Kuidas praetud kana uuesti soojendada

Kuigi praekana on parim, kui see on fritüürist välja võetud, saate selle soojendamiseks kasutada mitut erinevat meetodit, ilma et see kaotaks oma maitset või krõbedust. Praetud kana soojendamisel peate olema ettevaatlik, et vältida levinud vigu, mis jätavad kana pehmeks ja märjaks. Ahju või fritüüri kasutades saate aga oma kana taas värske ja kuumaks saada, et saaksite seda teist korda nautida!

1
Laske kana väljas seista, kuni ahi eelsoojeneb 375 kraadini. Võtke kana külmkapist välja ja eemaldage see mis tahes anumast, milles see on. Laske tükkidel taldrikule või vaagnale ühtlaselt asetada, kuni need on umbes pool tundi toatemperatuuril. Kasutage seda aega tõhusalt, tehes muid ettevalmistustöid. sa pead tegema. Ahju eelsoojendamine on kohustuslik, aga saab valmistada ka lisandeid, katta lauda jne.

2
Aseta kana küpsetusplaadile. Tõsta kanatükid ahjukindlale ahjuplaadile. Lihtsamaks puhastamiseks võiksite lehe esmalt alumiiniumfooliumiga vooderdada. Lehte ei tohiks määrida, kuid see ei kahjusta teie lõpptoodet. Püüdke vältida kanatükkide ahju ettevalmistamist enne, kui need on toatemperatuuril. Külm liha seest võib segada liha välisküljel toimuvat “krõbinamise” protsessi, mis on vajalik praekana maitsvaks muutmiseks.

3
Pane kana ahju. Asetage pann kanatükkidega ahju keskmisele restile. Seadke taimer 10 minutiks.Mõned veebiallikad soovitavad kanatükke väikese koguse veega piserdada, et need ei kuivaks, teised aga jätavad selle sammu vahele.Kavandage küpsetusaega vähemalt 10 minutit ja kuni pool. tund. Nagu näete järgmises etapis, võivad küpsetusajad erineda.

4
Kontrollige kanatükke sageli. Selle kuumutusmeetodi ainus keeruline osa on see, et erinevad kanatükid võivad kuumeneda erineva kiirusega. Üldreeglina kuumenevad suuremad ja paksemad tükid (nt rinnad ja reied) aeglasemalt kui väiksemad tükid (nt tiivad ja trummipulgad). Kuna te ei soovi, et teie väiksemad tükid kuivaksid, kontrollige neid iga paari minuti järel pärast umbes kümne minuti möödumist. Kui need on väljast krõbedad ja kogu tee soojad, on need valmis. Ühes veebiallikas on kirjas, et jalgade ja tiibade täiuslikuks soojendamiseks kulub umbes 15–20 minutit ning rindade ja reite puhul umbes 20–25 minutit.

5
Võta kana ahjust välja ja jahuta. Kui teie kanatükid on saanud veidi krõbeda välimuse ja on luuni soojad, on need söömiseks valmis. Võta need ahjust välja ja tõsta ettevaatlikult restile enne söömist umbes viis kuni kümme minutit jahtuma. Nautige! Üldjuhul ei pea te oma kana uuesti maitsestama. Taignas olevad maitseained säilivad.

6
Lase kana toatemperatuuril soojeneda. Veel üks suurepärane viis praekana maitsva krõbeda kuldpruuni konsistentsi saamiseks on see lihtsalt uuesti praadida. Nagu ülaltoodud ahjumeetodi puhul, peate kana külmkapist välja võtma ja laskma sellel umbes pool tundi ohutus kohas seista, enne kui hakkate seda küpsetama. Ootamise ajal tehke kõik vajalikud ettevalmistustööd (nt laua katmine, lisandite valmistamine jne). Kui te ei lase kanal uuesti soojeneda, võib see praadimisprotsessi mõjutada. Külma kana tilgutamine kuuma õlisse vähendab märgatavalt õli temperatuuri minutiks või paariks, takistades teil anda sellele krõbedat välimust.

