Kuidas rinnatükki suitsetada

Mitte miski ei ületa suitsutatud rinnatüki lõhna ega maitset. Rinnatüki suitsetamine nõuab aega ja tähelepanu, kuid selle tagaaia grilli maiuspalaga oma külalistele meelehea tegemiseks tasub vaeva näha. Õppige, kuidas valida rinnatüki jaoks liha, valmistada see suitsetamiseks ette, suitsetada nagu asjatundja ja serveerida seda oma külalistele.

1
Osta värske lihatükk. Kuna võtate vaevaks rinnatüki suitsetada, alustage värskeima lihatükiga, mis teil on. Hea rinnatükk peaks olema sügavpunane. See peaks olema õrn ja katsudes vetruv. Veenduge, et sellel oleks värske ja puhas lõhn. Proovige veenduda, et ostetud rinnatükk poleks külmunud. Külmutatud rinnatükk muudab valmistoote vähem pehmeks. Tõstke rinnatükk üles. Kui see tundub jäik või kukub ümber, on see kas külmunud või pole enam värske.

2
Veenduge, et rinnatükil oleks hea marmoreering. Rinnatükid kukuvad laiali, kuna need on nii seest kui väljast rasvaga kaetud. Valige lihatükk, millel on hea “rasvakübar” – rinnatüki tipus on valge rasvakiht – ja kogu lihal on palju marmorit. Ainus osa lihast, kus pole palju rasva, on lame osa. Rasv peaks olema helevalge. Kui see tundub kollane, on liha tõenäoliselt külmunud või pole värske.

3
Valige õige suurus. 8–12 naela kaaluv rinnatükk toidab suure seltskonna. Väiksemad rinnatükid võivad liiga kiiresti küpseda, seega vältige kaalu langemist alla 8 naela. Suuremad rinnatükid küpsevad liiga aeglaselt ja muutuvad sitkeks pärast nii pikka suitsuahjus viibimist.

4
Alusta eelmisel õhtul. Rinnatükk peab pehmenema üleöö külmikus seisma. Kui suitsetate seda ilma seda sammu tegemata, pole see nii maitsev.

5
Kärbi rasv. Kui rasvakate on liiga paks, ei küpse rinnatükk nii ühtlaselt. Lõika see tagasi 0,6 cm (1–4 tolli) pikkuseks, et suits saaks lihale tungida.

6
Valige, kas kasutada hõõrumist või marinaadi. Hõõrdumine koosneb kuivadest vürtsidest, mis hõõrutakse liha sisse, marinaadiga aga pehmendab liha märgade koostisosadega. Võite osta eelnevalt segatud vürtsidest valmistatud hõõrumist või teha selle ise, kasutades oma lemmikmaitseaineid. Sega kausis sool, küüslaugupulber, sibulapulber, paprika ja pipar. Lisa fariinsuhkrut, kui soovid, et liha oleks magusa grillimaitsega. Valage liha segu ja hõõruge sisse. Võite osta eelnevalt segatud õlidest ja vürtsidest valmistatud marinaadi või valmistada ise, kasutades soola, vürtse, oliiviõli, äädikat, vahtrasiirupit ja pruuni suhkrut. Sega kausis marinaad. Asetage rinnatükk suurde ahjuvormi ja valage marinaad lihale, jälgides, et see oleks igast küljest kaetud.

7
Tõsta rinnatükk üleöö külmkappi. Kui kasutate hõõrumist, mähkige rinnatükk kilesse või kui kasutate marinaadi, katke küpsetusvorm. Asetage rinnatükk külmkappi ja laske sellel üleöö pehmeneda.https://downshiftology.com/recipes/brisket-dry-rub/

8
Enne küpsetamist laske rinnatükil toatemperatuurini soojeneda. Plaanige rinnatükk paar tundi enne küpsetamise aega külmkapist välja võtta. See aitab rinnatükil kiiremini küpsetada, kui paned selle suitsuahju.

9
Valmistage suitsuahi või grill. Suitsetajad küpsetavad liha aeglaselt kaudse kuumusega, võimaldades lihast pärineval rasval pehmeneda ja kudedesse jaotada, muutes selle pehmeks ja maitsvaks. Selle efekti saab saavutada grilliga, kui teil pole suitsetajat. Kasutage grillil küpsetamiseks “kaudse kuumuse” meetodit, lükates kõik söed ühele poole ja küpsetades teiselt poolt või süütades ainult ühe külje. gaasigrill. Asetage tule kohale lehtpuulaastud, mis on vees leotatud vähemalt 1 tund. Need toodavad suitsu, mis maitsestab liha, ja niiskust, mis ei lase lihal kuivada. Lisage alla tilkumispann, kuhu liha asetseb, sest küpsemise ajal tilgub maha paraja osa rasva.

10
Asetage rinnatükk grillile. Asetage see rasvane pool ülespoole, mitte otse tulele. Laske sellel suitseda 1 tund ja 15 minutit iga kilo liha kohta, pöörates seda küpsetustsükli keskel 180 kraadi. Hoidke suitsuahjul kaas peal, kui te seda ei pöörle. Hoidke grilli temperatuur vahemikus 200–250 kraadi, mida lähemal 200 kraadile, seda parem. Kaaluge küpsemise ajal liha pesmist, et hoida liha niiske ja lisada maitset. Puhastage mitte rohkem kui kord tunnis, sest iga kord, kui kaane avate, eraldub suitsu.

11
Eemaldage rinnatükk suitsetajast, kui see on küpsetamise lõpetanud. Rinnatükk on valmis, kui see saavutab sisetemperatuuri 180 kraadi. Jätkake küpsetamist, kuni temperatuur tõuseb umbes 185-ni, seejärel eemaldage see suitsuahjust ja asetage taldrikule.

12
Viiluta rinnatükk vastu tera. See tagab, et liha jääb pehme ja ei lagune. Viiluta liha nii õhukesteks või paksuks, kui sulle meeldib.

13
Serveeri rinnatükk. Iseenesest on see imeline grillkastmega, aga võid serveerida ka võileivakuklitel.