Kuidas Keurigi katlakivi eemaldada

Aja jooksul võib Keurigsil tekkida katlakivi, mis mõjutab masina jõudlust ja selles valmistatava kohvi maitset. Õnneks on Keurigi katlakivi eemaldamine puhastuslahuse või mõne lihtsa majapidamises kasutatava koostisaine abil lihtne.

1
Eemaldage õllepruulist kõik Keurigi k-cup pakendid. Võite ka lehtri või topsihoidja välja võtta või sisse jätta. Lehtri või topsihoidja sisse jätmine aitab juhtida äädika/puhastuslahuse väljalasketilasse ja vältida selle mahavalgumist.

2
Võtke reservuaar Keurigist välja ja valage vesi kraanikaussi. Kui sees on veefilter, võtke see välja ja pange kõrvale.

3
Veenduge, et automaatse väljalülituse seadistus on välja lülitatud. Peate laskma mis tahes puhastuslahusel suuremates Keurigides pikka aega seista ja selle aja jooksul peab pruul olema sisse lülitatud.

4
Täitke veepaak poolenisti destilleeritud valge äädikaga. Kasutate ühe osa valget äädikat ühe osa vee kohta. Lahjendamata äädika kasutamine võib masina sisemust kahjustada. Vältige õunasiidri äädika kasutamist. Kuigi Keurigi katlakivi eemaldamiseks on võimalik kasutada õunasiidri äädikat, peate kogu maitse välja saamiseks loputama värske veega. Võite selle asemel kasutada ka sidrunimahla. Lihtsalt täitke veepaak poolenisti sidrunimahlaga. Kui kogunemine pole liiga halb, täitke see ainult kolmandiku ulatuses.

5
Täitke reservuaar ülejäänud tee veega. Ärge minge ülemisest täitejoonest mööda. Vesi lahjendab äädikat ja muudab selle Keurigi jaoks ohutumaks.

6
Asetage keraamiline kruus tila all olevale alusele. Eesmärk on midagi, mis mahutab umbes 10 untsi (300 milliliitrit), nii et teil ei tekiks ülevoolu ega leke.

7
Valmistage tass kuuma vett, seejärel valage vesi kraanikaussi. Äädikas voolab läbi masina ja lahustab kogu katlakivi.

8
Jätkake pruulimist ja vee väljalaskmist, kuni reservuaar on peaaegu tühi. Enamik Keurigi õlletootjaid ütleb ekraanil “Add Water” või vilgub valgust. Kui kasutate väiksemat pruulimismasinat (nt K10 Mini Plus või K130 Brewer), siis lülitage see välja just siis, kui see hakkab teie kruusi tilkuma kuuma vett.

9
Laske ülejäänud äädikas reservuaaris neli tundi seista. Kui reservuaar on peaaegu tühi ja masin näitab “Lisa vett”, peatage keetmistsükkel ja laske Keurigil neli tundi seista. See võimaldab äädikas masina sees oma tööd teha. Hoidke masin selle etapi jooksul sisse lülitatud. Kui funktsioon “Automaatne väljalülitus” on lubatud, vajutage automaatse väljalülituse sätetele juurdepääsuks kaks korda menüüd, seejärel vajutage nuppu Vasak, et liikuda tundide arvu vahel, kuni kuvatakse teade “Väljas”.

10
Valage ülejäänud äädikas kraanikaussi ja loputage see hästi. Enne järgmise sammu juurde liikumist soovite kogu äädika reservuaarist välja tõmmata.

11
Täitke reservuaar värske veega. Teie Keurigi sees on siiski veidi äädikat, nii et peate selle värske veega välja loputama. Kui te seda ei tee, saate järgmisel korral oma Keurigi kasutamisel halva maitsega kohvi.

12
Valmistage tass kuuma vett. Võite märgata tugevat äädika lõhna. See on normaalne. Lõhn väheneb iga tassi kuuma veega, mille valmistate.

13
Valage vesi välja ja asetage kruus tagasi jaoturi alla. Kallutage kruus kraanikausi kohale ja valage vesi välja. Kruusi pole vaja loputada; pane see lihtsalt alusele tagasi.

14
Jätkake kuuma vee tasside keetmist, kuni reservuaar on tühi. Valage iga kruus kuuma vett kraanikaussi enne teise keetmist. Tugev äädikalõhn muutub iga pruuliga nõrgemaks.Väikese võimsusega pruulijad, nagu K10 Mini Plus ja K130 Brewer, vajavad umbes kolme pruulimist. Võimalik, et peate reservuaari värske veega uuesti täitma.Suuremad õllepruulid, näiteks Keurig K-Cup Home seeria, K145, K155 Brewers, Vue Brewers (V500, V600, V700) ja Rivo Brewers, vajab umbes 12 pruulimist. Võimalik, et peate veemahuti uuesti täitma, et seda nii palju saada.

