Kuidas sinki sulatada

Olenemata sellest, kas teil on kuumtöötlemata kondiga sink või soovite serveerida neid viile, mida olete sügavkülmas hoidnud, on sinki sulatamiseks mitu võimalust. Parim viis sinki ohutuks sulatamiseks on hoida seda külmkapis, kuid suuremate sinkide puhul võib selleks kuluda kuni nädal. Teine võimalus on asetada sink suurde kilekotti ja leotada seda mitu tundi külmas vees. Kui teil on tõesti näputäis, võite mikrolaineahjus küpsetada väiksemaid sinke, kuigi see meetod muudab liha tekstuuri ja maitset ning võite kogemata küpsetada liha välimisi kihte.

1
Asetage sink sügava äärega kaussi. Otsige oma kappidest üles singist suurem suure äärega kauss või küpsetuspann, kuhu singi sulamisel vett koguda. Võtke sink sügavkülmast välja ja jätke see alumiiniumfooliumi või pakendisse mähituna. Kui sulatate singiviile, asetage need õhukindlasse kotti. Asetage sink pannile või kaussi. See meetod võtab kõige rohkem aega, kuid see on parim viis singi ohutuks ja ühtlaseks sulatamiseks.

2
Pange sink külmkappi ja jätke 4-6 tunniks naela kohta. Avage külmkapp ja asetage pann või küpsetusplaat sisse. Aeg, mis kulub teie singi täielikuks sulamiseks, sõltub teie singi kaalust. Väiksemate sinkide puhul jätke need 4 tunniks külmikusse iga 0,45 kg singi kohta. Suuremate sinkide jaoks kulub 6 tundi 0,45 kg liha kohta. Näiteks kui teil on suur 8,2 kg sink, korrutage 18 6-ga, et saada 108 tundi. See tähendab, et peate singi 4,5 päevaks külmkappi jätma, et see täielikult üles sulaks. Kui teil on singiviile, mida te sulatate, saate need tõenäoliselt üles sulatada 12–24 tunni pärast. jätke kuumtöötlemata sink pärast sulatamist 1 päevaks külmkappi. Keedetud sinki võib pärast sulatamist kuni 3 päevaks külmikusse seista.

3
Eemaldage sink külmkapist ja küpseta see kohe. Võtke sink külmkapist välja ja lõigake see nikerdusnoaga läbi. Kui nuga liigub pingutuseta läbi singi, on see täielikult üles sulanud. Kui sulatasite kuumtöötlemata singi, kavatsege see küpsetada kohe pärast selle eemaldamist. Kui olete keedetud sinki üles sulatanud, võtke see enne serveerimist külmkapist välja ja eemaldage pakend. Soovi korral võid soojendada, aga maitsev roog on ka külm sink! Kui sink pole täielikult sulanud, tõsta see tagasi külmkappi ja jäta veel 2-12 tunniks, olenevalt külmumisastmest. .Hoidke luu alles pärast seda, kui olete kondiga singi söömise lõpetanud. Sellest saab valmistada maitsvat puljongit! Kui plaanid muutuvad, võid singi uuesti külmutada, kui see pole külmikus seisnud üle 3 päeva.

4
Asetage sink suletavasse kilekotti ja sulgege see. Võtke sink sügavkülmast välja ja eemaldage see originaalpakendist. Võtke suur kilekott, kuhu teie sink mahub, ja avage see ülaosas. Viige sink ettevaatlikult kotti ja suruge enne selle sulgemist õhk välja mõlema käega. See meetod on palju kiirem kui selle külmikus sulatamine, kuid see nõuab teilt veidi rohkem pingutust. Samuti ei saa te sinki pärast uuesti külmutada. Kui teie sink on tõesti suur, võib selle jaoks piisavalt suure koti leidmine olla valus. Otsige toidupoest eriti suuri toidukotte, et neid kätte saada. Kui sulatate viilutatud sinki, võite selle sulatada originaalpakendis, kui see on suletud ja õhukindel. Te ei saa sinki sulatada soojas kohas. vesi. Kui teete seda, võivad teie singi välimised kihid soojeneda üle 40 °F (4 °C), mis on minimaalne künnis ohtlike bakterite kasvuks teie lihas.

