Kuidas Keurig Mini puhastada

Keurig Mini on imeliselt väike ja tõhus kohvimasin. Suurepärases vormis hoidmiseks on oluline seda regulaarselt puhastada. See puhastamine peab toimuma nii masina väljast kui ka seest. Masina väliskülje, tilgaaluse, topsihoidja ja sisemuse korralik puhastamine aitab tagada, et teie Keurig Mini jätkab maitsvate tasside kohvi valmistamist.

1
Ühendage masin lahti. Keurigi puhastamisel on oluline minimeerida elektrilöögi ohtu, eemaldades selle vooluvõrgust. See võimaldab teil selle lahti võtta, ümber tõsta ja mitte muretseda vee või puhastusvahendi hankimise pärast kohtades, mis võivad tekitada löögiohtu.

2
Eemaldage tilkumisalus. Tilgaalus asub masina esiküljel oleva tila all. See on kandik, millele asetate tassi kohvi valmistamisel. Selle eemaldamiseks libistage seda lihtsalt enda poole, hoides samal ajal seda horisontaalselt ja hoides ülejäänud masinat paigal. Tilgaalusel võib olla vedelikku, kuna see hoiab ära ülevoolud ja lekked. Pidage seda käsitsemisel meeles.

3
Pühkige tilkumisalus niiske lapi või käsnaga kraanikausi kohal. Valage salves olevad vedelikud välja. Seejärel pühkige kõik pinnad, sealhulgas seestpoolt, mis hoiab liigset vedelikku. Enamikul juhtudel, kui pühid seda osa sageli maha, ei ole seda raske niiske lapi või käsnaga puhastada. Kui tilkumisalus on eriti määrdunud, võite selle puhastamiseks kasutada nõudeseepi. Kandke lihtsalt kaltsule või käsnale seepi, pühkige tilkumisalus maha ja loputage see seejärel sooja veega maha.

4
Sisestage tilkumisalus uuesti ja pühkige masin puhtaks. Kui tilkumisalus on puhas, sisestage see lihtsalt tagasi, lükates selle tagasi masinasse. Kui hoiate seda tasa ja surute seda kindlalt, peaks see lihtsalt oma kohale hüppama. Kui tilkumisalus on tagasi paigas, on ka paras aeg kasutada niisket lappi või käsna ja pühkida kogu välispind maha.

5
Puhastage sageli väljastpoolt ja tilkumisalust. Proovige seda puhastust teha vähemalt kord nädalas, kui kasutate oma Keurig Minit igapäevaselt. See tagab, et tilgaalus ei voola üle ja masin jääb kena ja puhtaks.

6
Avage tassiosa ja eemaldage topsihoidja. Tassi ala on koht, kuhu asetate K-tassid pruulimiseks. Selle avamiseks tõstke käepidet, mis asub masina esikülje ülaosas. Kui tõstate käepidet, avaneb ülemine osa, paljastades topsihoidja. Kui see on avatud, tõmmake plastikust topsihoidik otse masinast välja. Kui topsihoidik on sellest tugevalt kinnitatud, peaks topsihoidja masinast lihtsalt välja hüppama.

7
Tõmmake topsihoidja lahti. Tassihoidja koosneb tegelikult kahest osast, mida saab pärast masinast eemaldamist lahti tõmmata. Lehter on all ja tassitükk on üleval. Need 2 tükki peaksid õrna survega lihtsalt lahku tõmbama.

8
Puhastage tilkumisala kirjaklambriga. Nõelaks kutsutava tassihoidja põhjas on väike auk, millest kohv läbi tilgub. See tuleb puhastada, et see ei ummistuks ega põhjustaks masina talitlushäireid. Lihtsalt avage kirjaklamber ja torkake selle ots läbi augu. See eemaldab kogunemise. Müügil on tööriistu, mida saate selle väikese augu puhastamiseks osta, kuid tavaliselt töötab sama hästi ka kirjaklamber.

9
Loputage ja pange topsihoidja uuesti kokku. Pärast nõela puhastamist loputage topsihoidja kahte osa sooja ja puhta veega. Pärast puhastamist pange topsihoidja kaks osa uuesti kokku. Seejärel sisestage topsihoidja uuesti masinasse. See peaks suhteliselt kergesti kohale hüppama. Saate topsihoidja ala sulgeda ja avada, et veenduda, kas topsihoidja on õigesti sisestatud.

10
Puhastage veemahuti, kui teie Keurigil on eemaldatav. Mõnel Keurig Minil, näiteks Mini Plusil, on eemaldatav veepaak. Selle puhastamiseks tõmmake see otse üles ja masina küljest lahti. Seejärel peske seda seest ja väljast kraanikausi kohal veidi seebi ja kaltsu või käsnaga. Pärast pühkimist loputage see kindlasti hoolikalt välja, et vabaneda seebijääkidest. Kui teil on Keurig, millel ei ole eemaldatavat veepaaki, puhastab masina sisemuse katlakivieemaldus ka veehoidla ala.

