Kuidas teha praad

Kas on midagi paremat kui hästi küpsetatud praad? Kas on midagi pettumust valmistavamat kui halb? Praadi keetmine ei pea olema nii keeruline protsess, nagu paljud inimesed seda arvavad. Saate õppida toiduvalmistamise põhitõdesid ja steigitüki õiget maitsestamist, olgu siis grillil või pannil. Te ei pea suurel õhtul steigi küpsetamist kartma. Sa said selle.

1
Valige värsked paksu lõikega praed, millel on palju marmorit. Head praed peaksid olema väga roosat värvi ja värske väljanägemisega ning liha lõhnaga vähe või üldse mitte. Igasugune ebameeldiv lõhn või hall värvus lihal on halb märk. Head praed on valge rasvaga triibulised. See on hea märk, mis tähendab maitset. Väga lahja liha saab ka küpsetada, et see oleks maitsev, kuid mõnikord peate taimuse korvamiseks lisama veidi rasva. Grillimisel on ribapraad või rib eye suurepärane valik. Kui küpsetate pannil, valige välisfilee, New Yorgi riba või porterhouse. Enamikku lihatükke saab küpsetada põhimõtteliselt samal viisil. Ärge laske end erinevatest sortidest liiga hirmutada. Katsetage erinevate lõigetega ja vaadake, mis teile kõige rohkem meeldib.

2
Soola praad umbes tund enne küpsetamist. Maitsesta steigi mõlemad pooled jämeda soola, musta pipra ja muude maitseainete või vürtsidega, mida sulle meeldib kasutada. Lugege viimast jaotist, et leida konkreetseid ideid maitseainete ja marinaadide kohta. Vaidletakse selle üle, millal praad maitsestada. Mõned arvavad, et steiki ei tohi soolata enne, kui see kuumeneb, sest see tõmbab lihale vee välja ja muudab selle kuivaks. Teised arvavad, et mida varem liha soolata (kuni 24 tundi enne küpsetamist), seda rohkem on liha maitset ja mahlasust. Mõlemad meetodid on tavalised. Pange steikile aegsasti soola, kuid oodake pipra ja muude vürtsidega. Need kõrbevad ja maitsevad kibedaks, kui paned need kõrgel kuumusel pannile. Ära lämmata praad täielikult soolaga, sest see võib muuta praad lihtsalt ülisoolaseks. Ideaalne on mõlemal küljel kerge kate (piisab, et praadimahl toiduvalmistamise ajal maha loputaks). Vältige selle valmistamist nagu suhkrustatud sõõrik.

3
Enne küpsetamist tõsta liha toatemperatuurile. Võtke praad vähemalt tund või kaks enne küpsetamist külmkapist välja, andes sellel õrnalt toatemperatuurini soojeneda. Kui viskate külma praad grillile või pliidile, on seest väga külm, samas kui väljast keedetakse. Külma praadi on väga raske korralikult küpsetada.

4
Küpseta praed kõrgel kuumusel. Hea maitse tuleneb praadi väliskülje kuldpruunist koorikust. Ainus viis seda teha on küpsetada seda üsna kõrgel kuumusel, seejärel vähendada kuumust, et seest viimistleda, või viimistleda praad ahjus, olenevalt sellest, kuidas seda soovite. Praad madalamal temperatuuril võtab kauem aega ja muuta panus veidi karmimaks. Kui teil on kõva lõige, mida soovite pehmendada, kaaluge liha enne küpsetamist hautamist või muul viisil pehmeks muutmist.

5
Enne valmimist tõsta liha tulelt. Liha küpsetamine jätkub, kui see puhkab, mis tähendab, et peaksite selle otsest kuumust maha võtma, kui see on soovitud küpsusastmest veidi madalam (umbes 15 kraadi). Kasutage lihatermomeetrit või sõrmetesti. Veiselihapihvid valmivad järgmistel temperatuuridel: sinine-haruldane või väga haruldane: 43,3 ° C (110 ° F) harv: 48,8 ° C (keskmiselt haruldane): 54,4 ° C (130 ° F) keskmine : 60 °C (140 °F) keskmise süvendiga: 65,5 °C (150 °F) hästi tehtud: 71,1 °C (160 °F)

6
Testige valmisolekut sõrmega, kui teil pole termomeetrit. Mõnikord nimetatakse seda “pöidla meetodiks”, saate testida, et näha, kuidas teie praad on valmis, surudes lihale õrnalt sõrmega ja vaadates, kui palju see annab. Seejärel puudutage oma nimetissõrme ühe käe pöidla vastu ja vajutage teise käega pöidla alumisse ossa, kõige lihamasse kohta. Selline tundub haruldane praad. Jätkake iga sõrmega, et saavutada järkjärguline valmisoleku tase: Harv: Nimetissõrm Keskmine – Harv: Keskmine sõrm Keskmine: Sõrmusesõrm Hästi tehtud: Väike sõrm

7
Lõika liha, kui olete mures liha valmimise pärast. Paljud inimesed tunnevad muret, et nende liha on liiga vähe küpsetatud või liiga küpsetatud. Mõned inimesed armastavad haruldast praed, samas kui teised ei puuduta liha, mille keskel on roosa. Kui valmistate süüa valivale sööjale või soovite lihtsalt veenduda, et teie praad on õige, lõigake see lihtsalt sisse ja kontrollige. Sa ei tee restoranis süüa. See maitseb ikka suurepäraselt.

