Kuidas lõigata soolatud veiseliha

Kvaliteetne soolaliha on juudi, Iiri ja Kariibi mere köökide põhitoit. Liha kuivatatakse “maisi” või suurte soolateradega, seejärel keedetakse aeglaselt mitu tundi. Kuna soolatud veiseliha saadakse kõvast rinnatükist, tuleb see õrnaks viiludeks lõigata. Pärast liha puhata laskmist lõigake see tera ulatuses õhukesteks viiludeks, et suurendada selle maitset.

1
Küpseta soolatud veiseliha enne lõikamist. Torkake rinnatüki keskele termomeeter, et tagada selle sisetemperatuur umbes 74 °F (165 °F), mis on piisavalt kuum, et sulatada lihas sisalduv sitke kollageen. Soolaveise varajane lõikamine kaotab sellest mahla, nii et jätke rinnatükk terve rasvaga. Küpsetage veiseliha enne lõikamist vähemalt 63 °C (145 °F). Sellel temperatuuril on veiseliha söömiseks ohutu, kuigi selle aeglaselt kõrgemal temperatuuril küpsetamine muudab selle maitse paremaks.

2
Jätke liha alumiiniumfooliumi all 10–15 minutiks. Viige soolatud veiseliha lõikelauale niipea, kui see on küpsetatud. Kata see lõdvalt fooliumiga, et see puhkamise ajal soojas hoida. Ootamine võimaldab lihal endas niiskust tagasi imada, nii et saate mahlasema rinnatüki ja puhtama lõikelaua. Eemaldage veiseliha soojusallikatest, sealhulgas kuumadest vedelikest, et vältida selle üleküpsemist. See puhkeperiood on ideaalne aeg. köögiviljade või muude komponentide valmistamise lõpetamiseks, mida kavatsete koos soolalihaga serveerida.

3
Valige terav nuga, et veiseliha hõlpsalt läbi lõigata. Kui saate, hankige nuga, mis on nii pikk, kui lai on soolatud veiseliha. Nii saate lõigata liha terveteks viiludeks, mitte ebaühtlasteks tükkideks. Pikk lihanikerdusnuga on parim tööriist, eriti suurte rinnatükkide jaoks. Teritage oma nuga, et see rebimise asemel veiselihast puhtalt läbi lõikaks. Kasutage veiseliha viilutamise ajal paigal hoidmiseks kahvlit.

4
Kui küpsetasite terve rinnatüki, lõigake jaotustükkide eraldamiseks läbi rasva. Terve rinnatükk koosneb tegelikult kahest osast. Ühendav rasvakiht eraldab need osad. Tõmmake veiseliha õrnalt kahvliga laiali, et keskel oleks rasv, seejärel libistage nuga horisontaalselt rinnatüki vahele, et lõiked eraldada. Suuremat osa nimetatakse lamedaks. See on lahjem ja ühtlase paksusega. Rassem osa, mida nimetatakse teravaks, on väiksem ja asetseb tasapinna peal. Lamedad ja teravad osad pakitakse ja müüakse sageli eraldi, nii et hea maitse nautimiseks ei pea te hankima tervet rinnatükki. soolaliha.

5
Lõika soolatud veiseliha rasvakork ära. Asetage veiseliha lõikelauale nii, et paisunud valge rasv on ülespoole. See võib olla küpsetamisest veidi pruunistunud, kuid seda on siiski lihtne ära tunda. Kinnitage veiseliha kahvliga oma kohale, seejärel libistage nuga rasvakihi alla. Lõika veiselihast horisontaalselt, et see rasvast eraldada. Rasva, umbes 2,5 cm (1 tolli) või vähem, on hea jätta. Rasv lisab maitset. Rasva eemaldamine enne veiseliha küpsetamist on võimalik, kuid rasv aitab tihendada liha niiskust ja maitset.

6
Pöörake veiseliha ümber ja leidke selle tera muster. Asetage rasvane pool allapoole, kui jätsite soola veiseliha välisküljele. Vaadake tähelepanelikult, kuidas lihaskiud veiselihas on orienteeritud. Need näevad välja nagu paralleelsed jooned kogu pikkuses. Lamedatel ja teravatel osadel on erinev tera muster, nii et lõigake need alati eraldi. Terad ei ole samad, mis grilli jäljed. Kui küpsetasite veiseliha grillil, ignoreerige grilli jälgi ja otsige lihaskiududest moodustunud jooni liha sees.

7
Pöörake liha nii, et saaksite tera risti lõigata. Teie nuga peab jooksma teraga risti, mitte sellega paralleelselt. Nii lühendate lihaskiude, muutes soolaliha palju õrnemaks. Pikad lihaskiud on tugevad ja neid on raske närida. Rinnatükil on pikad ja sitked lihaskiud, kuna need pärinevad lehma raskust kandvast osast. Tera vastu lõikamata jätmine võib rikkuda hea soolaliha.

8
Lõika liha lahjama otsa nurgast. Väiksemat ja lahjemat osa on lihtsam lõigata. Hoidke soolatud veiseliha kahvliga paigal, seejärel suruge nikerdusnuga liha sisse. Puhtaks läbilõikamiseks liigutage nuga edasi-tagasi, peaaegu nagu saega. Seda tehes viite noaotsa ja vastasotsa vaheldumisi lihaga kokku. Lükake nuga liha lõikamisel allapoole, raseerides selle õrnalt viiludeks. Suure veiselihatüki hõlpsamaks käsitlemiseks lõigake see pooleks. . Niikaua kui lõikate seda vertikaalselt üle tera, on selle suurust enne viilutamist ohutult vähendada.

9
Viiluta ülejäänud rinnatükk võimalikult õhukeseks vastu tera. Võimalusel lõigake soolatud veiseliha umbes 0,32 cm paksusteks viiludeks. Mida õhemaks saate veiseliha viilutada, seda lihtsam on seda närida. Jätkake teravilja lõikamist, lõigake veiseliha ligikaudu võrdseteks osadeks, kuni jõuate selle teise otsani. Paksemad jaotustükid nõuavad rohkem närimist, kuid neid on siiski hea kasutada. Mõned inimesed eelistavad isegi oma veiseliha sel viisil. Paksemad lõiked sobivad suurepäraselt ka sellistes retseptides nagu soolaliha räsi.

10
Säilitage allesjäänud veiseliha külmkapis kuni 4 päeva. Veiseliha söömise ohutuse tagamiseks viige see 2 tunni jooksul pärast küpsetamist külmkappi. Asetage see taassuletavatesse kilekottidesse või -anumatesse, märgistades need vajadusel. Teise võimalusena mähkige veiseliha tihedalt fooliumisse või kilesse, et nautida jääke järgmiste päevade jooksul. Veiseliha külmutamiseks pange see märgistatud sügavkülmakindlasse anumasse. Külmutamisel säilib selle kvaliteet kuni 3 kuud. Rikutud soolaliha näeb limane ja ebameeldiva mäda lõhnaga. Kui kahtlustate, et see on halvaks läinud, visake veiseliha ära ilma seda maitsmata.