Kuidas juustu külmutada

Paljusid juustuliike saab vähese vaevaga külmutada umbes 2–6 kuud. Sulgege väikesed plokid, viilud või riivjuustud õhukindlas pakendis enne nende sügavkülma panemist. Niiskete juustu või spetsiaalsete käsitööliste sortide sügavkülmikus hoidmine ei ole soovitatav, kuid delikatessi plokkjuust külmub väga hästi. Kuigi tekstuur muutub teralisemaks, peaks maitse jääma samaks. Sel põhjusel võiksite sulatada juustu keedetud tassis või kasutada seda mureneva kattena, selle asemel, et sulatatud viilud näksida.

1
Rebi või viiluta juust, et hiljem sulamine oleks lihtsam. Kui kavatsete edaspidi küpsetatud roas kasutada keskmise kuni väga kõva juustu plokki, lõigake see enne külmutamist väiksemateks tükkideks. Kasutage juusturiivi või köögikombaini purustamise tera, et juustutükk peeneks viiludeks rebida. Või kasutage üksikute viilude lõikamiseks juustunoa. Ka eelpakendatud riivitud või viilutatud juustu saab kergesti külmutada. Lihtsalt veenduge, et see on aegumiskuupäevas ja sellel pole hallituse märke.

2
Hoidke riivitud juustu taassuletavas kilekotis. Kui rebisite juustu ise, asetage see kõik lukuga kilekotti. Pakendatud juustu jaoks tehke pakendisse väike ava. Pigistage kotti õrnalt, et väljutada võimalikult palju liigset õhku, ja seejärel sulgege see uuesti tihedalt. Vajadusel asetage kott õhukindlaks sulgemiseks teise sügavkülmkotti.

3
Libistage küpsetuspaber juustuviilude vahele, enne kui need kokku keerate. Kui külmutate eelnevalt viilutatud juustu või enda viilutatud tükke, lõigake iga juustuviilu kohta 1 ristkülikukujuline küpsetuspaberitükk. Jätke paber juustuviilust umbes 1,3 cm (1–2 tolli) võrra suuremaks, et pärast külmutamist oleks tükke lihtsam eraldada. Seejärel moodustage virn vaheldumisi üksikutest juustutükkidest ja küpsetuspaberist. Kui virn on valmis, sulgege see õhukindlasse pakendisse, nagu teeksite seda juustuplokiga. Kui soovite külmutatud paberist välja võtta paar juustuviilu virna, tõmmake küpsetuspaberile, et eraldada nii palju viile, kui soovite.

4
Enne külmutamist pange pakendile kuupäev ja märgistage see. Kasutage püsivat markerit, et panna kirja, mis tüüpi juust pakendis on. Märkige ka toote kõlblikkusaeg ja kuupäev, millal selle pakkisite ja sügavkülma potsatasite, et teaksite, kui kaua see veel hea on. Kui olete pakendi märgistanud, hoidke seda sügavkülmikus kuivas kohas, kuni soovite selle üles sulatada.

5
Lõika suuremad plokid 0,23 kg (1–2 naela) tükkideks. Vältige tohutu juusturatta otse sügavkülma panemist; peate selle kõigepealt tükkideks lõikama. Kui töötate suure juustuploki või -rattaga, lõigake see tükkideks, mis ei kaalu rohkem kui 0,23 kg (1–2 naela). Sõltuvalt sellest, kuidas te juustu lõpuks kasutate, võite soovi korral lõigata selle väiksemateks plokkideks. See võimaldab juustul külmuda ja täielikult üles sulada.

6
Pakkige juustuplokid õhukindlaks sulgemiseks plastpakendisse. Kasutage juustu hoidmiseks plastikust toidukilet või tõmblukuga kilekotti või toidukindlat vaakumpakendit. Mähkige see tihedalt ümber juustuploki ja eemaldage võimalikult palju õhku, et vältida sügavkülmiku põlemist. Lisakaitsekihi lisamiseks asetage pakitud juust sügavkülmakotti. Kasutage kindlasti niiskuskindlat pakendit. Kui juustuplokk kaalub juba 0,23 kg või vähem, jätke see originaali pakendamiseks ja lisage sügavkülmakotiga täiendav kaitsekiht.

7
Enne sügavkülma asetamist märgistage ja dateerige pakendatud juust. Et teaksite, millist tüüpi juustu olete külmutanud ja kui kaua see on sügavkülmas seisnud, kasutage toote nime märkimiseks püsivat markerit. Lisage aegumiskuupäev ja pakkimise kuupäev. Seejärel asetage see oma sügavkülmikusse kuiva kohta. Hoidke sügavkülmiku uks suletuna, et juust saaks kiiresti ja täielikult külmuda.

