Kuidas valmistada külmutatud sinki

Maitsev õrn sink võib olla iga toidukorra osa, olgu see siis suur pidulik koosviibimine või lihtne argipäevane õhtusöök. Kui teie sügavkülmikus on sink, on teil lihtne õhtusöök! Teie valmistamisaeg sõltub sellest, kas otsustate singi enne küpsetamist sulatada või mitte. Igal juhul on külmutatud singist lihtne valmistada lihtne ja maitsev pearoog.

1
Laske oma singil külmkapis sulada, kui aega lubab. See on kõige ohutum viis singi sulatamiseks, kuid võtab ka kõige rohkem aega. Asetage külmutatud sink ääristatud pannile või küpsetusplaadile, et sulamisprotsessi käigus tekkivad tilgad kinni hoida. Asetage sink oma anumasse külmiku madalaimale riiulile. Singi sulatamine külmkapis võtab 1 naela (0,45  kg) kohta umbes 4–6 tundi. Kui sink on suurem kui 10–11 naela (4,5–5,0 kg), võib sink sulamiseks kuluda kuni 7 tundi 1 naela (0,45 kg) kohta. Laske 10-naelasel (4,5 kg) singil külmkapis 2–3 päeva sulada. Pärast seda, kui sink on külmkapis üles sulanud, võib seda enne küpsetamist hoida külmikus 3–5 päeva. Võite selle ka uuesti külmutada, kui te seda selle aja jooksul ei küpseta.

2
Sulatage sink külmas vees, kui teil on rohkem aega. Mähi sink kindlalt õhukindlasse kilekotti. Ühendage kraanikauss vooluvõrguga ja asetage sink sinna. Seejärel täitke kraanikauss külma veega. Tühjendage see iga poole tunni järel ja asendage vesi, et see jääks piisavalt külmaks. Laske 1 naela (0,45  kg) singi kohta umbes 30 minutit sulada. Veenduge, et vesi oleks külm, mitte soe ega kuum. Kui vesi ei ole külm, võib singi välispind soojeneda 40 °F (4 °C) enne singi sisemuse sulamist. Nii kõrged temperatuurid võivad põhjustada bakterite kasvu ja toidumürgitust. Küpseta sink kohe pärast ülessulatamist külmas vees. Selle meetodiga ei saa seda uuesti külmutada.

3
Viimase abinõuna kasutage singi sulatamiseks mikrolaineahju. Lülitage mikrolaineahi sulatusrežiimile. Kontrollige oma mikrolaineahju kasutusjuhendist õiget sulatusaega, mis põhineb teie singi kaalul. See meetod ei ole ideaalne suuremate lihatükkide jaoks. Liha küpseb ebaühtlaselt, kui väljastpoolt hakkab küpsema, enne kui sisemus on sulanud. Mõned osad võivad kuivada ja üle küpseda. Vältige üle 2 naela (0,91 kg) liha sulatamist mikrolaineahjus. Pärast mikrolaineahjus sulatamist tuleks sink kohe küpsetada. Ärge külmutage seda uuesti.

4
Aja säästmiseks jätke sulatamine üldse vahele. Külmutatud sinki saate küpsetada ilma seda eelnevalt sulatamata. Jätke toiduvalmistamiseks lisaaega. Külmutatud singi küpsetamine võtab sõltuvalt selle suurusest umbes 50% kauem aega kui sulatatud singi küpsetamine.

5
Seadke ahi temperatuurini 325 °F (163 °C). Olenemata sellest, kas teie sink on eelküpsetatud või kuumtöötlemata, tuleb seda ahjus kuumutada samal temperatuuril. Keedetud singid tuleks uuesti soojendada sisetemperatuurini 140 °F (60 °C). Kuumtöötlemata singid tuleb küpsetada sisetemperatuuril 145 °F (63 °C). Eelkeedetud sinki võib süüa külmana. Tõenäoliselt maitseb see aga paremini, kui seda uuesti soojendada.

6
Aseta sink alumiiniumfooliumiga röstimispannile. Pane esmalt foolium röstimisahju põhja. Aseta sink selle peale, rasvasem pool ülespoole. Rösti põhja vooderdamine fooliumiga hõlbustab pärast puhastamist.

7
Lisage umbes 1–2 tassi (120 ml) vedelikku ja katke sink tihedalt fooliumiga. Vedelik aitab hoida teie liha niiskena. Ärge pange siiski liiga palju. Samuti sulab rasv singilt küpsetusprotsessi käigus ja niisutab seda. Vedelikuks võite kasutada vett, puuviljamahla, siidrit, veini või isegi koolat. Ärge kartke katsetada. Veenduge, et sinki kattev foolium oleks niiskuse lukustamiseks tihedalt suletud.

