Kuidas rinnatükki grillida

Rinnatüki grillimisel on edu võti madal kuumus ja aeglane küpsetusaeg. Samuti on oluline õige varustus, sealhulgas söegrill ja puitlaastud, et anda lihale rikkalik suitsune maitse. Küll aga on rinnatüki grillimisel kõige olulisem kannatlikkus. Kui teil on aega mitu tundi, võite valmistada õrna ja mahlase veise rinnatüki, mis kindlasti avaldab teie sõpradele ja perele teie järgmisel grillil muljet.

1
Osta oma rinnatükk. Niiske ja mahlase grillitud rinnatüki jaoks valige lihatükk, mille ühel küljel on umbes ½ tolli (1,27 cm) paksune rasvakiht. Ostke 5–6 naelane (2,25–2,75 kg) paksu rasvakihiga rinnatükk, et grillida õnnestuks. Parimate tulemuste saamiseks valige USDA valiku või parema lihaga rinnatükk. Teie lihunikul ei pruugi neid lihatükke välja panna, nii et peate võib-olla seda küsima. Mõnel juhul peate selle isegi spetsiaalselt tellima. Otsige rinnatükki, millel on nähtavad rasvatriibud, et tagada lihatükk niiske.

2
Loputage rinnatükk. Pakkige rinnatükk lahti ja laske sellel mitu minutit külma jooksva vee all loputada. Patsutage liha ettevaatlikult paberrätikuga kuivaks ja asetage see hetkeks kõrvale. Kui rinnatüki rasvakiht on paksem kui ½ tolli (1,27 cm), kasutage selle lõikamiseks teravat nuga. Võite olla kuni ¼ tolli (0,6 cm) õhuke.

3
Kombineerige vürtsid hõõrumiseks ja kandke rinnatükile. Segage väikeses kausis 1 supilusikatäis (14,8 ml) (17 g) jämedat soola, näiteks koššer- või meresoola, 1 supilusikatäis (14,8 ml) (7,5 g) tšillipulbrit, 2 teelusikatäit (4 g) suhkrut, 1 tl (2 g) jahvatatud musta pipart ja 1 tl (3 g) jahvatatud köömneid, kuni need on hästi segunenud. Hõõruge vürtsiseguga üle kogu rinnatüki, nii et see oleks täielikult kaetud. Sõltuvalt oma eelistustest võite hõõrumisele lisada muid vürtse või maitseaineid. Mõned kaalumisvõimalused hõlmavad kuiva sinepi, granuleeritud küüslauku, Cayenne’i pulbrit, kuivatatud pune ja paprikat.

4
Mähi rinnatükk kilesse ja kuivata külmkapis. Kui olete rinnatüki vürtsiseguga hõõrunud, katke see kilega. Laske sellel 4–8 tundi külmkapis taheneda, et vürtside maitsed jõuaksid liha sisse tungida. Kui aega napib, võite selle sammu vahele jätta. Rinnatükk on endiselt maitsev, kui küpsetate selle kohe pärast hõõrumist.

5
Leota oma puitlaastud. Et anda rinnatükile hõrku suitsumaitset, tuleb seda hakkepuiduga grillida. Võtke 6 tassi hikkori- või meskviitlaaste ja leotage neid tund aega piisavalt külmas vees, et puit kataks. Kui tund on täis, tühjendage laastudelt vesi, et need oleksid grillimiseks valmis. Kui kasutate grillis puidutükke, ei ole vaja neid eelnevalt leotada. Tegelikult võib puidutükkide leotamine nende põletamiseks kauem aega võtta.

6
Süütage süsi korstna starteris. Kui olete grilli käivitamiseks valmis, asetage süsi korstna käivitajasse. Kasutage söe süütamiseks elektrilist starterit või süütevedelikku ja laske tükkidel põleda, kuni need on punased.

7
Asetage kuumad söed grilli mõlemale küljele. Kui söetükid on kuumad ja punased, lisa need grilli põhja. Looge aga kindlasti kaks hunnikut, üks grilli mõlemale küljele, kusjuures keskosa on söevaba. Mõnel grillil on spetsiaalsed korvid, mis on mõeldud söe hoidmiseks kuhjades grilli mõlemal küljel. Kui teie mudelil on need olemas, saate söed korvidesse panna.

8
Söehunnikute vahele püstita tilgapann. Grillimisel võib rinnatükist rasv ära küpseda ja te ei taha, et see jõuaks söeni. Lihalt maha pudeneda võiva rasva või muu prahi püüdmiseks asetage tilkumispann kahe söehunniku vahele grilli keskel. Odav fooliumpann sobib hästi teie grillile.

9
Lisage puiduhake ja sisestage rest. Kui süsi ja tilgapann on paigas, visake igale söehunnikule ¾ tassi (177 g) puiduhaket, kokku 1 ½ tassi (354 g). Järgmisena asetage rest söe ja puiduhakke peale, et valmistuda grillimiseks.

10
Asetage rinnatükk pannile. Kui olete valmis rinnatükki grillima, eemaldage see külmkapist ja pakkige lahti. Asetage see alumiiniumpannile, kuid veenduge, et rasvakihiga külg oleks ülespoole. Kui teil pole rinnatüki jaoks panni, saate seda ise valmistada, kasutades kahte tugevat alumiiniumfooliumilehte.

11
Asetage pann grillile ja grillige rinnatükki, kuni see kergesti rebeneb. Asetage pann koos rinnatükiga resti keskele, nii et see ei jääks otse kummagi söe- ega hakkehunniku kohale. Küpsetage rinnatükki, kuni saate seda sõrmedega purustada, mis tavaliselt võtab olenevalt rinnatüki suurusest 6–8 tundi. Sulgege kindlasti grilli kaas, et puulaastudest tekkiv suits kinni hoida ja liha maitsestada. kokkab. Liha üleküpsetamise vältimiseks on oluline grillimise ajal regulaarselt kontrollida. Pöörake rohkem tähelepanu, kui jõuate 6 tunni piirini ja liha on valmimisele lähemal. Rinnatüki grillimise ajal piserdage liha perioodiliselt panni põhjas oleva mahlaga, et lisada maitset ja hoida seda niiskena. Rinnatüki grillimise ajal tuleb grillile iga tund lisada värsket sütt ja hakke. Viska umbes 10–12 värsket sütt grilli mõlemale küljele, et see püsiks kuum. Kui laadite grillsütt esimese kolme tunni jooksul uuesti, lisage mõlemale poole umbes ¾ tassi (177 g) puiduhaket.

12
Võta rinnatükk grillilt ja lase puhata. Kui rinnatükk on piisavalt pehme, et seda kergesti purustada, eemaldage pann grillilt. Laske sellel umbes 15 minutit seista kuumakindlal pinnal, et mahl jõuaks lihale ümber jaotuda. Rinnatüki soojas hoidmiseks mähkige selle peale fooliumitükk, kuni see puhkab.

13
Aseta rinnatükk lõikelauale ja lõika õhukesteks viiludeks. Kui rinnatükk on puhanud, viige see lõikelauale. Lõika liha õhukesteks viiludeks, minnes üle tera. Liha lõikamiseks võite kasutada oma lemmikteravat nuga, lõikurit või elektrinuga.

14
Laota rinnatüki viilud vaagnale ja nirista peale pannimahla. Kui rinnatükk on lõigatud, asetage viilud serveerimisvaagnale. Valage ettevaatlikult osa pannil grillitud mahlast liha peale ja serveerige veel soojana. Võib-olla soovite rinnatükki serveerida koos oma lemmikgrillikastmega.

15
Valmis.