Kuidas küpsetada soolatud veiseliha ahjus

Corned Beef on soolaga kuivatatud veiseliha, tavaliselt rinnatükk, mis on eriti populaarne traditsioonilisel Iiri õhtusöögil Püha Patricku päeval, kuid mida valmistatakse aastaringselt ka teistes köökides üle maailma. “Korned” on termin, mida kasutatakse teravilja või soolaga konserveeritud toidu kirjeldamiseks. Kui soolaliha keedetakse sageli, pakub veiseliha ahjus küpsetamine maitsvat alternatiivi, mis aitab säilitada liha sügavpunase värvuse ja rikkaliku maitse.

1
Kuumuta ahi temperatuurini 350 °F (177 °C)

2
Nõruta soolatud veise rinnatükk. Poest ostetud soolaliha pakitakse tavaliselt kilesse, et veiseliha oleks soolvees niiske, soolalahuses vees. Lõigake pakend lahti ja laske vedelikul täielikult nõrguda. Viska ära või säilita maitseainepakk (kasutatakse keetmiseks). soolaliha on omatehtud, tühjendage soolvees.

3
Asetage soolatud veiseliha, rasvane pool ülespoole, suurele vastupidavale alumiiniumfooliumile.

4
Lõika rinnatükilt terava noaga (vajadusel) ära liigne rasv.

5
Torka ülaosasse (rassem pool) 10–15 väikest auku. See protsess, mida nimetatakse žakardistamiseks, muudab liha pehmeks, lõigates sidekoe.

6
Sisestage nelk soolatud veiseliha ülaosasse, ühtlaste vahedega.

7
Määri soolatud veise rinnatüki peale magus kuum mesine sinep.

8
Puista mesi sinepi peale fariinsuhkrut.

9
Katke soolatud veise rinnatükk suure vastupidava alumiiniumfooliumilehega. Asetage foolium nii, et rinnatüki ülaosa ja fooliumi vahele jääks vähe ruumi. Kinnitage alumine fooliumitükk ülemise tüki külge, et hoida mahla vabastatakse küpsetamise ajal, et jääda fooliumisse.

10
Asetage fooliumisse mähitud soolatud veiseliha madalale röstimispannile.

11
Asetage röstimispann ahju keskmisele restile.

12
Küpseta umbes kaks tundi. Kontrollige soolatud veiseliha iga 30 minuti järel, et rinnatükk ei muutuks liiga kuivaks. Küpsetusperioodi lõpuks peaks liha kooruma.

13
Eemaldage röstimispann ahjust.

14
Avage alumiiniumfooliumist kate ettevaatlikult.

15
Määri rinnatüki peale veel magusat kuuma meega sinepit.

16
Asetage röstimispann tagasi ahju ilma kaaneta soolatud veiselihaga ja röstige 2-3 minutit. Lase rinnatüki pealmisel pinnal muutuda mulliliseks ja kuldpruuniks.

17
Eemaldage soolatud veiseliha ahjust ja asetage lõikelauale.

18
Laske soolalihal 5–10 minutit segamatult puhata.

19
Viiluta soolatud veiseliha diagonaalselt, üle liha tera, 1,3 cm paksusteks viiludeks.

20
Serveeri kohe koos oma valitud maitsvate lisanditega.