Kuidas teha kindlaks, kas soolaliha on keedetud

Soolaveiseliha valmimist võib olla raske kindlaks teha, sest marineerimissoola kasutamisel omandab see roosaka värvuse. Parim viis teada saada, kas soolaliha on küpsetatud, on toiduvalmistamise õige ajastamine ja veiseliha testimine lihatermomeetriga.

1
Eelsoojendage ahi temperatuurini 325–350 kraadi Fahrenheiti (163–177 kraadi Celsiuse järgi). USA põllumajandusministeeriumi toiduohutuse ja kontrolliteenistuse andmetel ei tohiks te küpsetada temperatuuril alla 325 °F (163 °C).

2
Soovi korral asetage veise rinnatükk kotti. Soolaveiseliha võid küpsetada sarnaselt kalkuni valmistamisega, et mahla suletuks. Kui kasutad kotti, lisa 1 spl. jahu kotti ja raputage seda enne rinnatüki lisamist. Asetage kottidesse pakitud soolaliha rinnatükk küpsetusplaadile.

3
Valige rinnatükk röstimispannil. Rinnatüki röstimine vähese veega annab teile rohkem võimalusi küpsuse kontrollimiseks, kuigi osa naturaalsest mahlast väljub kuiva kuumusega. Küpseta alati nii, et rasvane pool on üleval. Täida alumine pann veega. See peaks katma umbes 1 tolli (2,5 cm) rinnatüki põhjast. Vee lisamine parandab liha niiskust. Katke röstimispann. Kui sul pole katet, võid kasutada fooliumit, et niiskust sees hoida.

4
Seadistage taimer õigete röstimisaegade jaoks. Järgmised juhised peaksid aitama teil tagada, et soolatud veiseliha valmib õigeks ajaks õhtusöögiks. Kui kasutate kotti, küpsetage 2,5–3 tundi 0,9–1,4 kg kaaluvat rinnatükki. Küpseta 3,5 tundi 3,5–5 naela (1,6–2,3 kg) rinnatüki jaoks. Kui kasutate röstimispanni meetodit, küpseta 1 tund 0,5 kg liha kohta.

5
Kui taimer piiksub, eemaldage rinnatükk ahjust. Asetage see pliidiplaadile ja võtke vajadusel kotist välja.

6
Sisestage lihatermomeeter rinnatüki keskele. Kui sisetemperatuur on jõudnud 145 kraadi Fahrenheiti (63 kraadi Celsiuse järgi), võite selle soojusallikast eemaldada ja serveerida. Seadke sisetemperatuur vahemikku 145–160 kraadi Fahrenheiti (63–71 kraadi Celsiuse järgi).

7
Asetage rinnatükk pliidiplaadile suurde potti. Katke see veega.

8
Lase vesi keema tõusta, seejärel alanda seda keskmisel-madalal või madalal kuumusel, et see hauduks. Aseta potile kaas kohe, kui selle alla keerad.

9
Seadke taimer liha keetmiseks 1 tund iga naela (0,5 kg) rinnatüki kohta. Seda nimetatakse sageli traditsiooniliseks soolatud veiseliha keetmismeetodiks.

10
Hoidke lähedal veekeetja keedetud veega. Pärast mõnetunnist keetmist kallutage kaane üks külg üles, et kontrollida, kas vesi katab endiselt rinnatüki. Kui vett hakkab vähemaks jääma, lisage poti ülaossa 1 tass (237 ml) keedetud vett. Kontrollige liha 1–2 korda, et tagada veetaseme kõrge hoidmine. See asendab auruga kaotsi läinud vee.

11
Vältige soolatud veiseliha liiga sagedast kontrollimist. Iga kord, kui kaane eemaldate, pikendate küpsetusaega veidi.

12
Ärge lisage köögivilju enne küpsetamise viimast 30 minutit.

13
Eemaldage kaas, kui taimer piiksub. Katsetage liha kahvliga. Kui see on kahvli õrn, on see tõenäoliselt tehtud.

14
Nõruta liha ja köögiviljad. Sisestage lihatermomeeter rinnatüki keskele. Kui termomeeter näitab 145 kraadi Fahrenheiti (63 kraadi Celsiuse järgi), on see küpsetatud.

15
Kui kasutate seda meetodit, asetage juurviljad alguses aeglase pliidi põhja. Kapsast saate lisada viimase 30 minuti jooksul.

16
Lisage rinnatükk aeglasele pliidile. Lisage täpselt nii palju vett, et see kataks. Selle meetodi kasutamisel ei pea te toiduvalmistamise ajal vett lisama.

17
Küpseta kõrgel kuumusel 1 tund.

18
Keera kuumus madalaimale astmele. Küpseta 10–12 tundi madalal kuumusel.Võite küpsetada veel 5–6 tundi kõrgel kuumusel, kui soovite seda kiiremini küpsetada. Aeglased pliidid on mudeliti väga erinevad. Kui teate, et aeglase pliidi madalal astmel küpsetatakse üsna kuumalt, võiksite küpsetusaega 2 tunni võrra lühendada. Vanemad aeglased pliidid küpsetavad tavaliselt madalamal temperatuuril kui uuemad mudelid.

19
Eemaldage aeglase pliidi kate alles viimase 45 minuti jooksul. Aeglasel pliidil kulub palju aega, et saavutada sama temperatuur. Iga kord, kui avate pliidi enne seda, peaksite lisama küpsetusaega 20–30 minutit.

20
Eemaldage kaas ja sisestage lihatermomeeter, et sisetemperatuur oleks vähemalt 145 kraadi Fahrenheiti (63 kraadi Celsiuse järgi). Saate sisestada ka kahvli, et kontrollida, kas see on valmis. See peaks olema väga õrn.