8
Kasutage külmutatud juustu 2–6 kuu jooksul. Hoidke pehmemaid naturaalseid juustu nagu Gouda, Gruyère ja brie külmutatuna mitte rohkem kui 2 kuud. Kõvemate juustude ja sulatatud plokkjuustude puhul hoidke neid julgelt sügavkülmas kuni 6 kuud. Vaadake pakendil märgitud kuupäeva ja visake juust ära, kui te pole seda 6 kuu jooksul ära kasutanud. Pidage meeles, et riivitud juust ja igasugune aukudega juust, nagu Šveitsi juust või lõhedega, nagu sinihallitusjuust, võivad olla vastuvõtlikumad. sügavkülma põlema. Kontrollige neid aeg-ajalt, et need halvaks ei läheks.

9
Sulatage juust külmkapis 24–48 tundi. Enne juustu tarbimist peate laskma jääkristallidel välja sulada ja taastama juustu niiskuse. Jätke riivitud või õhukesteks viiludeks lõigatud juust külmikusse vähemalt 24 tunniks. Paksude viilude ja plokkide puhul oodake umbes 2 päeva, et juust täielikult sulaks. Võtke välja ainult nii palju juustu, kui kavatsete järgmistel päevadel kasutada. Kui kasutate riivitud juustu, avage kott ja raputage või purustage vajalik kogus. Või koorige paar viilu küpsetuspaberile tõmmates. Seejärel sulgege pakend uuesti ja pange ülejäänu tagasi sügavkülma. Kui olete külmutanud juustuploki, peate kogu asja üles sulatama.

10
Küpseta sulatatud juustuga või tarbi seda 2–3 päeva jooksul. Isegi kui kõlblikkusaeg ei ole mõnda aega möödas, peaksite sulatatud juustu parimate tulemuste saavutamiseks võimalikult kiiresti ära tarbima. Kasutage seda küpsetatud roogades, nagu pitsas, lasanjes või vormiroas, sulatage see burgeri või nachos-panni kohal või kasutage seda murendatud salatikattena, et säilitada sulatatud juustu maitset, vältides samal ajal selle jahuse konsistentsi. Olenemata sellest, kuidas te seda kasutate, lõpetage see kindlasti järgmise paari päeva jooksul. Pärast 3-päevast perioodi visake ära sulanud juust, mida te pole kasutanud.

11
Külmutage sulatatud juustud tükeldatud tükkide, viilude või plokkidena. Sulatatud plokkjuustud, mida saate osta delikatessist, nagu cheddar, provolone, madala niiskusega mozzarella, Colby Jack ja teised, sobivad suurepäraselt külmutamiseks. Olenemata sellest, kas ostate neid delikatessist või pakendatud kujul, külmutage seda tüüpi juustud väikeste plokkide, viilude või hakitud kujul. Need juustud kipuvad kergesti sulama, seega proovige neid pärast sulatamist kasutada keedetud roas.

12
Puruneva tulemuse saavutamiseks hoidke kõvasid ja laagerdunud naturaalseid juustu sügavkülmas. Enne kõvade või laagerdunud looduslike juustude külmutamist mõelge, kui kaua kavatsete neid säilitada ja kuidas soovite neid tarbida. Laagerdunud juustusorte, nagu pecorino, asiago, parmesan ja sinihallitusjuustu, võib külmutada riivituna või väikeste plokkidena. Pärast külmutamist ja sulatamist muutuvad need murenevamaks, nii et neid on kõige parem kasutada keedetud roogades või murendatud kattena. Kuna paljud laagerdunud juustud võivad külmkapis säilida kuni 4 kuud, ei pruugi külmutamine olla vajalik. Kui plaanite sinihallitusjuustu külmutada 6 kuuks ja kavatsete seda kasutada purustatud salatikattena, ei tohiks külmutamine olla probleem.

13
Külmutage pehmed looduslikud juustud, kui kavatsete neid kasutada keedetud roas. Pehmeid naturaalseid juustu, nagu brie, saab külmutada, kuid need omandavad sageli teralise ja vesise konsistentsi. Seetõttu soovite pehmeid juustu külmutada ainult siis, kui sulatate või küpsetate nii, et need on sulanud. Kui soovite kreekeritele pehme juustu määrida, hoidke seda külmikus, et säilitada maitse ja tekstuuri. Tavaliselt on see okei. pehmete naturaalsete juustude külmutamiseks valmistatud roa osana, kuna need sulavad toiduvalmistamise või kuumutamise ajal.

14
Hoidu niiskete juustude külmutamisest. Hoidke selliseid sorte nagu kodujuust, ricotta ja toorjuust külmkapis ning kasutage need ära pakendil märgitud aegumiskuupäevaks. Samuti vältige tavaliselt vees säilitatava juustu (nt värsked mozzarellapallid või burrata) külmutamist. Külmutamine rikub õrna tekstuuri ja maitseid. Olenevalt juustu tüübist muutub see pärast sulatamist kuivaks ja rammusaks või nutuseks ja vesiseks. Tavaliselt on hea neid juustu külmutada mõne roa, näiteks lasanje või vormiroa osana. Juustukooki saab edukalt külmutada, kuna toorjuustu on küpsetatud.