Kuidas sinki keeta

Hea sink on paljude majapidamiste põhitoode selliste pühade puhul nagu tänupühad, jõulud ja lihavõtted. Singi keetmine on suurepärane viis toiduvalmistamise käigus soovitud maitsete lisamiseks. Pole vaja isegi pealmisele glasuuri teha, kui ei taha.

1
Sulatage sink hästi enne küpsetamist, kui see on külmutatud. Külmutatud sinki võib külmkapis üleöö sulatada või paar tundi külmas vees leotada. Kui ostsite vinnutatud singi, on soolasuse eemaldamiseks soovitatav paar tundi leotada. Võtke sink kaks tundi enne küpsetamist külmkapist välja, et sink ühtlaselt keeks.

2
Vajadusel eemaldage nahk. Tehke terava noaga sisselõige varre põhja poole (kus sink muutub kitsamaks) ja koorige nahk õrnalt tagasi. Kindlasti jätke rasvakiht (valge osa) puutumata. Naha võib säilitada ja kasutada supipõhjana või viiludeks ja frittimiseks koduste sealihakoorikute jaoks.

3
Aseta sink suurde potti. Jälgi, et sink potti kinni ei jääks, aga jälgi ka seda, et sink ei saaks nii palju liikuda. See aitab teil toiduvalmistamise protsessi kontrollida.

4
Täitke pott külma veega kuni ¾ täis. Lisa soovitud maitseained, puljong või vein, kuid ole ettevaatlik, et potti üle ei täituks.

5
Viige vesi temperatuurini. Kui sink hakkab keema, vähenda kuumust nii, et sink hakkab podisema, ja pane potile kaas. Eeldatav küpsetusaeg on 20–25 minutit naela kohta, kui vesi jõuab keemiseni. Kühveldage kokku ja visake peale tekkinud vaht lusikaga.

6
Küpsust kontrolli lihatermomeetriga. Sisestage termomeeter liha kõige sügavamasse kohta ja lugege temperatuuri. Soovitatav singi sisetemperatuur on 68 °C (155 °F). Kui glasuurite sinki, lõpetage keetmine enne, kui singi temperatuur on 68 °C (155 °F). Glasuurimisprotsess nõuab reisi ahju, mis jätkab singi küpsetamist.

7
Jäta sink mitmeks tunniks vedeliku sisse seisma. Sink imab jätkuvalt maitsestatud vee maitseid ja muutub glasuurimiseks ja/või nikerdamiseks piisavalt jahedaks.

8
Kui soovite singi glasuurida, lõigake sink. Lõika rasv umbes 0,64 cm (1–4 tolli) paksuseks. Seejärel tee ülejäänud rasva sisse ristviirutuse mustriga lõiked. See aitab glasuuril sügavamale liha sisse imbuda. Kui te sinki ei glasuuri, jätkake 4. toiminguga. Püüdke skoorides mitte läbi torgata liha ennast.

9
Valmistage glasuur ja määrige see singile. Kata nii palju singi ülaosa kui võimalik.

10
Asetage glasuuritud sink pannile ja asetage see eelkuumutatud 204 °C (400 °F) ahju. Küpseta 15 minutit või kuni glasuur on muutunud ilusaks kuldpruuniks.

11
Enne nikerdamist laske singil 20 minutit puhata. Kui sink on valmis, on see väga kuum, mistõttu on peaaegu võimatu korralikult lõigata.

12
Kui ostsite kondiga singi, nikerdage sink mööda luud. Tehke terava noa või elektrilise viilutaja abil luuga paralleelne lõige, seejärel tehke lõige 45 kraadise nurga all. Eemaldage äsja tehtud lihakiil ja hakake tegema õhukesi viilu, mis on luuga risti. Võtke tehtud viilud peotäie kaupa ja tõstke need serveerimisvaagnale. Ka luud, nagu värske singi koor, võib säilitada ja kasutada maitsva supipõhjana.

13
Lõika kondita sink pooleks ja tee mõlemast poolest viilud. See aitab reguleerida iga nikerdatud viilu suurust. Parimate tulemuste saamiseks kasutage värskelt teritatud nuga või elektrilist viilutajat.

14
Kui pidu on lõppenud, pange ülejäägid külmkappi. Asetage sink suletud anumasse ja nautige seda uuesti kuni nädal aega. Kui soovite sinki sügavkülma panna, võite seda säilitada sügavkülmakindlas anumas kuni kuu.