15
Valmistage sidrunhappe lahus. 4 tassi (1 liitri) vee kohta vajate 1–2 supilusikatäit sidrunhapet. Sidrunhapet leiate toidupoodide konserviosakonnast. Selle asemel võib olla ka silt “hapu sooda”. Segage lusikaga, et segada sidrunhape vette. Kui kasutate väiksemat ühe tassiga pruulijat, näiteks K10 Mini Plus või K130 Brewer, kaaluge selle asemel 1 tassi (240 milliliitri) vedela sidrunhappe kasutamist.

16
Valage sidrunhappe lahus reservuaari. Sidrunhape lahustab teie masina sees kogunenud katlakivi.

17
Asetage kruus äravoolutila alla. Veenduge, et tass vastaks joogi suurusele, et te ei satuks maha. Võid kasutada ka suuremat tassi.

18
Valmistage tass kuuma vett. Sidrunhape voolab Keurigi ja lahustab seal kogunenud.

19
Valage kuum vesi välja ja keetke teine ​​tass. Jätkake kordamist, kuni reservuaar on tühi. Kui kasutate väikest pruulimismasinat, näiteks K10 Mini Plus või K130 Brewer, lülitage see välja, kui see hakkab tõmbama, ja laske sellel 30 minutit seista.

20
Täitke reservuaar värske veega. Kui reservuaar on tühi, võtke see Keurigist välja ja täitke jaheda veega. Kui see on täis, pange see tagasi Keurigi. Masina sees on siiski veidi sidrunhapet, nii et peate selle välja loputama. Kui te seda ei tee, tekib järgmine kord, kui proovite kohvi valmistada, halb maitse.

21
Jätkake kuuma vee tasside keetmist, kuni mahutisse pole enam midagi jäänud. Pärast tassi kuuma vee valmistamist valage vesi kraanikaussi ja asetage jaoturi all olev kruus tagasi. Kui kasutate väikest pruulimismasinat, näiteks K10 Mini Plus või K130 Brewer, peate vee jooksma. läbi selle umbes kuus korda.

22
Täitke mahuti ühe osa Keurigi puhastuslahuse ja ühe osa veega. Võite kasutada ka teist tüüpi puhastuslahust, kuid järgige kindlasti etiketil olevaid soovitatud proportsioone. Siin on mõned juhised selle kohta, kui palju Keurigi puhastuslahust ja vett peaksite kasutama: K10 Mini Plusi ja K130 Breweri jaoks kasutage kolmandikku pudelist (4,6 untsi/136 milliliitrit) puhastuslahuse vedelikku. Täitke paak lõpuni puhta veega. Kõigi teiste Keurig K-Cup Home seeriate, K145, K155 Brewers, Vue Brewers (V500, V600, V700) ja Rivo Brewers puhul kasutage kogu puhastuslahuse pudelit. Täitke tühi pudel puhta veega ja valage see samuti veepaaki.

23
Asetage jaoturi alla suur kruus. Veenduge, et joogi suurus vastaks tassi suurusele, et te ei satuks maha.

24
Valmistage üks tass kuuma vett, seejärel valage vesi välja. Tõstke käepide üles, oodake 5 sekundit ja seejärel langetage käepide. Vajutage “pruulimise” nuppu ja oodake, kuni tass täitub. Valage kuum vesi kraanikaussi ja asetage kruus tagasi.

25
Korrake, kuni vesi on kadunud, seejärel oodake 30 minutit. Jätkake kuuma vee tasside pruulimist ja valage vett kruusist välja, kuni vett enam ei ole. Kui süttib hoiatus “Lisa vett”, peatuge ja oodake 30 minutit. Veenduge, et masin jääks selle aja jooksul sisse. Puhastusvedelik lahustab selle aja jooksul masina sees kogunenud. Kui teil on K10 Mini Plus või K130 Brewer, alustage teise tassi keetmist ja lülitage Keurig välja just siis, kui vesi hakkab välja tulema. Oodake 30 minutit, seejärel lülitage Keurig sisse ja lõpetage viimase tassi keetmine. Võimalik, et peate tõmbamise alustamiseks käepidet tõstma ja tagasi vajutama. Kui teil on mõni Rivo Brewers, ei pea te 30 minutit ootama. Jätkake lihtsalt järgmise sammuga.

26
Loputage mahutit ja täitke see värske veega. Kui reservuaaris pole enam puhastuslahust, tõmmake see välja ja loputage. Täitke see uuesti jaheda veega. Teie masina sees on endiselt puhastusvahendit, nii et peate selle puhta veega puhastama.

27
Valmistage tass kuuma vett ja valage see välja. Peate seda sammu mitu korda kordama, kuni Keurigi sees pole enam puhastusvahendit. Kui te seda ei tee, tekib järgmine kord, kui masinat kasutate, halb maitse. Siin on mõned juhised selle kohta, mitu pruuli tuleks teha: K10 Mini Plusi ja K130 Breweri puhul peate tegema umbes kolm pruulimist. Kõigi teiste Keurigi K-Cup Home seeriate puhul on K145, K155 Brewers ja Vue Brewers ( V500, V600, V700) ja Rivo Brewers peate tegema umbes 12 pruulimist.