Kuidas juustu sulatada

Sulajuustu saab kasutada maitsva kastmena paljude roogade juurde. Juustu saab sulatada kas pliidi kohal või mikrolaineahjus. Valige kindlasti selline juustutüüp, mis tegelikult sulab, ning lisage tärklist ja vedelikku, et juust ei muutuks kiduraks. Kuumuta juustu madalal kuumusel või väikeste sammudega mikrolaineahjus, kuni see hakkab lihtsalt sulama.

1
Valige kõvemad juustud. Kõvematel juustudel on madalam sulamistemperatuur. Neid juustu kasutatakse sagedamini kastmetes, roogades (nt grilljuust) ja suppide alusena. Cheddar, Gruyere ja Šveitsi juust on sulatamiseks suurepärased juustud. Vähendatud rasvasisaldusega juustud võivad sulada, kuid nende sulamine võib võtta kauem aega ja olla segamise ajal sitkem.

2
Vältige pehmeid juustu. Madala rasvasisaldusega ja vähese niiskusega juustud, nagu Parmesan ja Romano, põlevad kergesti ega sula dipikastmetaoliseks konsistentsiks. Äärmiselt pehmed juustud, nagu feta ja ricotta, ei sula kunagi ja neid tuleks sulajuustu valmistamisel vältida.

3
Riivi, tükelda või viiluta oma juust. Juust sulab kiiremini, kui see lõigata väiksemateks portsjoniteks. Riivige, tükeldage või viilutage juust enne sulatamist. Riivimisel, purustamisel või viilutamisel pole olulist vahet. Võite kasutada mis tahes võimalust, mis teile kõige mugavam on.

4
Lase juustul toatemperatuurini soojeneda. Kui sulatate juustu külmalt, võib see sulada aeglaselt või ebaühtlaselt. Laske juustul seista, kuni see soojeneb ligikaudu toatemperatuurini, enne kui proovite seda sulatada. Enamik juustu soojeneb toatemperatuuril umbes 20–30 minutiga. Ärge jätke juustu seisma kauemaks kui kaheks tunniks.

5
Kasutage mittenakkuvat panni. Juust võib sulamise käigus väga kergesti panni või roa külge kinni jääda. Selle probleemi vältimiseks valige juustu sulatamiseks mittenakkuva kattega roog.

6
Asetage juust madalale kuumusele. Asetage juust madalal kuumusel pliidi kohale. Ärge kunagi alustage juustu kuumutamist kõrgel või keskmisel kuumusel, kuna see kuumeneb juustu ebaühtlaselt.

7
Lisa näputäis maisitärklist ja aurutatud piim. Natuke tärklist ja piima takistavad juustu liiga kiiret eraldumist, mille tulemuseks on tükiline, ebaühtlane segu. Iga kogus varieerub olenevalt sellest, kui palju juustu sulatate, kuid juustu ühtlaseks hoidmiseks on vaja ainult väikest kriipsu.

8
Proovige lisada Ameerika juustu. Võite lisada ka mõned väikesed viilud Ameerika juustu, kuna seda tüüpi juustul on omadused, mis aitavad juustul sujuvalt sulada. Kui teile Ameerika juustu maitse ei meeldi, visake oma juustusegusse viil või kaks.

9
Lisage happeline koostisosa, näiteks äädikas või õlu. Kui teie juust muutub sulamisel tükkideks, võib väike kogus happelist koostisosa aidata. Alkohol, nagu valge vein või õlu, toimib suurepäraselt ja lisab maitset. Kui eelistate alkoholi mitte kasutada, võite selle asemel proovida äädikat või sidrunimahla.

10
Vahusta juustu pidevalt. Kasutage traatvisplit või kahvlit, et juustu sulamisel pidevalt vahustada. See segab kõik lisatud koostisosad ja hoiab juustu segu ühtlasena.

11
Eemaldage juust kohe, kui see on sulanud. Juustu tuleks pliidilt eemaldada kohe, kui see saavutab soovitud konsistentsi. Juustul on madal põlemistemperatuur, nii et juustu kauem kui vaja sulamine võib põhjustada selle kõrbemist.

12
Asetage juust mikrolaineahjukindlasse anumasse. Juust on kõige parem sulatada mittenakkuvas anumas. Siiski võib olla raske leida sellist, mis teie mikrolaineahju sobiks. Keraamiline kauss või muu sarnane anum võib samuti toimida, kuigi võiksite seda pihustada mittenakkuva pihustiga.

13
Lisa veidi maisitärklist ja aurutatud piima. Enne juustu mikrolaineahju panemist on vaja veidi tärklist ja aurutatud piima. See aitab teie juustul toiduvalmistamise ajal tükkideks muutuda. Täpsed kogused varieeruvad olenevalt sellest, kui palju juustu sulatate, kuid teil peaks vaja olema vaid väike kriips iga juustu.

14
Segage happeline koostisosa. Happeline koostisosa võib lisada maitset ja aidata juustul sulamise ajal siledaks jääda. Valge vein ja õlu võivad juustule sulamisel maitset anda. Kui eelistate alkoholi mitte lisada, proovige selle asemel midagi valget äädikat.

15
Sulata juustu kõrgel kuumusel 30 sekundit. Asetage juust mittenakkuvasse mikrolaineahjukindlasse nõusse. Küpseta juustu mikrolaineahjus 30 sekundit kõrgel kuumusel. Tavaliselt on see aeg piisav juustu sulatamiseks.

16
Eemaldage ja segage juust. Segage juust pärast mikrolaineahjust väljavõtmist. Ideaalis peaks see olema ühtlaselt segatud ühtlase, tükkideta tekstuuriga. Kui juust on endiselt tükiline ja veidi tahke, pange see tagasi mikrolaineahju.

17
Sulata juust 5–10-sekundiliste intervallidega. Kui juust ei sula 30 sekundi pärast, eemaldage see mikrolaineahjust, segage ja seejärel mikrolaineahjus veel viis kuni kümme sekundit. Küpsetage juustu mikrolaineahjus väikeste intervallidega, kuni see saavutab soovitud konsistentsi.