Kuidas külmutada suvikõrvitsa nuudleid

Suvikõrvitsa nuudlid ehk zoodles on lõbus ja tervislik alternatiiv teraviljapõhisele pastale. Kuigi need maitsevad kõige paremini värskelt süües, võite neid kuivatada ja külmutada, kui soovite neid pikka aega säilitada.

1
Asetage suvikõrvitsa nuudlid suurde kaussi. Enne suvikõrvitsa nuudlite külmutamist on oluline neid võimalikult palju kuivatada. Niisked zoodlid kaotavad pikaajalisel säilitamisel oma kuju ja tekstuuri, mis põhjustab nende väljasulatamisel niiske ja ebameeldiva segaduse. Suvikõrvitsa nuudleid saab valmistada kodus või osta valitud tervisetoidupoodidest. Õhukesed suvikõrvitsad kipuvad säilivad paremini kui paksud või laiad loomad.

2
Puista koššersoola oma zoodlitele. Mõõtke umbes 1 USA spl (15 ml) koššersoola iga 2 tassi (17 impu fl untsi) zoodle kohta. Seejärel näpistage soola sõrmede vahel ja puistake see suvikõrvitsanuudlitele, kattes nii palju pinda kui võimalik. Sool aitab säilitada suvikõrvitsa tekstuuri ladustamise ajal.

3
Sõtkuge zood põhjalikult, lisades vajadusel rohkem soola. Pigista kätega suvikõrvitsanuudlid ja keera need kausis ümber. Tehke seda korduvalt, et veenduda, et sool ja sool segunevad. Sõtkumise ajal lisa veel soola, et katta suvikõrvitsa nuudlid. Lõpuks peaksite nägema soolaterasid igal zoodel.

4
Pöörake oma zoodleid, kuni need mullitavad ja muutuvad tugevaks. Suvikõrvitsa nuudleid sõtkudes eeldage, et palju niiskust imbub välja. Seda tehes tõmbuvad suudlused veidi kinni ja nende peale hakkab moodustuma mulliline segu, mis muudab kogu kausi seebiseks. Jätkake suvikõrvitsa ümberpööramist, kuni kõik suvikõrvitsad tunduvad üsna sitked – see protsess võtab tavaliselt 2–3 minutit.

5
Vooderda kurn värske riide või rätikuga. Haarake kurn, mis on piisavalt suur, et mahutada kõik suvikõrvitsa nuudlid. Vooderdage kurn sisemus värske riide, rätiku või muu õhukese kangaga, seejärel asetage see valamu või suure kausi kohale. Asetage kurn kindlasse kohta, kuna lasete sellel mõnda aega seista. Vältige paksu kangatükke, kuna teil on neid raskem nõrutada.

6
Mähi oma zoodlid riidesse. Liigutage suvikõrvitsa nuudlid ettevaatlikult kurn. Veenduge, et suudmed asetsevad täielikult kangatüki sees, seejärel keerake servad ümber nende ümber, et luua kohene kott. Enne edasiliikumist veenduge, et iga söe sattus koti sisse. Vajadusel hoidke riidest kotti tihvtide või klambrite abil kinni.

7
Liigse niiskuse eemaldamiseks pigistage lappi. Haarake ühe käega riidest koti ülaosast ja teise käega pigistage koti põhja, surudes palju niiskust zoodlitest välja. Jätkake seda umbes 2 minutit või seni, kuni vedelik lakkab voolamast.

8
Laske oma zoodel kuivada vähemalt 1 tund. Jätke suvikõrvitsa nuudlid kanga sisse ja laske neil seista nii kaua kui võimalik, vähemalt 1 tund. See annab ülejäänud vedelikule võimaluse välja voolata. Mida vähem niiskust teie zoodlid külmutades sisaldavad, seda maitsvamad on need pärast sulatamist.

9
Asetage oma loomad väikestesse sügavkülmikukindlatesse kottidesse. Eemaldage suvikõrvitsa nuudlid kangatükilt ettevaatlikult ja asetage need puhtale lauale. Kui suudlid tunduvad piisavalt kuivad, asetage need mitmesse väikesesse sügavkülmikusse ohutusse kotti. Kuigi võite hoida oma zoodleid ühes suures kotis, säilitavad väiksemad hoiustamisportsjonid suurema tõenäosusega oma vormi ja tekstuuri pärast sulatamist. See on oluline. et suvikõrvitsa nuudlid oleksid kokkusurutud, nii et ärge hoidke neid tugevates anumates, näiteks purgis. Kui suvikõrvitsad tunduvad pehmed ja õhukesed, korrake kuivatamisprotsessi.

10
Vajutage kottidest õhk välja ja sulgege need. Pärast suvikõrvitsa nuudlite pakkimist suruge iga kott kätega alla, et eemaldada liigne õhk. Seejärel sulgege kotid tihedalt, et õhk ei pääseks sisse.

11
Pange igale kotile silt. Suvikõrvitsa nuudlite õige aja säilitamiseks pange igale kotile silt ja kirjutage sellele esialgne külmutamise kuupäev. Kui lõite iga koti jaoks erineva portsjoni suuruse, kaaluge ka suvikõrvitsa nuudlite koguse loetlemist.

12
Hoidke oma zoodleid sügavkülmas kuni 1 aasta. Nagu enamikku suvikõrvitsa vorme, võite ka suvikõrvitsa nuudleid hoida sügavkülmas kuni 12 kuud. Kuid need võivad aja jooksul muutuda vähem maitsvaks, nii et proovige neid võimalikult kiiresti süüa.

13
Keeda oma zoodleid, et need üles sulada. Kui olete valmis zoodleid uuesti soojendama, täitke pott veega ja laske keema tõusta. Asetage suvikõrvitsa nuudlid sõela korvi ja asetage see vette umbes 1 minutiks. See soojendab ja rehüdreerib zoodleid. Proovige sulatatud suvikõrvitsa nuudleid kasutada sellistes kuumtöödeldud roogades nagu: segades praetud toidud alfredopõhised toidud krevetid scampiPhoPad thai