Kuidas sinki külmutada

Sink on maitsev liha, mis leiab teretulnud koha õhtusöögilaudadel pühadetoitude puhul või leivaviilude vahel igapäevaste võileibade jaoks. Kui küpsetate liiga palju või soovite seda maitsvat glasuuritud sinki mõneks muuks korraks säilitada, on teil õnne. Singi, nagu enamikku teisi lihatooteid, võib sügavkülma panna ja ohutult sulatada. Peate vaid veidi pakkima ja kottima, et maitse kinnituks, et see oleks sama hea ka järgmisel söömisel.

1
Kuivatage sink paberrätiku või lapiga. Kuigi keetmine eemaldab suure osa kuumtöötlemata singis olevast niiskusest, peate siiski eemaldama singi pinnalt võimalikult palju ülejääke. Liigne niiskus võib põhjustada sügavkülmas põletust ja jäikust, mis mõjutab selle maitset sulatage ja soojendage uuesti.

2
Jätke sink külmkappi umbes kaheks tunniks, et sink täielikult jahtuda. See kuivatab sinki veelgi ja valmistab selle ette sügavkülma asetamiseks. Kontrollige singi seisundit tunni aja pärast, et näha, kas see on jahtunud. Singi jahtumise aeg sõltub erinevatest teguritest, näiteks sellest, kui kuum see serveerimisel oli, kui kaua see oli söömise ajal väljas ja kui külm külmkapp on.

3
Asetage kogu singikogus sügavkülmakindlasse kotti. Eemaldage kotist võimalikult palju õhku. Õhu jätmine kotti võib põhjustada ebaühtlast külmumist või muuta singi kõvaks. Kui teil on tolmuimeja, kasutage seda õhu eemaldamiseks kotist vastavalt juhistele. Kui teil seda pole, asetage kõrs kotti ja sulgege kott selle ümber; imege kogu õhk läbi kõrre välja, seejärel võtke kõrs kiiresti välja ja sulgege kott.

4
Mähi kotti pandud sink tihedalt alumiiniumfooliumiga kokku ja märgi sellele kuupäev. Pakkimine kaitseb sinki veelgi sügavkülma põlemise eest ja säilitab maitse. Keedetud sink säilib sügavkülmas ohutult kuni kaks kuud. Toidu sügavkülma asetamise ajal on lihtne unustada, eriti nädalaid hiljem. Kuupäeva püsimarkerisse kirjutamine tagab, et jääte sellesse ajavahemikku.

5
Vabastage sügavkülmas singi jaoks ruumi ja asetage see sisse. Liha külmutamiseks on kõige ohutum koht kõige madalamal riiulil, kus sügavkülmik on kõige külmem.

6
Jahuta sink maha, asetades selle umbes tunniks külmkappi. Jahutamine muudab singiga töötamise lihtsamaks ning aitab ka eemaldada pinnalt liigset niiskust.

7
Lõika sink väiksemateks portsjoniteks, kui te pole seda juba teinud. Lõika sink terava noaga viiludeks või tükelda ja kuubikuteks. Tükid võivad olla nii suured kui väikesed, kuid need peaksid olema suhteliselt ühtlase suurusega. Ligikaudu ühesuuruste tükkide hoidmine tagab, et sink külmub ja sulab ühtlaselt.

8
Eraldage viilud või tükid portsjonisuurusteks. Tehke suurel taldrikul singi üksikutest portsjonitest mitu rühma. Üks singiportsjon on 3 untsi (85 g), mis on ligikaudu sama kaal kui kaardipakk. Portsjonite suurust võib üldiselt mõõta ka peopesa suurusena, kuigi see võib olla raskem kasutada singiviilude juhendina.

9
Asetage singi üksikud portsjonid sügavkülmikusse sobivatesse kottidesse. Igas kotis peaks olema kogus, mille sulatamine ja täielik söömine on teile mugav, kuna te ei soovi sinki pärast ülessulamist uuesti külmutada. Näiteks kui soovite õhtusöögiks süüa kaks portsjonit sinki, pange kaks portsjonit. kotti. Olenevalt sellest, kui suuri portsjoneid soovite, võite vajada galloni-, kvarti-, võileiva- või nende kolme kombinatsiooni.

10
Eemaldage kotist nii palju õhku kui võimalik. Seda saab kõige tõhusamalt teha vaakumtihendiga. Kui teil seda ei ole, saate suurema osa õhust eemaldada, asetades kotti kõrre, sulgedes kõrre ümber oleva tihendi ja imedes seejärel õhu välja. kui suurem osa õhust on välja imetud, tõmmake õled kiiresti välja ja sulgege kott.

11
Mähi üksikud portsjonite kotid alumiiniumfooliumiga ja kirjuta neile kuupäev. Alumiiniumfoolium lisab täiendava kaitsekihi sügavkülma põlemise eest. Sügavkülmas säilib sink ohutult kuni kaks kuud.

12
Pange alumiiniumfooliumisse mähitud singikotid sügavkülma. Enne sulatamist laske neil kindlasti täielikult külmuda. Selleks võib kuluda kõige rohkem päev, kuigi seda aega mõjutab see, kui külmas sügavkülmikut hoiate.

13
Hoidke kuumtöötlemata singi portsjoneid originaalpakendis. Kui ostate poest terve singi või singi portsjonid ja ei plaani neid suhteliselt kiiresti küpsetada, võite need lihtsalt sügavkülma panna, kuni originaalpakend pole purunenud. Kui originaalpakend avaneb, peab sinki saastumise ja sügavkülma põlemise eest kaitsmiseks täiendavalt mähkima.

14
Kott avatud, kuumtöötlemata singi portsjonid vastavalt portsjoni suurusele. Asetage kuumtöötlemata sink kottidesse, nii et teil on vaja sulatada ainult nii palju, kui korraga jõuate, või suurde kotti, kui see on terve sink.

15
Mähi kuumtöötlemata singi kotid alumiiniumfooliumiga ja kirjuta neile kuupäev. Fooliumisse pakkimine vähendab singi sügavkülma põlemise tõenäosust ja säilitab maitse veelgi. Kui teate, mis kuupäeval kotid sügavkülma asetasite, saate teada, kui kaua need on sügavkülmas seisnud. Kuumtöötlemata sink säilib sügavkülmas umbes 4 kuud.

16
Tühjendage sügavkülmas ruumi ja asetage sink sisse. Laske singil enne sulatamist täielikult külmuda; see ei tohiks kesta kauem kui üks päev.