8
Pane sink ahju ja küpseta õige kaua. Teie singi valmimisaeg sõltub singi tüübist ja kaalust. Kontrollige singi sisetemperatuuri lihatermomeetriga. Küpseta sulatatud tervet sinki 1 naela (0,45 kg) kohta umbes 18–20 minutit. Küpseta sulatatud poolikut sinki 1 naela (0,45  kg) kohta umbes 22–25 minutit. Pidage meeles, et külmutatud singi küpsetamine võtab umbes 50% kauem aega kui sulatatud singi küpsetamine.

9
Glasuurige sink, kui selle sisetemperatuur jõuab 57 °C (135 °F). Eemalda singilt fooliumikate. Glasuurige sink rikkalikult harjaga, kasutades teie valitud glasuuri. Proovida saate palju erinevaid maitsvaid glasuuriretsepte. Põhikomponendid sisaldavad tavaliselt vürtsikat koostisosa, sageli sinepit, koos millegi magusaga, nagu pruun suhkur, mesi, marmelaad, mahl, šerri või vahtrasiirup. Võite lisada ka muid vürtse ja maitseaineid, nagu nelki, küüslauku või ingverit. Püüdke saavutada pasta tekstuuriga paks glasuur, et see lihtsalt singilt maha ei libiseks. Kuiva koostisosa, näiteks jahu või sinepipulbri lisamine aitab glasuuri paksendada.

10
Tõstke ahju temperatuur 204 °C-ni (400 °F). Pane sink tagasi ahju. Jätke see katmata. Küpseta seni, kuni glasuur tundub kõrbenud. Selleks peaks kuluma umbes 15-20 minutit.

11
Eemaldage sink, kui selle temperatuur on 135–140 °F (57–60 °C). See on paar kraadi madalam kui küpsussoovitav minimaalne sisetemperatuur. Lase singil 10-15 minutit puhata. See jätkab küpsetamist selle aja jooksul, kuni see saavutab õige temperatuuri. Singi eemaldamine enne selle täielikku kuumenemist hoiab ära liha üleküpsemise. Enne serveerimist kontrollige lihatermomeetriga, et teie singi sisetemperatuur oleks pärast puhkeperioodi vähemalt 145 °F (63 °C).

12
Asetage külmutatud sink kiirkeedupotti. Pane see aluse peale. Parima maitse saamiseks veenduge, et see on allapoole. Veenduge, et teie lihatükk mahuks kiirkeedupotti. Ärge proovige kiirkeetjas liiga paksu liha küpsetada. Peate selle nii kauaks jätma, et väliskülg oleks täiesti üleküpsenud, samal ajal kui seest on peaaegu üldse küpsenud.

13
Valage singile kaste või glasuur. Singiga sobivad väga hästi magusad kastmed. Olge oma koostisainetega loominguline. Proovige segu vahtrasiirupist, pruunist suhkrust ja purustatud puuviljast või puuviljamahlast, näiteks ananassist.

14
Kinnitage kaas ja keetke kõrgel rõhul umbes 35 minutit. Valige “käsitsi” seade ja seejärel reguleerige aeg 35 minutiks. Enne kiirkeedupoti avamist laske rõhul vabaneda. Pidage meeles, et külmutatud liha küpsetamine võtab kauem aega kui sulatatud liha. Need juhised põhinevad väikese külmutatud singi küpsetamisel. Teie retsept võib eeldada, et sink on sulanud, nii et kohandage retsepti aega vastavalt. Küpseta külmutatud liha umbes 50% kauem kui sulatatud liha.

15
Võtke sink välja ja paksendage oma kaste. Vahusta 1 supilusikatäis (15 mL) maisitärklist ja 2 supilusikatäit (30 mL) külma vett, kuni segu on ühtlane. Lülitage kiirkeetja praadimisasendisse ja segage segu sees oleva vedeliku hulka. Kastme võib paksendada ka maisitärklise asemel või ja jahu seguga. Sulata mikrolaineahjus taldrikul 1 supilusikatäis (15 mL) võid. Vahusta see umbes 1,5 supilusikatäit (22 ml) jahuga. Lisage see vedelikule ja segage.

16
Kuumuta kaste keemiseni, kuni see on paks. Jätkake segamist, kuni kaste on saavutanud soovitud konsistentsi. Lülitage kiirkeetja välja ja valage kaste singile. Kontrollige singi sisetemperatuuri alati enne söömist lihatermomeetriga. Temperatuur peaks olema 145 °F (63 °C).