Kuidas puhastada Keurigi äädikaga

Keurigid võivad aja jooksul koguneda prahti oma välis- ja siseosadele. Keurigi õigeks puhastamiseks pühkige alustuseks väljastpoolt ja loputage eemaldatavaid osi kord nädalas äädikapuhastuslahusega. Eemaldage oma masinast katlakivi, lisades 50–50 äädika ja vee segu otse mahutisse ning käivitades mitu keetmistsükleid. Seda sügavamat puhastust saab teha paar korda aastas ja selle tulemuseks on parem masina jõudlus ja puhtam kohv.

1
Ühendage masin lahti. Alustuseks ühendage Keurig täielikult vooluvõrgust lahti. Te ei soovi riskida seadme kahjustamisega veega töötades.

2
Eemaldage kõik eemaldatavad osad. Sõltuvalt teie Keurigi mudelist peaksite saama eemaldada külma vee reservuaari, kaane, tilgaaluse ja kaane, K-tassi hoidiku ja lehtri. Olge ettevaatlik K-topsi hoidiku ja lehtri eemaldamisel, kuna läheduses on nõel. Lihtsalt haarake hoidikust mõlemalt poolt ja liigutage õrnalt, kuni see vabaneb.

3
Peske eemaldatavad osad. Asetage komponendid sooja seebiveega täidetud kraanikaussi. Tl nõudevedelikust peaks piisama. Laske neil istuda ja liguneda, kuni puhastate ülejäänud pinna. Kui te pole Keurigit mõnda aega puhastanud, võite osi puhastada ka pehme puhta käsna või lapiga. Kui teie reservuaaris on vett, tühjendage see enne kraanikaussi asetamist. Kasutage seda võimalust ja visake ära ka kõik kasutatud kaunad.

4
Kuivatage eemaldatavad osad. Kui olete nende leotamise lõpetanud, loputage iga osa veega maha ja laske neil puhtal rätikul õhu käes kuivada. Kui teil on kiire, võite iga tüki kuivatada ebemevaba rätikuga. Siiski on kõige parem reservuaari ja kaant õhu käes kuivatada, et vältida kiudude kleepumist nendele pindadele.

5
Puhastage nõel. Nüüd peaksite nägema nõela, mis läbistab teie K-tassid ja võimaldab vedelikul voolata. Võtke suur kirjaklamber ja vajutage, kuni üks ots vabaneb. Lükake see vaba ots aeglaselt nõela aukudesse. Liigutage kirjaklambrit veidi, et mustus lahti saada, ja seejärel tõmmake see aeglaselt välja.

6
Puhastage hambaharjaga raskeid kohti. Võtke pehmete harjastega hambahari ja kastke see 50–50 äädika ja vee segusse. Puhastage kergelt kõiki kohti, kus näete kohvipaksu. Pöörake erilist tähelepanu aladele, mis asuvad otse nõelakoostu ümber. Nende põhjade eemaldamine on oluline, kuna need võivad aja jooksul koguneda ning põhjustada ummistusi ja seiskamisi.

7
Pühkige välispind maha. Võtke pehme riie ja kastke see 50–50 vee ja äädika segusse. Pigistage liigne vedelik välja, kuni lapp on niiske, ja seejärel pintseldage sellega Keurigi väliskest. Hõõruge tugevalt vastu kõiki valgeid piirkondi, kuna see viitab kõvale veekogusele. Hea mõte on teha vähemalt kord nädalas masina pinda pühkida.

8
Lülitage oma Keurig sisse. Ühendage Keurig vooluvõrku ja veenduge, et toide on sisse lülitatud. Lülitage välja ka automaatne väljalülitusfunktsioon, et vältida masina keskpuhastuse väljalülitamist.

9
Valage äädika segu reservuaari. Lisage reservuaari 50-50 äädika ja destilleeritud vee segu. Jätkake, kuni jõuate maksimaalse täitmisjooneni. Ärge lisage K-tassi pärast seda etappi, seda pole vaja, kuna teie masin valmistab pruulima otse reservuaarist. Näete veetuli süttimist, mis näitab, et teie masin on valmis pruulima. Oluline on kasutada ainult destilleeritud vett, kuna see hoiab ära täiendavate kõva vee sademete moodustumise puhastusprotsessi ajal. Kui teie Keurig keeldub töötamast ilma pod paigale, jätka ja pane hoidikusse tühi. See ei mõjuta puhastusprotsessi.

10
Nõruta kohvikruusi. Enne tõmbamistsükli alustamist asetage keraamiline kohvikruus tilgaaluse keskele. Seejärel valige kõige mahukam keetmistsükkel ja jätkake. Vedelik voolab kruusi ja on üsna kuum, nii et jälgige oma käsi.

11
Vajadusel korrake tsüklit. Jätkake kruusi tühjendamist ja jätkake keetmistsüklit, kuni reservuaar näitab, et vett on vaja rohkem. Sel hetkel võite lisada rohkem äädikasegu või lasta masinal paar tundi seista, enne kui teostate lõpliku tühjendamise ja loputamise.

12
Käivitage viimane tsükkel filtreeritud veega. Valage järelejäänud äädikalahus kraanikaussi mahutisse. Täitke reservuaar värske, destilleeritud veega. Käivitage veel üks tsükkel, kasutades kruusi veel kord, et äravoolu tabada. See aitab ka teie masinast osa äädikalõhna hajutada. Kui te pole kindel, kas teie Keurig on tõesti äädikavaba, lisage nõrutamiseks kasutatavasse kohvikruusi näputäis söögisoodat. Kui tekib kihisev reaktsioon, tehke uus vesi.

13
Korrake seda protsessi iga kolme kuni kuue kuu tagant. Kui eemaldate selle ajakava järgi katlakivi, väldite kõva vee ja bakterite kogunemist. Nii kestab teie masin kauem ja teie kohv võib isegi maitseda paremini. Seadistage oma telefoni äratus või tehke märge paberkalendrisse, et teavitada teid, kui on plaanitud järjekordne katlakivieemaldus.

14
Järgige tootja juhiseid. Keurigi esmakordsel hankimisel lugege kasutusjuhend hoolikalt läbi. Pöörake erilist tähelepanu puhastushoiatustele. Keurigi veebisaidilt leiate ka oma käsiraamatu digitaalse koopia.

15
Puhastage pärast iga kasutamist. Kui olete keetmise lõpetanud, eemaldage kasutatud K-tass ja visake see minema. Pühkige maha loksunud kohvipaks niiske paberrätikuga. Mahuti perioodiline tühjendamine ja selle täitmiseks ainult puhta tassi kasutamine aitab teie masinal sujuvalt töötada.

16
Tehke regulaarselt sügavpuhastust. Enamikke Keurigisid tuleb katlakivist eemaldada vähemalt iga kuue kuu tagant, kuigi kolmekuuline ajakava on parem. Selle ajakava järgimine parandab teie masina tööd ja hoiab teie kohvi saasteainetest vaba.

17
Puhastage ka vastavalt vajadusele. Kui pritsite midagi oma Keurigi alusele, haarake niiske rätik ja pühkige see kohe ära. Regulaarne igapäevane hooldus ja lekete jälgimine võib muuta Keurigi välispinna puhastamise veelgi lihtsamaks.