Kuidas juustu vanandada

Juustu laagerdumine on oluline samm selle valmistamisel, mis muudab juustu maitset ja tekstuuri. Juustu laagerdamise alustamisel on kõige olulisem, et temperatuur ja niiskuse tase oleksid õigel tasemel. Juustu saate laagerdada veinikülmikus, keldris või tavalises külmikus, kuid parima tulemuse saate minikülmikuga, mida saate hõlpsasti juhtida. Kontrollige oma juustu sageli hallituse või kuivuse nähtude suhtes.

1
Veenduge, et keskkond oleks puhas ja desinfitseeritud. Kui teie juust seisab riiulil või sahtlis, puhastage riiul või sahtel põhjalikult. Samuti peaksite enne juustu käsitsemist käsi pesema või kandma kindaid, et vältida bakterite sattumist juustu sisse. Kontrollige sageli juustu keskkonda, et veenduda, et see on ikka veel puhas.

2
Temperatuuri hõlpsaks reguleerimiseks kasutage veini või väikest külmkappi. Seda tüüpi väikestel külmikutel on temperatuuri regulaator, mille abil saate temperatuuri hõlpsalt reguleerida. Lisage kindlasti külmikusse termomeeter ja täitke enne külmikusse panemist tass või purk veega pooleldi täis. Võite kasutada mis tahes tavalist termomeetrit, näiteks liha- või juustutermomeetrit. Otsige mini külmikud kodukaupade poes või suures kastipoes, aga ka veebis.

3
Tavalise külmiku kasutamiseks pane juust krõbedamasse sahtlisse. Kuigi tavalises külmikus on temperatuuri ja niiskuse reguleerimine keerulisem, saab seda teha, kui juustu regulaarselt kontrollida. Asetage juust suletud anumasse krõpsusahtlisse ja täitke väike purk poolenisti veega. Enne juustu sisse panemist puhastage krõpsusahtel põhjalikult valgendiga. Kui teie sahtlis on reguleeritavad temperatuuri või niiskuse seaded, muutke need kõige soojemateks ja kõrgeimad sätted. Kontrollige oma juustu iga päev krõbedamissahtlis, et veenduda, et seal ei teki soovimatut hallitust.

4
Juustu laagerdamiseks kasutage jahedat keldrit. Kui teil on kelder, mille temperatuur on aastaringselt stabiilne, võib see olla hea koht juustu laagerdamiseks. Hoidke juustu kaitstud kappides või plastkarpides, lisades niiskuse tagamiseks niiske paberrätiku. Avage kapid või anumad iga päev, et värske õhk jõuaks juustuni.Kui paned niiske paberrätiku plastkarpi või -kappi, veenduge, et see ei puutuks juustuga.Proovige kasutada plastkarpe, näiteks plastikust nõusid või kooki hoidikud. Asetage juust mattidele nii, et need ei puudutaks kapi või plastmahuti põhja.

5
Säilitage konstantne temperatuur vahemikus 45–58 °F (7–14 °C). Kuigi täpne eelistatud temperatuur varieerub olenevalt juustu tüübist, peaks see jääma sellesse vahemikku. Enamik tavalisi külmikuid on sellest külmem, mistõttu on parem valik reguleeritava temperatuuriga külmiku kasutamine.

6
Seadke õhuniiskuse tase olenevalt juustust vahemikus 75–95%. Niiskuse tase on juustu laagerdamisel oluline, kui õhuniiskus on liiga kõrge, siis hakkab juust hallitama, liiga madalal aga kuivab juust ära. Kasutage hügromeetrit, et mõõta niiskust kohas, kus te juustu hoiate. Hügromeetrid leiate suurest kastipoest või kodutarvete kauplusest.

7
Kontrollige õhuventilatsiooni, et juustul oleks juurdepääs värskele õhule. Seda saate teha, asetades juustu ühtlaselt ja eemal seintest või riiulikülgedest. Kui juust on külmkapis, sahtlis või keldris, avage kindlasti seadme või toa uks vähemalt kord päevas, et värske õhk ringleks. Näiteks kui juust asetatakse keldris riiulile , veenduge, et juustu küljed oleksid seinast või muudest juustudest vähemalt 1–2 tolli (2,5–5,1 cm) kaugusel.

8
Kontrollige juustu iga päev vajaliku hoolduse osas. Mõnda juustu tuleb iga päev ümber pöörata või pühkida, seega vaadake retseptist konkreetseid juhiseid. Samuti on oluline juustu iga päev kontrollida, et veenduda, et seal ei teki soovimatuid hallitusseeneid. Kui soovimatu hallitus kasvab, pühkige see puhta valgesse äädikasse kastetud lapiga.

9
Vajadusel kasutage soovimatu hallituse eemaldamiseks äädikat. Kui teie juustul hakkab moodustuma hallitus, mida soovite eemaldada, kastke riie või rätik valgesse äädikasse. Hõõruge juustu äädikaga, et eemaldada hallitus ja vältida ristsaastumist. Hõõruge kogu juust valge äädikaga, mitte ainult hallitusega kohta.