7
Kuumuta raskel pannil praeõli. Kui kana on peaaegu toatemperatuuril, asetage pann pliidile ja keerake põleti kõrgele. Parimad on raskemad pannid, nagu malmpannid ja hollandi ahjud, kuna need hoiavad hästi soojust. Lisa pannile ohtralt praeõli ja lase sellel vähemalt niipalju kuumeneda, et kanatükkide põhjad jääksid vee alla.Ära kasuta oliiviõli ega muud sama madala suitsupunktiga õli, sest suits võib tekitada teie kana on mõru, kõrbenud maitsega. Selle asemel kasutage kõrge suitsupunktiga õli, millel on neutraalne maitse, nagu rapsi-, maapähkli- või taimeõli. Kui teil on fritüür, võite seda kasutada selle meetodi jaoks, kuigi see seade pole vajalik.

8
Prae kanatükke mitu minutit. Lisa kanatükid ettevaatlikult kuuma õli hulka (tangide komplekt aitab pritsmete eest kaitsta). Prae tükke õlis umbes kaks kuni kolm minutit, regulaarselt keerates. Täpset küpsetusaega võite vabalt reguleerida vastavalt oma soovile. Pikem küpsetusaeg annab teile kuivema ja krõbedama naha, kuid liiga kaua küpsetamine kuivatab lõpuks liha ise. Ärge kartke kontrollida oma kana tekstuuri küpsemise ajal.

9
Eemaldage ja laske nõrguda. Kui selle nahk on kuiv ja krõbe, on kana valmis. Tõsta tükid ükshaaval panni kohale seatud restile ja lase neil nõrguda. See samm on ülioluline, et lasta õlil välja voolata, et muuta nahk veelgi krõbedamaks. Kana täielikuks nõrgumiseks peaks kuluma umbes kolm kuni viis minutit.

10
Serveeri ja naudi. Pärast jahtumist visake liigne õli ettevaatlikult ära (või kasutage seda uuesti). Nautige oma kana kohe, kui see on söömiseks piisavalt jahe.

11
Ärge kasutage mikrolaineahju. Mikrolaineahi on kiire ja mugav viis paljude toitude soojendamiseks, kuid praekana jaoks on need kohutavad. Mikrolaineahjud ei kuivata mitte midagi, mis ei kuivata külmalt praetud kana märjat nahka. See tähendab, et kuigi teie lõpptoode on soe, on sellel üldiselt pehme ja ebameeldiv välisilme, mis lihtsalt ei anna võrrelda korralikult soojendatud kana karge nahaga.

12
Võimaluse korral vältige rösterahjusid. Kui teil pole muid võimalusi, võite proovida praekana soojendamiseks kasutada rösterahju. Kuid need võivad kana soojendada sageli ebaühtlaselt, jättes teile lihatüki, mis on väljast kuum ja seest külm. Lisaks puudub paljudel rösterahjudel küttevõimsus, mis on vajalik liha välisküljele olulise krõbeda tekstuuri saamiseks.

13
Ärge praege kana pannil. Praetud kana küpsetamine pannil, mis pole praeõli täis, on halb mõte. Ebakorrapärase kujuga praekanatükke on sel viisil keerulisem ühtlaselt kuumutada, kuid isegi kui teete, võite liha kuivada, kuna selle rasv imbub kuivale pannile.

14
Ära lase kana paberrätikul jahtuda. Paberrätikute virn võib tunduda hea koht soojendatud praekana jahutamiseks, kuna need võivad imada osa liigsest rasvast. Kuid seda tehes hoiavad mõned kanatükid otseses kokkupuutes õli ja vedeliku kuuma, aurava seguga, mis sellest välja voolab. See niisutus taastab maitsva naha, mille kuivaks ja krõbedaks muutsite, ning teeb teie raske töö kehtetuks.

15
Valmis.