult enne selle temperatuuri saavutamist.

9
Enne serveerimist laske steikil umbes 5 minutit puhata. Kui praad küpseb, kogunevad kõik mahlad liha keskele. Lases sel puhata, annate mahladele võimaluse kogu steigi ulatuses ümber jaotuda. Kui küpsetate praad hästi läbi, on eriti oluline lasta mahladel settida, sest pikema küpsetusaja korral kipub see kuivama. liha.

10
Valige kvaliteetne ja ühtlase marmoriga praad. Otsige steiki USDA Prime või USDA Choice siltidega, mis näitavad kõrget marmoreerituse taset. Marmorimine tähendab, et näete rasva jooksvat kogu lihas, mis annab teile mahlasema praad. Selleks võite kasutada mis tahes steikilõike, kuid New Yorgi ribad, rib-eyes, Porterhouses ja T-kontid on grillimiseks populaarsed valikud. Valige praad, mis kaalub umbes 8–12 untsi (230–340 g) ühekordne portsjon.

11
Kata praad umbes 30 minutit enne küpsetamist soolakihiga. Täpne kasutatav soola kogus sõltub teie praadi suurusest, kuid soolaga on hea olla helde. Suur osa sellest imendub praadi puhkamise ajal. Jätke soolasteik enne küpsetamist 20-30 minutiks toatemperatuuril seisma. Lisaks steiki maitsestamisele loob sool praadile kuiva pinna, mis aitab röstimisel luua kauni kooriku. Ärge jätke praad ahju toatemperatuuril kauem kui 30 minutit, vastasel juhul riskite ohtlike toidu kaudu levivate bakterite kasvuga.

12
Kuumuta ahi temperatuurini 400 °F (204 °C). Parim viis tagada, et praad on hästi küpsetatud, on see pannil kõrvetada ja seejärel kuuma ahju panna, et praad saaks küpsetamise lõpetada. Nii ei põle välispind, kui tõstate selle temperatuurini.

13
Kuumutage 1–1–2 USA supilusikatäit (22 ml) taimeõli raudpannil kõrgel kuumusel. Enamikul pliitidel kulub selleks vaid umbes 2–3 minutit. Kui pann läheb piisavalt kuumaks, peaks õli veidi suitsema hakkama. Hoidke sellel silm peal, et õli ei kõrbeks; vastasel juhul peate selle välja viskama ja otsast alustama. Taimeõli on selle kõrge suitsupunkti ja neutraalse maitse tõttu hea valik. Kui kasutate teist õli, veenduge, et see ei põleks kõrgel temperatuuril. Rapsiõli, viinamarjaseemneõli ja maapähkliõli sobivad ka kõrgel temperatuuril küpsetamiseks. Kui teil pole raudpanni, kasutage mõnda teist tugevat panni, mida on ohutu ahju panna. Teise võimalusena võite praed pannil röstida ja seejärel küpsetamise lõpetamiseks ahjukindlasse nõusse tõsta.

14
Aseta praad pannile ja prae 2-3 minutit. Kui õli suitseb, asetage praed ettevaatlikult pannile tangide abil. Ärge pange panni liiga täis, kuigi kui küpsetate korraga rohkem kui 1 steiki, ei tohiks praed pannil üksteisega kokku puutuda. Vajadusel küpsetage praad partiidena. Pärast 2–3 minuti möödumist peaks praad olema kergelt pruunistunud ja ei tohiks ümberpööramisel panni külge kleepuda. Niimoodi ühe steiki poole kõrbemine võib aidata käes hoida. mahlas, mille tulemuseks on õrnem praad.

15
Pööra praad tangidega ümber ja prae teiselt poolt 2-3 minutit. Tangid sobivad ideaalselt steigi ümberpööramiseks, sest need ei torga liha läbi. Kui kasutate praad ümberpööramiseks kahvlit, tekivad augud, mis võimaldavad mahla välja voolata, mis kuivatab praad ära. Kui see ei ole valmis pannilt vabastama, võib spaatliga praad põhjast koore ära rebida.

16
Pärast selle ümberpööramist lisage pannile 2–3 supilusikatäit (30–45 g) võid. Või lisab praadile küpsemise ajal niiskust, mille tulemuseks on õrn ja mahlane praad, mis on ikka veel lõpuni küpsenud. Soovi korral võite koos võiga pannile lisada ürte ja aromaatseid aineid. Tüümian on populaarne lisand pannil röstitud lihale. Lihtsalt tilgutage või lisamisel 1-2 oksa, seejärel eemaldage varred enne liha serveerimist.

17
Järgmise 2 minuti jooksul lusikaga steiki peale võid. Kui praad on pliidil kõrbemise lõpetanud, määrige suure lusikaga praad pidevalt võiga. See mitte ainult ei aita praad täielikult katta, vaid hoiab ära ka või kõrbemise, kuna see sulab kõrgel kuumusel. Vajadusel võite panni kallutada, et lusikaga võid oleks lihtsam üles võtta.

18
Aseta praad umbes 12 minutiks ahju. Täpne küpsetusaeg sõltub praadide suurusest ja paksusest. Umbes 12 minuti pärast kontrollige suurima pihvi kõige paksema koha temperatuuri. Kui temperatuur on 74 °C (165 °F), võtke praed ahjust välja. Muul juhul pange need tagasi ja kontrollige neid iga 1–2 minuti järel, kuni need on valmis. Et praad oleks teiesarnane, järgige temperatuuri, mitte aega. See tagab ühtlasema tulemuse. Kasutage panni teisaldamiseks potihoidjat, kuna käepide on tõenäoliselt kuum.

19
Lase steikil umbes 5 minutit seista, seejärel viiluta ja serveeri. Kõrgel temperatuuril kipuvad lihatüki sees olevad mahlad keskkoha poole kahanema. Kui lasete praadil pärast küpsetamist puhata, jaotatakse kõik mahlad ümber, mille tulemuseks on õrnem praad.