Kuidas praad sulatada ilma seda rikkumata

Praadide külmutamine on suurepärane võimalus hoida neid värskena, kuni olete valmis neid valmistama, kuid drastilised temperatuurimuutused võivad kergesti rikkuda liha maitse ja tekstuuri ning soodustada kahjulike bakterite kasvu, kui on aeg need üles sulatada. Õnneks on mõned viisid, kuidas oma praed sügavkülmast grillile viia, ilma et see nende kvaliteeti kahjustaks. Lihtsaim viis on jätta need lihtsalt üleöö külmkappi seisma. Kui teil on kiire, võite need ka veekaussi uputada, kuni need saavutavad ohutu küpsetustemperatuuri.

1
Tõsta praed sügavkülmast külmkappi. Päev enne grillimist võtke praed sügavkülmast välja ja leidke neile koht külmiku ühel keskriiulil. Ärge muretsege nende lahtipakkimise pärast, et jätta need nii, nagu nad on pakendatud.Praadide viimine sügavkülmast külmkappi võimaldab neil järk-järgult sulada ja säilitada oma loomuliku mahlase tekstuuri.

2
Laske praadidel üleöö seista. Enamik lihatükke vajab optimaalse küpsetustemperatuuri saavutamiseks 18–24 tundi. Paksemad lõiked võivad nõuda veelgi kauem (mõnel juhul kuni 30 tundi), kuna nende sulamine keskelt võtab kauem aega. Praadide sulatamine külmkapis on mõnevõrra aeglane protsess, kuid see aitab neil sulada ühtlasemalt. Märkige üles täpne aeg, millal praed külmikusse asetate. Hea rusikareegel on visata need grillile mitte varem kui 12 tundi pärast seda, kui võtsite need eelmisel päeval sügavkülmast välja. Ärge kunagi laske oma praed toatemperatuuril välja seista. See võib anda kahjulikele bakteritele võimaluse sisse liikuda.

3
Tehke puutetest, et näha, kas praed on piisavalt sulanud. Kui teie praed on külmkapis olnud vähemalt 12 tundi, võtke need välja ja pistke neid. Need peaksid olema kõvad, kuid veidi andma, jaheda välistemperatuuriga ja ilma nähtava jäätumiseta. Kui vajate suuremat kindlustunnet, et teie praed on ohutu küpsetustemperatuur, saate neid soojendada, torgates lihatermomeetri ühe neist kõige paksemasse kohta. lõiked. Niikaua kui teie näit on madalam kui 40 °F (4 °C), on see valmis. Kui teie praadide sisetemperatuur on kõrgem kui 40 °F (4 °C), võib see olla hea mõte need välja visata (ja kontrollida, kas külmik töötab korralikult).

4
Tõsta praed uuesti suletavasse kilekotti. Eemaldage praed originaalpakendist ja asetage need kvarti- või gallonisuurusesse plastikust lukuga kotti. Liigsetest pakkematerjalidest vabanemine jätab praed vähem isoleerituks, võimaldades neil kiiremini soojust üle kanda.Kui teie praed on külmutatud vaakumkottides, võite need pakkida. Samuti võite praed lahti pakkida ja otse asetada. veevannis, kui sul pole kilekotte käepärast. See ei tohiks küpsetamisel mõjutada nende maitset ega tekstuuri.

5
Laske oma köögivalamusse kuuma vett. Keerake kuuma veekraan lahti ja laske sellel töötada, kuni see on nii kuum kui võimalik. Enamiku majapidamisvalamute puhul on see umbes 115–125 °F (46–52 °C). Mida soojem on vesi, seda kiiremini see külmutatud liha sulatab. Ideaalne temperatuur praadide kiireks ja ohutuks sulatamiseks on umbes 100 °F (38 °C). Mõned terviseeksperdid hoiatavad liha sulatamiseks kuuma vee kasutamise eest, viidates selle võime soodustada bakterite kasvu. Hiljutised uuringud on aga näidanud, et see on täiesti ohutu, kuna liha sulamiseks kulub vähem aega kui mikroobide levimiseks.

