Kuidas puhastada Keurigi veehoidlat

Keurigi kohvimasinaga pole aurava tassi joe valmistamine kunagi olnud lihtsam. Aga kui lihtne on neid puhastada? Kuigi mõningaid Keurigi osi saab lahti võtta ja nõudepesumasinast läbi lasta, tuleb teisi komponente, nagu eemaldatav veemahuti, käsitsi puhastada. Hea uudis on see, et see protsess on kiire ja valutu. Saate oma Keurigi veemahutit tavapäraseks puhastamiseks õrnalt sooja seebiveega puhastada või põhjalikumaks katlakivieemalduseks lahjendatud valget äädikat kasutades läbida mõned keetmistsüklid.

1
Lülitage Keurig välja. Enne puhastamise alustamist veenduge, et teie Keurig on välja lülitatud ja vooluvõrgust lahti ühendatud. Kasutate seadmes ja selle ümbruses palju vett, nii et soovite elektrilisi komponente kaitsta. Kui pruulimiskambris on K-tassi kauss, võtke see välja ja visake see ära. Keurigi saate välja lülitada, keerates vanemate mudelite tagaküljel olevat sisse-/väljalülitit või vajutades ja hoides all toitenuppu uuemal juhul. -ekraaniga mudelid. Enne jätkamist oodake, kuni ekraan ja toitetuli on täielikult kustunud.

2
Eemaldage ja tühjendage veepaak. Tõstke reservuaaripaak otse aluselt, seejärel tõmmake kaas ära ja asetage see kõrvale. Valage vana vesi kraanikaussi välja. Raputage välja nii palju liigset niiskust kui võimalik. Peaksite saama harjumuseks vahetada Keurigi reservuaari vett iga päev, isegi kui see on puhastuste vahel.

3
Pühkige alus niiske lapiga puhtaks. Kui olete reservuaari enda küljest lahti võtnud, puhastage kiiresti seadme ala, kus see paigal on. Alusel võib olla kõva vee plekke või kohvipaksu. Need muutuvad aja jooksul hullemaks, kui neid ei ravita. Vaatamise ajal otsige masina muid osi, mida võiks ära pühkida, näiteks tila, kruusialus või kohvi valmistamise kambri ümbrus. Saate puhastada enamikku Keurigi välispinda lihtsalt pühkides sooja veega maha.

4
Puhastage reservuaari sisemust sooja seebiveega. Lisage sooja veega täidetud kraanikaussi väike kogus lahjat vedelat pesuainet ja segage seda käsitsi. Kastke reservuaar seebilahusesse ja liigutage sisemust õrnalt käsna või puhta lapiga üle. Keskenduge väikesele pordile ja võrgusilmale reservuaari põhjas, kus kogunemine on tõenäoliselt kõige suurem. Eriti tugevate plekkide või kogunemise korral laske reservuaaril enne puhastamist 10–15 minutit seebilahuses leotada. Ärge tehke seda. unustage ka kaane alumine külg üle minna.

5
Loputage veemahuti põhjalikult. Laske reservuaari seest ja väljast värsket kuuma vett. Suunake voog mõneks sekundiks üle pordi ja ekraani, et veenduda, et need on piisavalt selged. Kui olete loputamise lõpetanud, tühjendage veepaak täielikult. Loputage kindlasti maha kõik seebijäägid, muidu võib see tekitada plastpinnale kile ja mõjutada kohvi maitset.

6
Kuivatage reservuaar puhta pehme rätikuga. Parima tulemuse annab mikrokiust rätik või imav seemisnahk. Võite ka reservuaari tagurpidi keerata ja mõneks tunniks täielikult õhu käes kuivama jätta. Kui see on kuivanud, pange reservuaar tagasi oma alusele, pange kaas tagasi ja nautige oma järgmist tassi kohvi!Jätte reservuaari kaas õhu käes kuivamise ajaks kindlasti maha, et vältida niiskuse sissejäämist. Mahuti kuivatamine paberiga rätik või tavaline riie võib maha jätta väikesed kiud, mis võivad seejärel leida tee teie kohvi sisse.

7
Tühjendage veemahuti. Kui kasutate oma Keurigi väga sageli ja seda pole pikka aega puhastatud, võib see vajada täielikku katlakivieemaldust. Alustuseks valage järelejäänud vesi reservuaarist välja ja asetage see tühjalt alusele. Siit saate kasutada reservuaari spetsiaalse omatehtud puhastuslahuse hajutamiseks läbi masina. Katlakivi viitab looduslikele mineraalsademetele veest, mis koguneb aja jooksul pindadele. Kui otsustate oma Keurigi katlakivi eemaldada, Kui olete lõpetanud, puhastage veemahuti kindlasti eraldi.

8
Täitke mahuti võrdsetes osades vee ja destilleeritud valge äädikaga. Tavalist valget äädikat saab kasutada Keurigi ohutuks katlakivi eemaldamiseks ilma tugevatoimelisi kemikaale kasutamata. Valage selle lahjendamiseks äädikaga paar untsi jahedat vett. Täitke mahuti umbes kahe kolmandiku ulatuses. Äädikas on suurepärane looduslik puhastusvahend. See on mahe, mittetoksiline ja loputatakse kergesti, jättes teie kohvimasina puhtaks ja desinfitseerituks. Kui keetmistsükkel on aktiveeritud, tõmmatakse äädikasegu läbi masina veetoru ja tila, kõrvaldades seestpoolt kogunemise.

9
Käivitage kuuma äädikalahusega paar tõmbamistsüklit. Äädika happesus aitab lahustada kaltsiumi ladestusi ja kõva vee plekke masina sees. Kasutage tilast väljuva kuuma sisu kinnipüüdmiseks suurt kruusi või muud anumat. Jätkake äädikalahuse ringlust, kuni mahutisse ei jää midagi. Ärge asetage K-tassi keetmiskambrisse. Üritate lihtsalt masina sisemust äädikalahusega loputada. Käivitage Keurig suurima tassi seadistusega, et hoida masinast läbi voolav maksimaalne kogus vett. Visake kasutatud äädikalahus pärast iga tsüklit minema.

10
Vajadusel puhastage muud alad. Mõned Keurigi osad, nagu tila ja keedukamber, võivad olla käsitsi puhastamiseks ligipääsetavad. Kui nendes piirkondades on mineraalaineid alles, võite neid puhastada kasutamata hambaharja või käsna nurgaga. Täpsustage hambaorku või kirjaklambriga väikesed augud ja praod, näiteks K-tassi sektsiooni ümber olevad sooned.

11
Tehke korduvaid keetmistsükleid ainult veega. Tühjendage mahuti ja täitke see uuesti värske või destilleeritud veega. Käivitage veel kaks või kolm tsüklit, et veenduda, et kogu äädikas on välja loputatud. Jätkake Keurigi kasutamist, kuni vesi on täiesti puhas ja lõhnatu. Võimalik, et peate reservuaari paar korda tühjendama ja uuesti täitma, enne kui püsivad äädika noodid täielikult hajuvad. Kui teie Keurig on eriti määrdunud, võib olla hea mõte lase äädikalahusel masinas 20-30 minutit enne selle välja loputamist seista.