8
Kata liha alati kinni ja lase puhata. Tõsta liha taldrikule, kata alumiiniumfooliumiga ja lase 10 minutit puhata, enne kui liha sisse lõikad. See võimaldab küpsetamise ajal kokku tõmbuvatel lihakiududel lõõgastuda ja mahla kogu lihas ümber jaotada. Praad on mahlasem ja maitsvam, kui lased sel puhata.

9
Kasutage malmist panni keskmisel-kõrgel kuumusel. Parimad pannid pliidil steigi valmistamiseks on malmpannid, mis lähevad väga kuumaks, jaotavad kuumuse ühtlaselt ja tekitavad lihale ühtlase kooriku. Kui malmpanni ei ole, siis kasuta panni või panni kõige paksema põhjaga, mis teil on.

10
Kasutage panni katmiseks kõrge kuumusega õli. Oliiviõlil on madal suitsupunkt, see suitseb väga kiiresti ja maitseb veidi mõrkjalt. Tahad õli, mis läheb kuumaks ilma liigselt suitsetamata. Ideaalsed on viinamarjaseemned, gramm või raps. Mõnele inimesele meeldib pannile lisada ka veidi võid, et lisada pähklimaitset. Võite selle lisada alguses või oodata, kuni praad ümber keerate.

11
Küpseta üks praad korraga. Ärge pange pannile liiga palju praade, vastasel juhul langeb pannil temperatuur ja praed küpsevad ebaühtlaselt. Praad ei võta kaua aega, nii et võtke aega ja tehke neid ükshaaval.Kui pann on kuum, asetage maitsestatud praad sisse, kukutage see pannile, et vältida pritsimist. t kuum ja liha ei särise, võta liha välja ja oota. Kui paned tüki steigi külmale pannile, saad sitke praad.

12
Küpseta 4-6 minutit mõlemalt poolt. Pane liha pannile ja jäta umbes viieks minutiks seisma. Lase sellel küljel karamellistuda. Te ei pea seda tormama, kontrollima ega midagi tegema. Lihtsalt laske lihal küpseda. Ärge suruge praad peale ega suruge seda pannile. Seda pole vaja teha. Küpsetage õhemaid praade kuni neli minutit ja paksemaid praade kuni kuus minutit, olenevalt sellest, kuidas praad teile meeldib. Pöörake praad teisele poole, kui see on valmis.

13
Pööra praad tangide või kahvliga ümber. Kui need on olemas, sobivad tangid suurepäraselt steigi küpsetamiseks, sest sa ei pea liha torkima. Ka kahvlid sobivad hästi, kuigi mõned inimesed eelistavad liha enne viilutamist mitte läbi torgata. See pole kummalgi juhul suur asi ja mõned inimesed vannuvad kummagi meetodi järgi.

14
Alandage kuumust ja vajadusel viimistlege praad. Kui teile meeldib praad harukordsel küljel, tuleks seda teha nii, et mõlemal küljel on paar minutit ja 10-15 minutit kaetult puhata. Aga kui teie praed on väga paksud või teile meeldivad need veidi rohkem küpsetatud, on parim viis neid küpsetada ahjus viimistledes. Tõsta praad ja plaat ahju keskel temperatuuril 275 kraadi F. Lõpetage seda 5–10 minutit, kuni temperatuur näitab termomeetril soovitud kohta või tunneb soovitud tugevust.

15
Kasutage kõvapuidust sütt. Lehtpuit, mida mõnikord nimetatakse “tükikeseks söeks”, põleb kõrgel temperatuuril lühikest aega, mistõttu on see ideaalne praadide valmistamiseks. Seda on lihtne süüdata ilma süütevedelikuta, nii et alustamiseks kasutage lihtsalt söelõõri ja ajalehte. Korraldage söepool ja soe pool, asetades söed grilli ühele küljele. See tähendab, et saate vajaduse korral küpsetada praade erineval küpsetusastmel, mis annab teile suurema kontrolli. Gaasigrilli kasutamisel keerake leek keskmisele või kõrgele. Tõenäoliselt peate praade gaasil veidi kauem küpsetama, kuid see on siiski suurepärane.

16
Pintselda steikide mõlemale poolele õli ja maitseained. Valmistage praed nii, nagu küpsetaksite neid muul viisil, tuues need toatemperatuurile ja maitsestades neid veidi enne tähtaega. Selle asemel, et panni või resti määrida, pintseldate lihale endale toiduõli.Mõned inimesed jätavad selle sammu vahele, kuid see on hea viis lihale kooriku saamiseks. Teise võimalusena soovivad mõned inimesed seda panna. tilk võid liha peale, pärast selle ümberpööramist.