5
Kastke sink 30 minutiks külma kraanivette naela kohta. Võtke suur pott välja ja asetage sink sisse, et veenduda, kas sink sobib. Seejärel lülitage kraanikauss sisse ja seadke see kõige külmemale temperatuurile. Oodake 45 sekundit, et vesi saaks jahtuda, ja asetage pott kraanikaussi. Sulamisaeg sõltub teie singi suurusest. Sulatage seda 30 minutit iga naela (0,45 kg) singi kohta. Näiteks kui teie sink kaalub 5,4 kg (12 naela), korrutage 12 30-ga, et saada 360 minutit. See tähendab, et peate 5,4 kg kaaluvat sinki 6 tundi külmas vees sulatama. Viilutatud sinki saab sel viisil üles sulatada 1–2 tunniga.

6
Vahetage vett iga 30 minuti järel, et see jääks külmaks. Teie potis olev vesi hakkab soojenema, kui see puutub kokku seda ümbritseva õhuga. Vee soojenemise vältimiseks vahetage vett iga 30 minuti järel. Keerake kraan kõige külmemasse asendisse ja kallutage pott vana vee tühjendamiseks. Täitke pott uuesti ja keerake kraan kinni.

7
Küpseta või serveeri sink kohe, kui see on sulanud. Kui olete singi vajaliku aja üles sulatanud, võtke see potist välja ja proovige nikerdusnoaga läbi lõigata. Kui nuga lõikab singi kergesti läbi, on see küpsetamiseks või serveerimiseks valmis. Kui see pole veel valmis, pange see tagasi kotti ja sulatage veel 1-2 tundi. Külmas vees sulatatud sinki ei saa uuesti külmutada.

8
Asetage külmutatud sink mikrolaineahjukindlasse anumasse. Minge oma kapi juurde ja leidke mikrolaineahjus sobiv anum, mis on teie singi mahutamiseks piisavalt suur. Klaas ja värvimata keraamika on ohutud, kuid võite alati kontrollida, kas kausi, panni või taldriku põhjas on “mikrolaineahjus kõlblik” või kolm lainelist joont (mikrolaineahjus töötavate materjalide rahvusvaheline sümbol). Eemaldage singilt ümbris ja asetage see kohale. see taldrikule või pannile.See meetod on kiireim, kuid see on laialt levinud kui halvim viis singi sulatamiseks. Võite kogemata osa singist küpsetada ja see muudab liha tekstuuri, et muuta see vähem meeldivaks. , kui teil on näpuotsaga, võite singi sulatada mikrolaineahjus. Sink peab mahtuma mikrolaineahju. See tähendab, et enamikku keskmisi ja suuri sinke ei saa sel viisil sulatada.

9
Küpseta sinki mikrolaineahjus 15–45 minutit sulatusrežiimil. Asetage sink mikrolaineahju ja seadke mikrolaineahi sulama. Kui teie mikrolaineahjus ei ole sulatusseadet, seadke mikrolaineahi madalaimale võimsusele. Väiksemaid sinke saab sulatada ligikaudu 15 minutiga, kuid paksemate või suuremate sinkide sulatamiseks võib kuluda kuni 45 minutit. Kontrollige sinki iga 5-10 minuti järel, vajutades seda, et näha, kas see pehmeneb. Kui see on pehme, proovige sinki lõigata. Kui singist saab noa kergesti läbi, on see üles sulanud.

10
Küpseta sink kohe pärast sulatamist. See samm on eriti oluline, kui küpsetate sinki mikrolaineahjus, kuna osa lihast võib olla mikrolaineahjus küpsenud. Niipea, kui teie sink on sulanud, võtke see välja ja küpsetage. Te ei saa sinki uuesti külmutada, kui olete selle mikrolaineahjus sulatanud.