6
Täitke mahukas anum 2–3 tolli (5,1–7,6 cm) veega. Kui vesi on saavutanud soovitud temperatuuri, kasutage seda sügava keedupoti, pajanõu või serveerimiskausi täitmiseks. Olge ettevaatlik, et anumat mitte üle täita, peate kasutama ainult nii palju vett, et praed täielikult katta. Ükskõik milline anum, mille valite, peaks olema piisavalt ruumikas, et mahutada kõik küpsetatavad praed (nii pindala kui sügavuse poolest), koos veega, mida te neid sulatate. Võite kasutada oma köögivalamut ka sulatusanumana, eeldusel, et teil on piisavalt ruumi. Kui see puutub kokku toore lihaga, puhastage see kindlasti pärast seda!

7
Kastke praed vette. Asetage praed anuma põhja, võimaldades neil istuda vahetult veepinna all. Jätke iga steigi vahele 1–2 tolli (2,5–5,1 cm) vahe, et tagada nende ühtlane sulamine. Püüdke mitte lasta lahtistel praedidel kokku puutuda ega kattuda, kuna see võib pikendada nende üldist sulamisaega.

8
Lase praadidel 10-20 minutit sulada. Enamik jaotustükke vajab küpsetamiseks õige temperatuurivahemiku saavutamiseks vaid 5–10 minutit. Eriti paksud valikud võivad vajada lähemalt 20. Jätke sulatamisanum tööpinnale, et saaksite praadide edenemisel silma peal hoida ja tõmmake need välja niipea, kui need on valmis. Selleks, et praed ei tõuseks ohtlikule temperatuurile jättes need kuuma vette kauemaks kui 20 minutiks.Veevannis sulatatud praed võivad olla isegi mahlasemad kui külmkapis sulatatud praed, kuna külm õhk ei kuivata neid.

9
Veenduge, et teie praed on enne külmutamist korralikult suletud. Ideaaljuhul peaksite oma praed alati külmutama originaalpakendis või üksikutes vaakumkinnitatud kottides. Kui see pole võimalik, mähkige need tihedalt kilesse või lihunikupaberisse ja asetage suletavasse plastikust sügavkülmakotti. Nii ei teki pinnale jää tekkimise ohtu. Kui kasutate sügavkülma kotti, pigistage kotist enne selle sulgemist võimalikult palju liigset õhku välja. Õhu ja niiskuse kokkupuude võib põhjustada sügavkülmiku põletusi. , mis võib kergesti rikkuda liha maitset ja tekstuuri.

10
Vältige praadide sulatamist mikrolaineahjus. Kuigi võib olla ahvatlev praade kiiresti sulatada, kasutades mikrolaineahju sulatusseadet, pole see meetod soovitatav. Praadide sulatamine mikrolaineahjus võib muuta need sitkeks, küpseda ebaühtlaselt ja röövida neilt loomuliku mahla. Praadide sulatamine mikrolaineahjus ei säästa tegelikult palju aega. Kuumas veevannis on praed valmis grillimiseks või ahjuks. 5–10 minutiga, samal ajal kui enamik sulatustsüklit võtab aega vähemalt 3–4. Mikrolaineahjus sulatamisel on oht, et liha kogemata küpseb väljastpoolt või tõstab selle sisetemperatuuri piisavalt, et kutsuda esile baktereid.

11
Jahutage või sügavkülma sulatatud praed, mida te ei kavatse kohe kasutada. Võite oma praed pärast sulatamist külmikusse jätta kuni 4 või 5 päeva, muretsemata, et need halvaks lähevad. Kui otsustate need mingil põhjusel selle asemel uuesti külmutada, peaksid need säilima 6 kuud kuni aasta, kuni saate need sama aja jooksul tagasi sügavkülma. Teades, et teie praed säilivad pärast sulatamist mitu päeva head, Kui teil on plaanis suur kokkamis- või õhtusöök, saate need eelnevalt üles sulatada.