17
Lase restil kuumeneda ja tõsta peale praed. Kui söed on valmis, pange grillrest ja grilli kaas tagasi, et jääks piisavalt aega kuumenemiseks. Söed küpsetavad grilli, kuid rest annab sellele maitsva kooriku ja grillijälgi. Kui grill läheb kuumaks ja söed on valmis, asetage praed grilli kuumale osale, nii et need särisevad.Mõned eelistavad küpsetamist. praed esmalt grilli külmale osale, seejärel praadige lõpus. See sobib hästi külmade praedide jaoks. Kui teie praad on toasoe, nagu see olema peab, praadige see esmalt.

18
Kata grill ja lase lihal küpseda. Pane praad grillile, pane grillile kaas ja lase lehtpuusuitsul liha maitsestada ning küpseta. Oodake umbes 4-5 minutit, kuni teete midagi. Pihviga ei juhtu midagi hullu. Lihtsalt jälgige taimerit ja laske grillil praadi küpsetada. Pöörake praad teisele poole ja laske sellel küpseda ja küpseta veel viis minutit. Olenevalt lõiketükkidest ja steigi temperatuurist tuleks seda teha kokku umbes 10 minuti pärast. Paljudele inimestele meeldib kena lihatükiga käed külge panna. Mõned inimesed vannuvad “ära puuduta seda” meetodit, samas kui teised eelistavad steiki ühtlaseks küpsetamiseks regulaarselt ümber pöörata. Tõde on see, et kumbki meetod pole vale ja mõlemad on suurepärased viisid korralikult küpsetatud liha valmistamiseks. Pöörake seda varakult ja sageli, kui soovite. Te ei ole restoranis ja te ei pea kiirustama.

19
Liigutage praad grilli jahedamasse ossa. Pärast praad röstimist peaks see olema peaaegu valmis, kui see pole juba tehtud. Küpsuse kontrollimiseks kasutage termomeetrit või sõrme ja viige praad grilli jahedamasse kohta, kui soovite seda kauem küpsetada. Kui praad on valmis, eemaldage see tulelt, asetage see taldrikule ja asetage see kaetult seisma. 10-15 minutit enne viilutamist ja serveerimist.

20
Valmistage lihtne grillmarinaad. Sega kausis kaks värsket hakitud küüslauguküünt, üks kaheksandik tassist oma lemmikpraekastet, paar tilka Worcestershire’i, 4 supilusikatäit oliiviõli ja tass kuiva punast veini. Sega marinaad plastikust Ziplockis. kotti, lisa praed ja marinaadi üleöö külmkapis. Ärge unustage lasta lihal enne grillimist toatemperatuurini soojeneda. Mõned inimesed eelistavad nii mitmekesiseid marinaate nagu Itaalia salatikaste, grillkaste, sojakaste ja sinep. Kui paned midagi praadile, kasuta seda eelnevalt marinaadina.

21
Tehke lihtne kuiv hõõrumine. Kui soovite, võib ürtide ja muude maitseainete kuiv hõõrumine olla suurepärane lisand lihatükile. Rohelised ürdid, nagu rosmariin, tüümian ja pune, võivad olla steigi jaoks suurepärased, samas kui punase pipra helbed, must pipar, koriander ja sinepiseemned võivad olla üllatavad lisandid. Kasutage maitseid, mis teile meeldivad. Kui soovite midagi üllatavat ja ebatavalist, proovige segada supilusikatäis värskelt jahvatatud või purustatud apteegitilliseemneid, aniisi, kaneeli, pipart ja nelki ning maitse järgi soola. Saadaval on ka palju kaubanduslikke kuivhõõrumisi. , millega saate katsetada. Neid on lihtne kasutada ja need võivad olla üsna head.

22
Valmista steigi katteks ürdivõi. Võtke üks poolpulk pehmendatud võid ja segage hästi kooritud, hakitud küüslaugu, hakitud ürtide ja sidrunikoorega. Vormi palk ja pane külmkappi. Maitsesta praad ohtralt soola ja pipraga mõlemalt poolt ning prae praad oliiviõlis. Küpsetamise viimasel minutil võta liitvõitükk ja viiluta kenasti paks tükk, et peale asetada.

23
Pealt viilutatud praad hakitud ürtidega. Pärast steiki grillimist, puhkamist ja viilutamist tükeldage peotäis värsket peterselli, koriandrit, tüümiani või rosmariini, et enne serveerimist liha katta. Värsked ürdid on suurepäraseks lisandiks grill-lihale, mida lisatakse viimasel minutil. Need lisavad roale aromaatset maitset ja erksat värvi.

24
Serveeri grillpraad sidruniviiluga. Vahemere piirkondades serveeritakse grill-liha harva ilma sidruniviiludeta, et neid peale pigistada. Sidrun võib grillitud steigile lisada heledust ja maitsmist, eriti kui peal on hakitud koriandrit.