11
Puhastage topsihoidjat ja veemahutit iga nädala või kahe järel. Neid osi ei pea puhastama nii sageli kui tilkumisalust, kuid neid tuleks puhastada regulaarselt. Kui kasutate Keurig Minit iga päev, puhastage topsihoidjat ja veepaaki iga 2–3 nädala järel. Kui kasutate seda harvemini, saate neid osi puhastada vaid kord kuus. Kui teil on raske meeles pidada tassi ala ja mahuti puhastamist, tehke seda lihtsalt tilgaaluse puhastamisel ja välispinna pühkides. . Selle sagedasem puhastamine ainult parandab teie kohvi maitset.

12
Ühendage masin uuesti vooluvõrku ja asetage tass tilgaalusele. Masina katlakivi eemaldamiseks peate selle läbi laskma äädikat, nii et peate toite sisse lülitama. Teil on vaja ka tassi, et äädikat masinast väljudes püüda, seega valige suur tass, mis mahutab rohkem kui tass vedelikku. Kui masin on vooluvõrku ühendatud, võite masina sisselülitamiseks vajutada toitenuppu .

13
Täitke veepaak äädikaga. Peaksite kasutama tavalist valget destilleeritud äädikat. Valage see reservuaari, kuni see jõuab täitejooneni. Seejärel sulgege reservuaari ala ülemine osa. Äädika kogus, mida peaksite kasutama, sõltub teie konkreetsest Keurig Mini masinast. Enamikul juhtudel kulub masina täitmiseks täitmisjooneni umbes tassitäis vedelikku. Võite kasutada ka kaubanduslikku toodet nimega Keurig Descaling Solution. Tavalise valge äädika kasutamine on aga kulutõhusam ja üldiselt toimib see sama hästi.

14
Avage ja sulgege tassi ala. Tassi ala avamine ja sulgemine paneb masina arvama, et olete topsihoidjasse sisestanud K-tassi. Tassi avamise ja sulgemise vahel oodake umbes 5 sekundit. See annab masinale aega registreerida, et sisestate K-tassi, kuigi te seda ei tee.

15
Käivitage masinas keetmistsükkel. Vajutage nuppu “Brew”. Kui vajutate nuppu “Brew”, hakkab masin kuumutama ja äädikat masinast läbi suruma. Äädikas läbib masina, puhastades selle käigus ja ladestub seejärel tassi, mille panite tilgaalusele.

16
Valage äädikas tagasi reservuaari. Kui tõmbamistsükkel on lõppenud, avage reservuaari piirkond uuesti ja valage sama äädikas sinna tagasi. Äädikas on kuum, seega olge selle valamisel ettevaatlik. Seejärel asetage tass tagasi tilkumisalusele. Kui te ei soovi kuuma äädikaga tegeleda, valage lihtsalt kraanikauss alla ja pange uus jahe äädikas veepaaki.

17
Käivitage masin uuesti, kuid peatage keetmine kohe pärast selle käivitamist. Kui soovite, et see tsükkel seisaks mõneks ajaks masinas, avage topsihoidja ala ja seejärel vajutage “Brew”. Oodake, kuni äädikas hakkab tassi voolama, ja seejärel lülitage toitenupp välja. See tagab, et masina kõikides sisemistes piirkondades on äädikat.

18
Äädika tühjendamiseks käivitage masin uuesti 30 minuti pärast. Lülitage masin lihtsalt sisse, avage ja sulgege topsihoidja ning seejärel vajutage “Brew”. Masin peaks suruma ülejäänud äädika tassi välja. Kui masin on valmis, valage äädikas oma kraanikaussi alla. Ajal, mil äädikas seisab, sööb see ära kõik masinasse kogunenud kogused, sealhulgas veeskaala.

19
Laske masinast läbi puhas värske vesi. Äädikajääkidest vabanemiseks täitke veepaak puhta veega ja laske Keurig Minil läbi tavaline keetmistsükkel. Nagu varemgi, tuleb selleks panna tühi tass tilkumisalusele, avada ja sulgeda topsihoidja ning seejärel vajutada “Brew”. Et saada masinast äädikamaitset, peate võib-olla jooksma mitu ringi värsket. vesi läbi selle.

20
Eemaldage oma masinast katlakivi iga 3–6 kuu järel. Kui tihti te oma masinast katlakivi eemaldate, sõltub sellest, kui sageli te seda kasutate. Kui kasutate oma Keurig Minit igapäevaselt, on hea mõte selle seest katlakivi eemaldada iga 3 kuu tagant. Kui kasutate seda harvemini, saate seda harvemini puhastada. Pidage meeles, et kui masinas valmistatud kohv hakkab halvasti maitsema, proovige masinast katlakivi eemaldada. Võib kuluda vähem kui 3 kuud, enne kui masina sees kogunemine mõjutab teie kohvi maitset.